Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen a Németjuhá...

Szerintetek milyen a Németjuhász kutya?

Figyelt kérdés
Azért írok ki kérdést mert szeretnék többet tudni a németjuhász kutyákról! Ti milyennek tartjátok őket?

2018. dec. 25. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Munkakutya, tapasztalt, aktív gazdi mellé valók.
2018. dec. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%

Jólelkű, ember-és családközpontú, végtelenül értelmes. Nagytestűként nagy a mozgás,- és ételigénye.


Negatívum, hogy nagyon ugatós, és jellemző, hogy az évek folyamán a hátsó lábak elgyengülnek.


De szerintem a labrador mellett a legjobb lelkű kutya.

2018. dec. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nektek is olyan van? :)
2018. dec. 25. 11:51
 4/9 anonim ***** válasza:
38%
Mindent elmondtak
2018. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Elsőkutyás vagyok, nem ajánlották első kutyának, de én sem vállaltam volna kutyás tapasztalat nélkül, bár szeretem ezt a fajtát.
2018. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Okos, kedves, játékos kutya, és mindemellett hűséges társ. Gyakran alkalmazzák nyomozó-, mentő- és vakvezető kutyaként, de ideális háziállat lehet egy családnak is, mert jól kijön a gyerekekkel, akik többnyire szintén szeretettel viszonyulnak hozzá.


De mielőtt kutyust szeretnél előtte 3 hónapig napi szinten menj ki sétáltasd meg magad csináld úgy mint ha kaját és vizet adnál neki és ha ezt bíron és van hozzá türelmed akkor hajrá :-)

De legalább 2 hónapig csináld végig.

Ha első kutya lesz akkor én Labradort ajálanák.

Sok sikert és sok örömet hozzá.

2018. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok németjuhász van. Ahány kutya-annyiféle természettel.

Vannak kedves, bújós, nyugodtak és a másik véglet a túlfűtött, bizonyos ösztönöket kiemelten hordozó kutyák. E kettő között pedig ezerféle variáns megtalálható.

2018. dec. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2018. dec. 25. 13:18
 9/9 anonim ***** válasza:

Intelligens, gyorsan tanul, aktív, magas zsákmányszerző ösztöne miatt imád labdázni, játszani, sok egyed jobban motiválható így mint jutalomfalattal.

Elsősorban munkakutya, így nem szereti a "lazsálást", szereti ha feladatot adnak neki. Jobban szeret a gazdája és a családja mellet lenni mint egyedül, vagy más kutyával. Egy emberes kutya, tehát ugyan tisztelni és engedelmeskedni fog a család összes tagjának ha jól van nevelve, de a gazdáját mindenki elé helyezi. A családba tartozó rokonokat és gyerekeket imádja, de nem szabad más gyerekekkel egyedül hagyni, mert a játékot támadásnak érzékelheti, és akkor a családjába tartozó gyereke védelmére kell akár agresszívan is.

Jól alkalmazkodik, így kinti benti tartásra is alkalmas, de a legjobb ha van kert, mert csak egy lakás kevés neki.

Nagyon fontos honnan van a kutya. Manapság lépten nyomon otthon szaporítják, így hígult nem csak az ösztön, de az idegrendszer is, az egészségről nem is beszélve.

Első kutyának csak akkor javaslom ha egy úgynevezett show vonalból van a kutya, és nem az alom legaktívabb, legdominánsabb egyede. Így is rendszeres kutyasulival.

A domináns erős ösztönű NJ kemény és határozott nevelést és képzést igényel. Ha erős benne az ÖV ösztön azt le kell vezetni és tudni kell kezelni, máskülönben veszélyes lehet.

Igazi egyéniségek, és nagyon ragaszkodóak. Bármikor benne vannak egy sétában, túrában futásban, mókában. Egy megfelelően nevelt és szocializált NJ szuper családtag.

2018. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!