Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nőstény kutyám ivartalanítása...

Nőstény kutyám ivartalanítása után belső varrat nem szívódik fel?

Figyelt kérdés
Fura lesz ezt így leírni, de a szuka kutyám most 8 éves, és kb 1 évesen volt ivartalanítva, elkötötték a petefészkét, de nem vették ki. Most 8 évesen tűnt fel hogy a hasa aljánál teljes egészében a bőre alatt ki lehet tapintani végig a varratokat egy olyan 5-6 centi hosszúságban. Gondolom ott varrták össze belül. Ilyen kis tüskés/hegyes. Ez normális? Hogy nem szívódott fel neki, és ott van azóta is belül a bőre alatt neki? Sokszor olvastam és hallottam hogy mindenkinek a (belső) varratok felszívódnak és kipotyognak, nos, neki is úgy a kívűlsőnél annó 7 éve begyógyult rendesen, most viszont megijesztett, hogy konkrétan ott van benne a varrat/madzag/cérna akármi összevarva a bőre alatt a testében. Ez akár a későbbiekben veszélyes lehet, el kéne távolítani neki, vagy ezzel együtt tud élni? Nem tűnt úgy mintha valaha fájt volna neki, de mégis fura, hogy ott van benne egy idegen anyag 7 éve is, és őszintén szólva nem tudom hogy dolgozott így a másik városban lévő állatorvos.. vagy ez normális? Kérlek segítsetek. :/
2018. dec. 31. 00:21
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Mindenki, mindegyik legyintett, és azt mondta, amíg nincs gond vele, addig nincs teendő. Máshol is olvashattunk már hasonló véleményt, hogy "amíg nincs baja vele a kutyának, addig nincs baj", az ilyen "állatorvosok" általában megvárják amíg BAJ lenne belőle, és akkor vihesd hozzájuk. Na ez természetesen nem fog megtörténni, én is hamarosan tervezem, hogy elviszem egy lelkiismeretesebb állatorvoshoz, mert más szövődményekkel kapcsolatosan ugyan, de lehet, hogy amúgy is meg kell operáltatni a kutyát. De még meglátjuk. Volt aki azt mondta, hogy lehet sérve is volt a kutyának, csak nekem fel se tűnt. o.O Én nem emlékszem, hogy valaha fájdalmai lettek volna a kutyának, vagy kedvtelen lett volna. Egész életében vagy 2X volt lázas, de akkor teljesen más miatt, levertnek meg nemigen láttam. Legalábbis a sérv olyasmivel járhat gondolom. Ha volt neki egyáltalán. Túl sok feltételes módot kaptam igazából mindenkitől. És nem a legjobb "állatorvosokat" fogtuk ki sajnos.
2019. jan. 17. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!