Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szöges fojtót hogy állítsam...

Szöges fojtót hogy állítsam be? Nem jó ha túl laza

Figyelt kérdés

2018. dec. 31. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Valóban nem jó, ha túl laza, mert akkor veszélyes lehet.


Úgy állítsd be, ahogyan a rendes bőr/textil nyakörvet tennéd, egy kicsit (nem nagyon) szorosabbra hogy ne lógjon, így nem lesz balesetveszélyes. Ne rántsd meg egyből hirtelen, hanem végig rövid pórázon erősen fog, szorosan magad mellett


Én csak amerikai akitánál és amstaffnál használtam, elég hamar megtanultak utána normálisan közlekedni. 4-6 hét után visszatérhettem a rendes strapabíró textilnyakörvre. Azóta sosem volt ilyen jellegű problémám velük


A sötétzöld állatvédőkkel meg ne törődj. Puszival meg szeretkével nem lehet munkakutyát nevelni

2018. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. dec. 31. 11:28
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Tedd a saját nyakadra, és jól rántsd meg!

Olyan kutyát kell venni, amivel elboldogulsz ilyen állatkínzó eszköz nélkül is!Ha gyenge vagy a kutyához, akkor vegyél yorkit, azzal csak elbírsz szöges fojtó nélkül is.

Az életbe nem használnék ilyen kegyetlen eszközt arra az élőlényre, akit szeretek.

2018. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Pontosan mire kell? A célnak megfelelően kell állítani, használni is.


Aki meg nem ért hozzá, foglalja el magát mással, ne itt okoskodjon!

2018. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kegyetlen eszköz :"D Láttál te már ilyet valaha? Fogtál már a kezedben? Alkalmaztad már? Akkor okoskodjál ha értesz hozzá
2018. dec. 31. 11:58
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Szia:)

A beállítására már kaptál választ, nekem viszont lenne egy olyan kérdésem hogy miért pont ezt a módszert választod? Én egy mozgáshiányos neveletlen hebrencs kutyát fogadtam örökbe, rengeteg módszert kiprobáltunk: sima nyakörv, félfojtó, fojtó, halti, szöges nyakörv. Nekem végül nem ezek jöttek be, hisz a kutya nem engedelmességből jött szépen, hanem mert fájt neki ha nem. Rendeztük a sorrendet, hogy nem ő a főnök hanem én, és a legegyszerűbb nyakörvvel tanult meg sétálni: ha előrébb ment mint a lábam, semmi szó nélkül megfordultam és elindultunk a masik irányban, Es ezt újra ujra és újra, amíg le nem esett neki, hogy ha a lábamnál előrébb megy, megfordulok. Én mindenkinek ezt ajánlom, de aláírom, hogy van olyan szituáció, ahol nem ez működik, és szükség lehet egy fojtó nyakörvre ahhoz h egyáltalán kordában lehessen tartani, és észrevegye hogy nem ő irányít. Minden esetre sok sikert, Es tényleg érdekel hogy miért használnátok ezt a nyakörvet:)

2018. dec. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!