Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdvözletem azzal a kérdéssel...

Elnök úr kérdése:

Üdvözletem azzal a kérdéssel fordulok az internet népéhez hogy szeretnék egy németjuhász és egy golden retriver vagy labrador retriver szukát tartani?

Figyelt kérdés
a kutya tartás nem új dolog volt németjuhász és kaukázusi juhász kutyám de a retrivereket nem ismerem megférnek-e egymás mellett vagy nem és egyszerre két kölyköt lehet-e hozni vagy kis idő elteltével hozzam a kettő kölyköt?

2018. dec. 15. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Minden kutya megfér egymással, ha megfelelően van nevelve és lemozgatva. De én azt tanácsolom, hogy soha ne hozzon senki egyszerre két kölyköt, mert két kölyök nem is kétszer akkora gond, hanem többször, ugyanis nehéz ugyanannyi és elegendő figyelmet szentelni rájuk, a rossz dolgokat könnyen eltanulják egymástól. Amondó vagyok, válassz egyet a három fajta közül, és amikor már 2 éves körüli (ezt mondják az ideális kornak, ekkor érik meg igazán), és majdnem tökéletesen nevelt, szocializált és kiegyensúlyozott, akkor hozz mellé másik kölyköt.
2018. dec. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy normálisan nevelt retriever általában jól megfér más kutyákkal (jó, ez igaz a legtöbb fajtára). Ismerősöm tartott együtt vizsla-labrador, német juhász-labrador és német juhász-kaukázusi keverékeket (utóbbi volt a legfiatalabb) és nem volt ezzel gondja, viszont rengeteg ideje rámegy a kifárasztásukra. Egyetértek az elsővel, egyszerre két kölyök négyzetesen növeli az ősz hajszálak számát ;). Jobban jársz, ha hozol egyet, megneveled és felnőtt korában jön a másik kölyök. A kutyák egymástól a jót és a rosszat is el tudják tanulni, így legalább reménykedhetsz, hogy jót is tanul majd el a nagytól.
2018. dec. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget
2018. dec. 15. 15:14
 4/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen kutya megfér egymás mellett, ha úgy vannak nevelve. Bármennyi kölyköt vihetsz haza egyszerre, vagyis annyit, amivel megfelelően tudsz foglalkozni. Cesar Millan egyszer 4 kölyköt vett egy napon és szépen felnevelte őket.
2018. dec. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!