Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem lesz baj?

Szerintetek nem lesz baj?

Figyelt kérdés
A kutyusom nem valami barátságos más kutyákkal, pedig a tesójaival nőtt fel, és tényleg sokszor szokott kutyákkal lenni, mégis mindig morog rájuk, bár verekedés még nem volt. Unokatesóm elszeretné vinni kirándulni a kutyáját, (uszkár) és megkért hogy menjünk mi is (az enyém spitz) és már találkoztak és az uszkár kutyus nagyon kiváncsi volt, meg barátkozó, játszani szeretett volna, az én kutyám meg egy helybe ült, morgott rá, néha oda-oda kapott ha szimatolna, de inkább félt tőle. most szerintetek nem lesz baj, ha elviszem? szerintetek össze fognak barátkozni? tanácstalan vagyok :/ minden kutyával így viselkedik... pedig tényleg kutyákkal nőtt föl
2010. jún. 27. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyo bizonytalan vagy!Ne vidd el!A kutya megérzi ezt a negatív energiát és még félénkebb lesz ezáltal idegességet mutat a másik kutyával szembe!Ajánlom Ceasar Milan videóit youtube-n van magyar felírattal.A címét nem tudom pontosan de kb: ember idomitás kutyákhoz.

Sorozat is megy vele a geographicon minden pénteken 21:00-tól!Sokat lehet belőle tanulni.Én már úgy sétáltalom a kutyámat h vagy melletem jön vagy mögöttem..nem elöttem mint a kutyás gazdik 95%-a akit szoktam látni.:)

2010. jún. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Kedves első válaszoló! Attól, hogy a kutya elöl, vagy hátul sétál, még nem fog változni a hozzáállása a többi kutyához.

A kérdezőnek:

Sokszor kellene az uszkárral összejönnötök. Előbb-utóbb megenyhül a tied is és akkor lehet menni közös kirándulásra.

2010. jún. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Akiteki ***** válasza:
Vidd el de tegyél rá szájkosarat. Egy idő múlva meg fogja szokni, hogy ott van a másik és nem bántja. Ha látod, hogy már nem pánikol, akkor leveheted a szájkosarat róla.
2010. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha alapvetően nem balhés egyik kutya se, akkor lehet, hogy lesz egy kis összezörrenés, elrendezik a hierarchia kérdéseket, és minden rendben lesz. Érdemes lenne előtte valami semleges helyen (ami mindkét kutya számára idegen) találkozni, összeengedni őket, hogy barátkozzanak. Arra figyeljetek, hogy legyen egyenlőek a feltételek, tehát ha az egyiken póráz van, vagy szájkosár (szerintem nem kell) akkor a másikon is legyen. Semmiképp se kezdjétek úgy, hogy az egyik szabadon, a másik pórázon.
2010. jún. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves második válaszoló!Ha figyelmesen olvastad volna el a válaszomat akkor értenéd,hogy semmi párhuzamot nem vontam a sétáltatás és a kutyák konfliktusa között.

Első válaszoló

2010. jún. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!