Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapta a kutyánk a szomszé...

Megharapta a kutyánk a szomszéd nénit, mi lesz most?

Figyelt kérdés

Soha nem bántott még senkit, mi lesz most vele?

Napi szinten találkoztak, etette, simogatta. Karanténba kerül? Nálunk? Vagy elviszik? Elaltatják?



2018. dec. 11. 18:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
93%
Hagyjuk már ezt! A körülményeket sem tudjuk még! Olyan ritkán van, hogy egy kutya csak úgy bekattan, és ilyen szempontból szerencsére itthon nem tart ott az állattartási kultúra, hogy a kutyát gyilkolják le! A gazdát büntethetik, mostantól lehet veszélyesnek minősített a kutya, de lealtatni nem nagyon szoktak! Nem is értem mit keresnek itt azok, akik a kutya megölésén élvezlednek a kommentjeikben...
2018. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nincs köztünk kerítés, soha nem is volt. A kutya valószínű a kajára indult be, pont hozta haza a néni. Az orvos hivatalból jelentette. Ez ma volt olyan 1-2 óra körül. Ma nem jött ki hozzánk senki. A kutya zavart, mi hívtunk hozzá orvost adott neki egy injekciót és vért vett tőle. Nem ingerelte a néni egy percre még engem sem ismert meg kellett egy kis idő, hogy észbe kapjon amikor mentem oda.
2018. dec. 11. 20:33
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

Veszélyesnek fogják nyilvánítani, remélem a néni érdekében valóban be volt oltva veszettség ellen. Nem engedheted emberek közelébe csak pórázon és szájkosárban, a kerítést is kezdheted építeni, ami elszeparál szomszédoktól. Az oltási könyvet be kell majd mutatnod - ne félj jelentkezik a hatósági állatorvos, hivatalból jelentik a kórházból a harapást - jó esetben háznál maradhat a kutya ha oltása volt, mint írtam szigorú felügyelet mellet, és bizony kapsz egy vaskos pénzbüntetést.


A néni amúgy hogy van? És hogy-hogy még nem csapott le a bulvár a kutyatámadásra??? Milyen fajta kutya? Gondolom "harci" kutya, azt imádják.

2018. dec. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Nem harci kutya, vizsla. Anyáék meg akarják csinaltatni a kerítést Januárban addig be lesz zárva ha nem viszik el.
2018. dec. 11. 20:43
 15/25 anonim ***** válasza:
93%

"össze varrták a karját, arcát, mellkasát :("


Ez azért nem egy sima harapás!

2018. dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%
Akkor azért nem írtak róla, mert "csak" vizsla. Azt nem lehet harci kutyázni. Azért érdekesen viselkedett a kutya, idegrendszeri betegsége volt talán? S hogy van a néni???
2018. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
A néni nincs jól a lányánál van, nem tartották bent. A kutyának eddig semmi baja nem volt. A lánya jött ide fenyegetőzni.
2018. dec. 11. 20:56
 18/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha hivatalból már jelentették az esetet, akkor nagy valószínűséggel egy szakember meg fogja vizsgálni a kutyát, nektek pedig befigyel egy bírság. Úgy tudom, hogy a kutya maradhat a helyén a vizsgálat alatt, ha olyanok a körülmények, de ha nem tudjátok biztonsággal elzárni másoktól, akkor lehet, hogy elviszik megfigyelésre. Ha tippelnem kellene, akkor inkább a veszélyes ebbé nyilvánítást tartom valószínűnek, nem az altatást, de az, hogy így támadott és téged sem ismert fel az nagyon fura. Idegrendszerileg mennyire van rendben a kutya?
2018. dec. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zárjátok el a kutyát, és várjátok a hatósági állatorvost, ő majd megvizsgálja!
2018. dec. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

Az orvos, aki a nénit ellátta, jelenti az esetet az ÁNTSZ felé, ha jól tudom, és értesítik a hatósági állatorvost. Az kimegy, leellenőrzi a kutya oltását (leolvassa a kutya chipjét is), megnézi a kutyát, meg is vizsgálhatja, majd 14 napos karantént rendel el, akkor is, ha az oltásai rendben vannak. Különösen, mivel ahogy írtad, elég furcsa módon történt a támadás, sem igazán oka, sem előjele nem volt, és fura, hogy a saját kutyád nem ismert meg.

Ez alatt a 14 nap alatt a kutya nem mehet ki sétálni, kerten belül kell tartani (ami kerítés híján bajos lesz), a lényeg, hogy más állatokkal (emberekkel sem) nem találkozhat. Ha ez nem megoldható nálatok, akkor sanszos, hogy elviszik.

Ha a 14 nap alatt nem találnak nála veszettségre utaló jeleket (pl. furcsa viselkedés), akkor maximum megbüntetnek, veszélyessé minősíthetik. Ha viszont találnak, akkor eliminálhatják. Azt nem tudom, hogy ha olyan tünetei vannak, ami más betegségre is utalhat (pl. neurológiai), akkor adnak-e esélyt a vizsgálatra, de sajnos azt gyanítom, hogy a kockázat elkerülése érdekében, ha esetleg mégis veszett lenne, inkább elpusztítják.

2018. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!