Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutyával mi a...

Neveletlen kutyával mi a teendő, és bent tartás esetén?

Figyelt kérdés

Bántalmaztak egy kutyát, gondoltam örökbe fogadom, annyira hálás volt, hogy elhoztam, így a szívem megszakadt volna, ha nem lesz az enyém. Tudtam, hogy nem értek a kutyákhoz (ők engem imádnak, csak nem tudom nevelni őket, nem tudom leszidni ha rosszat tesznek) Ő egy kan 4 éves, örökmozgó vizsla, shar pei keverék, borzasztóan okos, de csak miután kifulladt. Tavasszal tervbe van véve az egész udvar körbebetonozása (hatalmas udvar nem tudom miért nem elég neki) már ha lesz felesleges 100 ezrem. Minden kerítést szétrág, hogy szabadulhasson, aztán végigvágtat 120al az utcákon, hátha megijednek tőle. Még nem jelentettek fel, hogy valakit zavarna, bár bárki megsimogatja az utcán. Nagyon barátságos, kedves kutya. Bár kan, de nem érdeklik a lány kutyák, csak futkározni megy, leengedni a rengeteg energiáját.

Miután megtette ezt a nagy vágtát, haza jön (2-3 óra hossza után) aztán mehetek sétáltatni, póráz nélkül, mert mintha hozzám lenne kötve, olyan szépen megy mellettem 2 km-t még. A másik, szeret a közelembe lenni, jönne be a házba mindig, kitilthatatlan. Tudja, mit jelent az hogy nem, írtó okos, csak leszarja. Imádom, amikor ben van, tvt nézünk, befekszik az ölembe, azt hiszi hogy palota pincsi nagyságú, bújós imádnivaló. Tehát hogy kéne őt rávenni, hogy hallgasson rám? (amikor tudja, hogy mit szabad mit nem)

És a másik, hogy tél van..Van valkinek bentlakó nagykutyája? Hogy oldja meg, hogy kint a hóba, aztán sarasan bent? Mert ha nyáron így van megszokva, szegény nem érti hogy télen miért van kidobva fagyoskodni.

Talán megérdemlem hogy leszidjatok, mert gőzöm sincs a kutyatartásról, annyira lazán szidom le, hogy inkább kiröhög. De ha ordibálok vele igazából akkor sem érdekli. Légyszi valaki aki a kutyájára ismer, hasonló prolémákkal találkozott, az rám írna?



#kutya #bigdog #ilovehe #dirtydog
2018. dec. 20. 20:37
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Házhoz járt oktató, de ő nekem mutatta meg hogy mit hogyan csináljak, de nem vagyok szigorú az a baj. Tehát tudom, hogyan kéne, csak nem vagyok elég jó hozzá.
2018. dec. 22. 15:44
 12/13 A kérdező kommentje:
Van egy 10 méteres póráz, de tekereg jobbra balra, engem elhúz bármilyen pórázzal is..Póráz nélkül szoktuk meg, be is vált. Erdőbe sétánál egy szavamba kerül, oda jön, leül ha mondom. De az utca érdekesebb, szagolászni valók mellett engem nem hall.
2018. dec. 22. 15:46
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor egy Flexi póráz lenne ideális. Tudom, sokan utálják, ennek meg is van az oka, mert az olcsót veszik...

Fressnapfból az eredeti Flexi tökéletes, nekünk ezzel sosem volt problémánk, csak az olcsó sz*rokkal

2018. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!