Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt kutyások! Hogyan...

Tapasztalt kutyások! Hogyan állítsam le a kitörő agressziót? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Van egy kan, németjuhász jellegű (?) keverékem és egyszerűen nem bírok vele, teljesen el vagyok keseredve. Van egy másik kan kutya a környéken (asszem malinois, de nem biztos), akit annyira utál, hogy ha nem lenne rajta póráz, vérre menő küzdelemre menne vele és ettől sehogy sem tudom eltántorítani.


Utcáról fogadtuk be 2 éve, ivartalanítva lett, következetesen neveltük, szocializáltuk. Hajlamos a hisztire, de le tudjuk állítani. Minden téren engedelmes, póráz nélkül első szóra visszajön, stb. Más kanokkal nagyon domináns, de elég rászólnom és nem b...tatja a másikat és jól elvannak. De ezt az egy kutyát gyűlöli. Különösebb oka nincs, csak hogy az is kan és egyszer közelről rámorgott, de ennyi!


Ha meglátja a másikat, az enyém olyankor nem lát, nem hall, áll a szőr a hátán, fojtja magát és rángatna. Simán nekimenne. Leültetem háttal, elhallgattatom, de fordulna meg és majd szé.tb..a az ideg, egyáltalán nem nyugszik le. Tegnap oldalba vágtam mert már nem bírtam idegekkel, attól megszeppent, de csak úgy tessék lássék, annyira nem hatotta meg. (Én irányomba soha nem mutatja még az agresszió szikráját sem.)


Egyáltalán nem vagyok ütlegelés párti, de eldurrant az agyam... Komolyan nem tudom, mi a fenét csináljak, de ez se nekem, se neki nem jó. Mindig próbálok nyugodt maradni, de mindig eljátssza ezt a cirkuszt és már nem bírom...Úgy gondolom, az nem megoldás, ha állandóan kerülgetjük egymást a másik kutyással, erre valahogy pontot kéne tenni, mert ez nem állapot.

Voltunk 2 kutyaiskolában is szocializáción, semmi használhatót nem tudtak mondani (maradjak nyugodt, ültessem le..hát kösz) és ott szuperül viselkedik, majd elolvadtak tőle.


A másik kutya nem száll be a buliba, nem őrjöng, de csúnyán néz és halkan morog.


Az enyém rendesen le van mozgatva, okos-értelmes, soha semmit nem hagyok rá, sima nyakörvvel és fojtóval felváltva szoktam sétáltatni.


Kérlek adjatok valami ötletet. :(



2017. júl. 15. 11:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%

Ha van egy jó pórázfegyelme a kutyának, akkor a kitörések eleve elmúlnak, hisz nem mehet előre, nem húzhat téged. Ez már lehet egy irány.

De ha az oldalba verés működött, akkor használd azt, csak olyan erővel vagy gyors egymásután annyi odavágással, amitől meghatódik. Ami után ezt abba hagyja és visszahiggad. A félbüntetés nem büntetés.


Egyébként akár a másik gazdát is megkérheted, hogy áljanak meg, te pedig addig csinálod ezt a nevelést, amíg rendben nem lesz a helyzet.

2017. júl. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
55%

sajnos van ilyen.

nálunk is.

próbáljatok más időpontot találni a sétára.

( két domináns kan, míg elnem rendezi az erő viszinyokat addig megy az adok-kapok )

2017. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

"De ha az oldalba verés működött, akkor használd azt, csak olyan erővel vagy gyors egymásután annyi odavágással, amitől meghatódik."


Az a baj, hogy ezt nagyon nem szeretném, érzelmileg totál kikészültem tőle...Azt se szeretném, hogy féljen a kezemből. :/


Másik gazdával próbálok beszélni.


Arra gondoltam, hogy lehet, hogy az a baj, hogy minden alkalommal megállunk és nekiállok fegyelmezni...

Talán ha a fojtót felhúzom fül mögé és röviden tartva "kényszerítem" hogy csak elsétáljon mellette többre jutnék?

Áhh, totál bosszantó, mert egyébként tényleg nem egy összeférhetetlen idegbajos kutya és a másik eb sem egy vérmes köcsög. :(


Köszönöm az eddigieket, várok még válaszokat!

2017. júl. 15. 13:46
 4/15 A kérdező kommentje:
kezemTŐL
2017. júl. 15. 13:46
 5/15 anonim válasza:
100%

Nekem németjuhászom van,az ilyenre a legjobb módszer a megelőzés.Én úgy szoktam hogy falattal(virsli)elvonom a figyelmét vagy kizökkentem.Ha gondolod Írj privátot.

Egy 17éves lány 😉

2017. júl. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ilyen volt 2, az utcában élő kutyával, annyi különbséggel hogy ők a kerítés mögött vannak. Nálunk az vált be, hogy ha ki akart rájuk támadni, akkor már a ház előtt pár méterrel szorosan magamhoz húztam, és addig nem engedtem a pórázon, amíg normálisan nem viselkedett. Volt olyan sétánk, amikor eközött a két kutya között járkáltunk, addig amíg jobban nem viselkedett.
2017. júl. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló, ezt mi is próbáltuk, más esetben (pl. közömbösítés részeg emberekre) szuperül működött az elterelés, de itt sajnos esélytelen. Ahogy kiszagolja vagy megpillantja messze, akár 30 méterre a másikat, én megszűnök létezni.


6-os, ez lehet a kulcs, kipróbáljuk. Amikor cirkuszolt az ajtócsengő miatt, akkor ilyesmit csináltam vele, megfogtam és addig húztam/tartottam felfele a fojtót, míg be nem fejezte a ricsajozást és utána lazítottam rajta. Talán kapcsolni fog, ha menet közben is ezt alkalmazom.


Nem hülye kutya, de borzasztóan fafejű.


Ha valakinek van még ötlete, ne kíméljen. :)

2017. júl. 15. 18:01
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

A büntetés mértéke mindig arányos az engedetlenség "súlyosságával".


A kutyád makacs, te meg "érzelmileg totál kikészülsz", ha dominánsabban kéne fellépned. Ezen kéne változtatni.


Nem azt mondom, hogy üsd, vágd a kutyát, de ha már ilyen szinten cirkuszol fojtóval is, akkor neked kell helyretenned, hogy vegyen vissza, mert nem ő mondja meg, hogy ki az ellenség és ki nem.


Szerintem te csak szimplán nem mered/akarod jobban fegyelmezni.


Én a helyedben nem bohóckodnék a fojtóval amihez már gondolom amúgy is hozzáedződött a kutya, hanem a grabancánál fogva lenyomnám a földre, hogy mozdulni se tudjon, amíg meg nem nyugszik. Ha abbahagyja a morgást meg a cirkuszt, akkor dicséret (akár jutifalat) és felkelhet.


Próbálj érzelmileg te is erősebb lenni, ne a kutya döntse el, hogy kire ugorhat rá és kire nem.

2017. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%

"Az a baj, hogy ezt nagyon nem szeretném, érzelmileg totál kikészültem tőle...Azt se szeretném, hogy féljen a kezemből."


Itt a baj, hogy nem mered rendesen fegyelmezni a kutyát, mert jaj, mi lesz a kis lelkével, miközben a kis viráglelkű kutyuska éppen vérre menő küzdelmet próbál folytatni egy másik kutyával.

2017. júl. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

A kutyáknak nagy az igazságérzete: ha nem ok nélkül kapja a pofont, akkor elkönyveli, hogy helyreraktad, nem fog félni, sem haragudni, felfogja, hogy miért büntetted. Én is lenyomnám, keményen és erőszakosan. Ha szépen lenyugszik, akkor felkelhet és tovább vezetném nagyon határozottan, gyors tempóban. Vagy megcsapkodnám, de úgy, hogy azt ne vegye félvállról. Le kell dominálni, nincs mese.

Utána pedig fel lehet oldani a feszkót (pl. leülteted, majd adod a jutalmat). Komoly pofátlanság veled szemben, amit leművel. Aki felette áll, azt nem veheti így semmibe, nem utálkozhat szuverén joggal egy másik kutyán, mert te döntöd el, ki ellenség, ki nem.

2017. júl. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!