Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyàt vegyünk?

Milyen kutyàt vegyünk?

Figyelt kérdés
Novemberben született a kislànyom, és tavasszal szeretnénk venni egy kutyàt, hogy együtt nőjenek fel. Kertesházban élünk, kinti benti kutya lenne. Középtermetűre gondoltunk, alacsony vérmérsékletűre. Aki nem ugràlós, nem löki fel a picilànyom. Tudom nevelés kérdése is, de pl egy pulit, vagy egy foxterriert nehéz lenne leszoktatni róla. Olyan nyugisabb fajta kellene aki inkàbb összebújik velünk.
2018. dec. 30. 06:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
36%
Mondom hiteles forrást :D az a pit kérlek a Strázsában volt gondozásban, szétmarcangolta az ápolóját, a nő belehalt. Ez a tavalyi évben volt. Nem láttam, nem tudom, hogy nézett ki. A Strázsánál lehet érdeklődni részletekért.
2018. dec. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

A Cavalier spánielekről úgy tartják, rendkívül alkalmazkodó és családbarát kutyák. Nekem ők ugrottak be így elsőre a kitételeitek alapján...

Whippetek legendás kanapékutyák, ha kivágtázhatják magukat napjában egyszer, utána szívesen lustálkodnak a gazdival.

Kezdőknek ajánlható, könnyen kezelhető fajta a bichon is (noha ők már csak kistermetűek).

Persze, a jó nevelés talán még fontosabb, mint hogy milyen fajta a kutya: a legnyugisabb, legjámborabb típusú állatot is el lehet rontani, ez így van, tehát alaposan mérlegeljetek, lesz -e energia rá a gyerek mellett.

Ha valóban akartok kutyát, talán valóban célszerű még most belevágni, amíg az utódotok csak baba. Mondjuk, ha matricabébi, folyton anyán csüngős alkat, akkor nem hiszem, hogy egy kutya megvételén gondolkodnátok mellette... :) De abba is gondoljatok bele, hogy ez változhat: hiába nagyon nyugodt, alvós most a kicsi, lehet hogy tavasszal, mikor pl. épp jön a foga, már nem lesz ilyen békés, és sokkal nagyobb mértékben igényli majd a társaságotokat. Ezt mindenképp kalkuláljátok bele, és készüljetek fel erre az eshetőségre is (mondjuk egy hordozókendővel vagy extra segítő kezek bevetésével, úgy mint takarítónő vagy egy felvigyázni kész nagyi).

Egyébként szerintem később, ha jön a dackorszak, elkezd mászni, és futnod kell utána, valószínűleg nehezebb lenne egy kutyakölyköt is pesztrálni és képezni.

Tehát vagy még mostanában szerezném be a kutyát, vagy inkább ha már több éves a lurkó. Úgy gondolom, én az utóbbi megoldás mellett döntenék, mivel az első kérdéses és rizikós. A babák természete és szokásai roppant változékonyak...ha ma nyugodt, lehet, hogy holnap már sírós lesz, mert megérkezik egy hidegfront stb.

2018. dec. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
47%

Szomszédom Újfundlandit választott szintén pici baba mellé, és nem is választott rosszul,Ilka kutya a kislányuk második anyukája lett.

Ahogy feljebb is említették a Cavalier King Charles spánielt és Angol bulldogot ajánlok(nem mindenkinek tetszik,de egy igazi bárgyú teremtés,jó neveléssel bármit rá lehet bízni.A barátainknak ez a fajta van).

Golden és Labrador retriever igazi családi kutya,de csak megbízható kennelből.

2018. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
91%

Eszembe jutott még a Berni pásztorkutya is.

Akármilyen fajtát választasz, mindenképpen tenyésztőtől.

Saját tapasztalatból beszélek.

2018. dec. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem Németjuhászt esetleg Tacskót,pulit,Beaglet,
2019. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!