Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent a kinti-benti...

Mit jelent a kinti-benti kutya kifejezés?

Figyelt kérdés
Kertes házban élek, és nekem természetes hogy bent van velem a kutya. Csak én tartom értelmetlennek a kinti-benti kifejezést? Hiszen nyilvánvalóan ha kertesben él az ember, nem tiltja el a kutyát a kerttől. Akkor mit jelent pontosan ez a kifejezés?
2018. dec. 27. 11:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Világos, köszönöm :)
2018. dec. 27. 12:01
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
kimegy magától a kutyád? Ha nem, akkor benti. Ha kicsit is van kedve magától kimenni, akkor kinti-benti- szerintem ez utóbbi a legideálisabb tartási mód.
2018. dec. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem.

Ha kertes házban élsz, és a kutya ki-be járkálhat, akkor kinti-benti. Ha panel lakásban élsz ahol nincs kert, akkor benti kutya. Ha pedig kertes házban élsz de nem mehet be a kutya a házba akkor kinti kutya.

2018. dec. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálam azt, hogy akkor jön-megy a lakás és a kert között, amikor akar (meg amikor itthon vagyok, és tudom biztosítani neki a ki-be járást).

Nyáron főleg kint tartózkodik, télen inkább bent.

Kint és bent is van kialakítva alvóhelye.

2018. dec. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kinti-benti az, hogy a kutya kedve szerint van kinn és benn is. Vagy egy adott napszakban kint, máskor bent van a HÁZBAN és nem pl a fáskamrában vagy a garázsban.

A te kutyád úgy döntött, hogy ő benti kutya akar lenni. :-)

2018. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kertes házban lakunk, tavasszal-kora ősszel kinti-benti (tehát nappal kint van, éjszaka bent), nyáron általában kinti (ő választja, hogy este nem jön be), mikor ősszel bejön a hideg idő- télen abszolút benti kutya (sétára is úgy kell kikönyörögni). De időjárástól függ, ha vihar van/ eső akkor egyből bejön, de alapvetően szeret kint is lenni, de csak ha jó idő van:) (rövidszőrű magyar vizsla)
2018. dec. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is kinti-benti kutyáink vannak. Nálunk ez azt jelenti, hogy ha elmegyünk otthonról, akkor kint vannak az udvaron. Ha hazaérünk, séta, vacsora után bejöhetnek és velünk vannak bent a házban. Ha nagyon hideg van, bent is aludhatnak. Ha jó idő van, akkor a saját házukban, kint éjszakáznak.
2018. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én kinti-bentinek gondolom a kutyámat. Többnyire ő ott akar lenni, ahol én vagyok, én pedig nem akadályozom meg ebben :)

Ha kinn vagyok a kertben, kinn van velem, ha bemegyek, bejön ő is.

Két kivétel van: ha nem vagyok otthon, és ő nem jön velem, akkor kinn van, és éjszaka is kinn van, télen is, bár nekem nem lenne ellenemre, hogy benn legyen, de ő kinn akar lenni. Tavasztól őszig a házam ajtaja nyitva van, de ő akkor is inkább kinn van éjjel. Szerintem ez egy ösztön benne, hogy éjjel őriznie kell a portát.

Kuvasz amúgy.

Szerintem a kinti-benti lényege az, hol a kutya hol kinn van, hol benn, ahogy ő akarja. Vagyis nincs eltiltva se a kerttől, se a háztól. Szerintem ez a legjobb egy kutyának, még ha úgynevezett "kinti fajta" is (kuvaszt is annak tartják amúgy, ő mégis szeret velem lenni, és ettől egy cseppet sem lett rosszabb házőrző).

2018. dec. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!