Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyapelus vagy kintre szoktatás?

Kutyapelus vagy kintre szoktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nemsokára lesz egy kiskutyám, 10 hetes, lakásban lesz tartva és tanácstalan vagyok, hogy mire szoktassam az elején. Olvastam olyasmit, hogy először érdemes pelenkára szoktatni és később fokozatosan kintre. Viszont összezavarhatja. Máshol azt olvastam, hogy érdemes rögtön kintre szoktatni és nem használni pelenkát.


Nektek mi vált be, hogy lett hamarabb szobatiszta a kutya?


2018. dec. 11. 06:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A pelenka egyértelműen tévút! (Max. ha eü oka van pl. szinte mozgásképtelen kutyánál)

Még akár az első oltás után is ki KELL vinni, csak kerülni kell a többi kutyát, és azt, hogy ürüléket egyen fel - azaz csak eü séta a második kombinált oltás után két hétig.

Mondjuk én "könnyen" beszélek, mert olyankor hoztuk a kutyát, amikor legalább az egyikünk itthon volt, ráadásul csak első éjjel vittük ki, de nem igényelte.

Napközben viszont 2-3 óránként vittük, ha csak pár percekre is (meg figyeltük, mikor kezdi jelezni, hogy kell, akkor viszont mindent el kellett dobni, és azonnal indulni, nem volt olyan, hogy csak még én is elmegyek WC-re:D) Eleinte naponta átlag 1 pisi volt benn, de addig felszedtük a szőnyegeket és takarítottunk. 2,5 hónapos korától viszont stabilan szobatiszta lett.

2018. dec. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10 hetesen a 3. oltását már megkapja, viheted ki, csak még ne engedd oda más kutyákhoz, és figyelj, hogy semmit ne nyaljon fel a földről.

Pelenkát semmiképpen nem javaslom, mert tényleg összezavarhatod vele, és szélsőséges esetben előfordul, hogy soha nem lesz szobatiszta.

2018. dec. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
2,5 hetet otthon leszünk vele felváltva, ha 2 óránként szigorúan levisszük, akkor ezek szerint hamar szobatiszta lesz?
2018. dec. 11. 09:43
 14/16 anonim ***** válasza:

14-16 hetes korára már megbízhatóan szobatiszta lesz, ha következetesen szoktatod. Ez nem azt jelenti, hogy innentől 8 órát kibír ürítés nélkül, hanem azt, hogy már nem rögtön leguggol és pisil bárhol, hanem valamilyen módon előre jelzi - amennyiben figyelsz rá és érted a jeleit - hogy dologidő van. Lehet csak némán beáll az ajtó elé, vagy vakkant egyet, vagy odaáll eléd és toporog. Mindenesetre igénye már lesz rá, hogy kimenjen.


Nem kell túlmisztifikálni hogy hány oltása van meg, fontos a körültekintés, hogy ne érintkezzen oltatlan vagy bizonytalan egészségi állapotú kutyával, se azok ürülékével, meg ne nyaljon össze semmit, de erre lehet figyelni. Én 10 emeletes panelek mellett is találtam olyan 2x2 m-es füves területet, ahova nem járnak kutyák, ott topogtunk pár percet amíg megtörtént aminek kell. Ki lehet bírni pár hétig, cserébe gyorsan szobatiszta lett.

2018. dec. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A két órát azt ne szigorúan vegyétek.

Ébredés, evés és játék után kell nekik üríteni. Ha volt egy kis szundi és felébredt, akkor irány le pisilni. Evés után kb 10-15 perc és utána szintén le (fontos, hogy ne legyen előtte mindig a kaja). 10-15 perc játék veletek szintén pisit fog eredményezni (legalábbis ez a saját tapasztalatunk). Az első egy-két napban fogjátok látni, hogy neki milyen a bioritmusa, mikor kell neki kimenni. Ha lefekvés előtt 4 órával már nem adtok neki enni, akkor a nagyobb balesetek elkerülhetőek ha nem is veszitek észre ha ő este felkelt. (Nálunk estére ezért volt lent pelus, de a mi kutyusunk a macskák alomját kezdte el használni végül...)

2018. dec. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. dec. 12. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!