Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jártatok már úgy, hogy elszala...

Jártatok már úgy, hogy elszalad a kutyátok séta közben?

Figyelt kérdés
Kivittem a szokásos szántóföldre, de hétköznap este nem szoktam elengedni, mert nem látok semmit(villogós nyakörve van). Most a hó miatt jó volt a látásviszony elengedtem, annyira megörült, hogy puskagolyóként kilőtt, és vágtatott keresztbe a szántóföldön. Csak a földúton szoktunk menni, illetve 10méteres körzetében. Futottam ahogy bírtam, és torkom szakadtából üvöltöttem, ez olyan 10-15 másodperc lehetett, már majdnem kifutott a látómezőből, amikor megfordult, és visszajött. Komolyan ennyi idő alatt minden végigfutott a fejembem, kb. sokkot kaptam. Azt tudni kell, hogy jól nevelt, behívható, szófogadó. Nem tudom meglátott valamit, vagy annyira örült, nem volt lefárasztva, minden esetre -10évvel öregebb lettem. :( Ő a mindenem, hogy engedjem így el többet(este többet soha)?
2018. dec. 18. 08:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Első körben, mint aki mezőgazdasági terület tulajdonosa, remélem kértetek engedélyt a tulajtól és ő pedig tájékoztat titeket, hogy mikor mi van a szàntón.


Amúgy nem szokott elszaladni. Bár nekem egy spánielem van, aki iszonyatosan kéz alatt dolgozik séta közben is. (Max 3-5 méter messzire megy el)

Ha mégegyszer ilyen törtènne, akkor inkàbb ne fuss utàna, lassan menj és úgy szólj neki, esetleg a másik írányba fuss ha digyelni kezd rád. A futást könnyen hiheti játéknak.

2018. dec. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Amikor be van vetve, nem engedem egyáltalán le az útról, hogy ne járkálja össze a termést. Most 10cm hó van rajta gondolom tavasszal szántás-vetés. Óriási földterület, van erdősáv, szaggatottan van bevetve nem az egész.
2018. dec. 18. 08:15
 3/20 anonim ***** válasza:
83%
Ez màr felelős kutya tartás :) Bocsánat, de nekem speciel nagyon negatív tapasztalataim vannak a helyi kutyások szántóhoz való hozzáállásàval. A másik pedig az àltalunk hasznàlt vegyszerek esetleg ràgcsálóírtók szintén veszélyesek lehetnek a kutyusokra. Szóval jobb megkérdezni.
2018. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Az elég szomorú, ha nem tisztelik más tulajdonát/munkáját. Mi nem egyszer találkoztunk több tulajdonossal, traktorral, szekérrel mindig kedvesen köszönünk egymásnak. Többször lezárják sorompóval, de az mindig akkor amikor megszaporodnak a cross motorosok, quadosok.
2018. dec. 18. 08:31
 5/20 anonim ***** válasza:
89%

Velünk egyszer volt ilyen:

Hegyekben túráztunk, mikor gondolt egyet, és megindult le a dzsumbujon át valamerre. Nem rohant, csak lekocogott, mi fent álltunk és ordítottunk utána. Végül ő is fogta magát, és visszajött. Sose fordult elő vele se hasonló, behívható kutya azóta is, mi se értjük, mit látott/hallott.

Illetve kétszer majdnem őzek után ment, de akkor időben rászóltam, megállt, megfogtam és pórázra tettem.

Nehéz igazából egy ilyen helyzet után megint elengedni, egyedül én se merem, csak ha legalább ketten visszük sétálni (bár én egyedül sose engedtem még el ezelőtt se). Lehet, téged is megnyugtatna, hogyha egyszer-kétszer elkísérne valaki sétálni. A lényeg, hogy ne arra gondolj, hogy egyszer így viselkedett, hanem arra, hogy az összes többi alkalommal meg behívható volt :)

2018. dec. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
(Ja igen, még annyi, hogy szerintem se fuss utána, mert valószínűleg játéknak veszi. Mi is azért nem indultunk el utána, mikor lement a hegyről, mert nem akartuk megerősíteni benne, hogy jó úton halad, arra kell menni.)
2018. dec. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem szoktam utána futni, de most nagyon megijesztett, mivel nem lát/hall, és már a villogót is épphogy láttam. :( Párom szokott jönni, de Ő most fázott. Mikor visszajött nem is szidtam le mivel akkor azt erősíteném benne, hogy de rossz voltál, hogy visszajöttél. Mindegy azóta is gombóc van a gyomromba.
2018. dec. 18. 09:09
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a kutya? Nálunk ilyen eset akkor volt, amikor az egyik kutyánk 7-8 hónaposan elkezdett kamaszodni és feszegette a határokat. Ő két alkalommal csinált ilyet, azóta nem történt ilyen. A másik kutyánk soha nem futott el tőlünk.

A kutyusod vagy megláthatott valamit, amire nagyon kíváncsi volt, vagy tele volt energiával, boldog volt a hó miatt és megfeledkezett magáról. Szerintem csak te ijedtél meg nagyon, ő nem akart nagyon messzire menni, csak szaladt egy kört.

2018. dec. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Lehet én fújomm fel, de konkrétan azt hittem elvesztettem, mondtam magamban ennyi elment. kb. 2-3-4 éves lehet.
2018. dec. 18. 09:33
 10/20 anonim ***** válasza:
29%
igen te fújod fel, sok kutya csináljaezt séta közben, de aztán visszamnnek
2018. dec. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!