Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vágjak bele ebbe együtt a...

Vágjak bele ebbe együtt a barátnőmmel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, barátnőmnek szakmája van, abban dolgozik már egy ideje. 1,5 éve vagyunk együtt.

Van nekem is, és barátnőmnek is otthon (mármint szüleinknél) kutyánk. Nekem egy 11 éves keverék és egy 3 éves vizsla. Sétálni általában csak tesóim viszik, pedig eredetileg Apum hozta őket haza. Egyébként engedelmes kutyák, a vizsla suliba is járt, munkavizsgás, mert Apum évente pár alkalommal szokta magával vinni vadászni. Ez így azt gondolom, hogy többé-kevesbe rendben van, de sajnos mindketten kinti kutyák, pedig egyiknek sem kifejezetten hosszú a szőre. Barátnőmnek a kutyája egy kb.35-40 kilós malamut-husky szerű (de vékonyabb szőrű) keverék. Ő az a tipikus kerti kutya, ritkán volt sétáltatva, miután barátnőm felköltözött Pestre gyakorlatilag annyit volt vele foglalkozva, hogy az anyja kaját ad neki. Egyébként ő kutyákkal elvileg barátságos.


Már régóta gondolkozunk az összeköltözésen. Ő ugye, mint írtam, dolgozik, én egyetemen vagyok, ösztöndíjból és diákmunkából tartom el magam leginkább. Néha egy-egy alkalmi munka is összejön, az egyetemi szakommal kapcsolatban.


Szóval a kérdésem fő része arra irányulna, hogy mit gondoltok erről? Nyilván először albit keresünk, majd összeismertetjük őket stb... Szóval még nagyon elméleti síkon van az ötletünk. Mit gondoltok róla? Esetleg ha valaki már saját és párja kutyájával költözött össze, akkor örülnék neki, hogyha írna tapasztalatokat.

Napi min.3, de inkább 4 séta meglenne. És szerintem még mindig jobb dolguk lenne, mint a kertben.


2018. dec. 12. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem előbb költözzetek össze és éljetek együtt 1 évig.

Aztàn majd ha tényleg képesek lesztek rá anyagilag/lelkileg/ideileg, akkor vàllaljatok kutyit. Ez olyan mint a gyerekvàllalás, nem szabad elsietni

2018. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Mint volt ingatlanos mondom, hogy 100-ból 99 esetben kiröhögnek és/vagy rád nyomják a telefont a lakáskiadók, amikor elmondod, hogy hány és milyen kutyával mennétek!


Ráadásul, ha egyikőtök melózik a másik tanul és dolgozik, akkor ki és mikor fogja lemozgatni őket?


Anyagiak?


Előbb te és a csaj költözzetek össze, aztán utána, 1-2 év mulva az ebek.

2018. dec. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27%
Biztos, hogy sem egy malamut keveréket, sem egy vizslát nem engednék a lakásomba, pedig az előtő bérlőnek volt kutyája. 1 db Lakásba való kutya.
2018. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteg idő és pénz. Ha mindkettő megvan akkor talán, de én tuti nem vállalnám be.
2018. dec. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetemista vagyok, koleszos és kutyáim is vannak, akik sajnos hétfőtől csütörtökig nem látnak, de a többi nap nagyokat sétálunk, biciklizünk és bent vannak velem.

Ha a barátnőd ezt sem adta meg a kutyájának, akkor valószínű, hogy neki kevésbé fontos ez az ügy.(írtad, hogy ritkán volt sétáltatva).

Nyilván jobb lenne nekik, ha veletek lehetnének, de mint ahogy előttem is írták, ez nagyon sokba fog kerülni...

2018. dec. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Így nem vinnék kutyát a házhoz.

Egyelőre neked rendes munka kell, amiből havi szinten felesben fizeted a barátnőddel a rezsit, albit, és a többit..

Éljetek együtt egy ideig, tudjátok meg milyen a másik és, ha már elköteleztétek magatokat, akkor vegyetek kutyát.

A kutya nem olyan, hogy menhelyre adjuk, mert összevesztünk és szétköltözünk, és nem is vita tárgya, hogy kié. Ha szétmentek, kié lesz a kutya? Senkié, megy az utcára.

Én akkor javasolnám a kutyát, mikor már van mondjuk egy 3-4 éves gyereketek, akkor is kicsit vagy gyerekbarátot pl németjuhász, golden, labrador, westie.

Addig semmiképpen!

2018. dec. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!