Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi percet mozogjon a...

Mennyi percet mozogjon a kutya egy nap?

Figyelt kérdés

Főleg most ebben a hóban.

Meddig vigyem őket sétáltatni?



2018. dec. 16. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Milyen kutya? Csivava vagy border collie? Mert nem mindegy.


Egyébként ugyanannyit mint eddig.

2018. dec. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon sokrétű kérdés. Fajtajellegtől, személyiségtől, egészségi állapotától függ. De egy általános megállapítás: amíg el nem fárad


Azt már nem értem hogy ennek mi köze az időjáráshoz

2018. dec. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A kutya sétáltatását nem percekben, hanem órában kell számolni - és ez független az idöjárástól!
2018. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Mi ugyanannyit sétáltunk, mint jó időben. 1,5-2 óra mezőn elengedve.(szóval van helyük rohangálni)


Egy 12 kilós keverék, egy vizsla + barátnőm kutyája, egy 45 kilós keverék.

2018. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

A kutyától függ. A mienk ilyenkor még többet mozog, mint nyáron, rohangál, hempereg a hóban, de szerencsére a fedőszőr alatt általában száraz marad a bundája. Ma eddig legalább 3 órát mozgott egyhuzamban (séta, suli, játék, séta), de ha rajta múlna, menne egy újabb körre.

Ha túl sok a kutyáidnak a séta, mert mondjuk csivavád van és 20 centi hóban kell előre jutnia, akkor úgyis látod, ha már fárad, ahogy azt is, ha fázik. Utóbbi esetben inkább adj rá ruhát, mint hogy ne mozogjon eleget. Esetleg mehettek a szokottnál több, de rövidebb sétára. A mancsára viszont vigyázz, szükség esetén mosd le utána, mert van, ahol sóznak.

2018. dec. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%
Fejsd ki jobban. Én hidegbe mozgatom többet. A meleget nem bírja, most pont az az idő van ami az én kutyám imád és kicsattan az energiától (nagytestű kinttartásra alkalmas szőrrel).
2018. dec. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egy 6 éves keverék közepes termetű és egy 2-3 éves tacskó keverék
2018. dec. 16. 20:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz, már nem Mo-on élek, hanem egy hidegebb helyre költöztem, de van 3 kutyám, malamut-husky-nj keverékek és velük napi 2x 2-3 órát vagyok kint, rohangálnak, játszanak, futtatom őket, húzatok velük megpakolt szánt, tehát úgy minden foglalkozással együtt, illetve napközben is kint vannak a környéken. (nincs külön udvarunk, mivel olyan helyen lakunk, ahol nincsenek szomszédok, ráadásul őket amúgy sem állítaná meg semmilyen kerítés, betonozni meg nem fogok és nem mennek el túl messze, vagy legalábbis vacsorára mindig hazaérnek:D)

Amíg otthon laktam két nj keverékkel egy panelban, addig nyáron csak éjjel, meg hajnalban szoktunk menni 1-2 órát, amúgy egész nap döglöttek, télen viszont napi 4-5 órát.

2018. dec. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!