Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg kínzás lenne, ha...

Tényleg kínzás lenne, ha megrántom a kutyát hámmal?

Figyelt kérdés
Nem rossz kutya, ha lakatlan területre érünk el szoktam engedni, teljesen behívható. Sok kutyával jóban van, de a környéken van egy pár akit mindig megugat. Ilyenkor rákiabálok hogy ‘nem’ és megrántom, de nem fáj neki, nem fojtja, mert hám van rajta és nem nyakörv. Azért csinálom, mert máshogy nem hajlandó figyelni rám, csak a másik kutyára a kerítés mögött. Miután megrántom, kb 2 mp-ig csendben van, aztán megint rákezd. Ilyenkor megint megrántom, és ezt addig csinálom amíg nem érünk el a másik kutya mellől. A múltkor szembe jött egy néni, és közölte velem hogy én mekkora állatkínzó vagyok mert rángatom a kutyát. Mondtam neki, hogy nem fáj neki, és nem azért csinálom hogy büntessem, hanem azért hogy rám figyeljen. Általában nem szokott érdekelni hogy mit gondolnak rólam mások, de nem akarom azt hallgatni hogy állatkínzó vagyok, mert próbálom nevelni a kutyám. Rosszul csinálom? Min tudnék változtatni?

2018. dec. 29. 16:53
 1/5 anonim ***** válasza:
5%

Itt a GYIK fotelállatvédői szerint igen!


Én mindig használtam lovaglópálcát is, és láncra is kötöttem ha kell.


Soha nem ettek fel mérget és nem is szöktek meg a tűzijáték miatt!


Ráadásul idehaza is kapni kutyaostort is!

2018. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Dehogy kínzás, még kutyaiskolákban is használják ezt a módszert. Semmi gond nincs vele.
2018. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
5%
Igen kínzás mert az fály neki ha megrántod a kutyádat a hámmal.
2018. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
96%
Hát ez pont nem kínzás. Ha annyira nagy trauma lenne neki akkor azonnal abbahagyná amit csinál és nem kéne folyamatosan rángatnod. De a kutyád ezt pont letojja szóval innentől inkább csak az a kérdéses, hogy ez mennyire hatásos módszer. Kb semennyire, de nem is ezt kérdezted szóval a lényeg: tojd le az öregasszonyt, nem tud semmit a kutyatartásról.
2018. dec. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Ez nem kínzás.

Ajánlom figyelmedbe a fojtó nyakörvet. Ilyen esetben könnyebben magadra tudod vonni a figyelmét. Ez sem állatkínzás hisz ha szépen sétál melletted a kutyusod akkor csak lóg a nyakában mint egy nyaklánc. A kiképzők is ezt használják.

Ha viszont gond van könnyebben és nagyobb hatással tudod kontrollálni a kutyusod.

És ha megtanulta hogy azon a helyen ne rosszalkodjon hanem rád figyeljen akkor már nem is kell használni vagy tedd rá a nyakörvet és a hámot is ha neked az úgy szimpatikusabb.

2018. dec. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!