Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy állítsam le a kutyámat?

Hogy állítsam le a kutyámat?

Figyelt kérdés

Az a problémám hogy amikor találkozunk egy másik kutyával akkor megőrül ugrál és hiába szólok neki le se sz...Ja a fejem az mindegy hogy pórázon van e vagy sem bár pórázon legalább el tudom húzni. Nem agresszív hanem játszani szeretne de nem minden kutyával tud játszani például egy idősebb lomha kutya inkább csak szaglaszna ő pedig csak megy és ugrál ra és lökdösi hogy gyerünk futás de ugye az idősebb kutya már nem olyan aktív mint mondjuk egy 11 hónapos. Ha a másik kutya mondjuk oda kap hogy hagyj békén az enyém azt hiszi ő így játszik fut egy kört és várja hogy a másik megkergesse és ha nem akkor megy vissza. az enyém nem agresszív soha egy kutyat nem bántott meg.

Ha olyan kutya jön a futtatoba akivel tudnak futni akkor pár perc futkarozas után együtt fekszenek vagy együtt keresgélnek.

A problémám az hogy nem tudom leállítani és behívni ha másik kutya van a közelében. Ha nincs más kutya a környéken akkor szépen hallgat “mindent” megcsinal.

Gondolkoztam a tréning nyakorvon nem feltétlenül a sokkolóson hátha azzal ki tudnám zokkenteni abból a bekattant ideg állapotból.

Egyéb más tanács ötlet?



2018. máj. 27. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell "tréning" nyakörv, csak egy jó kutyasuli, ott meg a közömbösítésre fektetni a hangsúlyt.
2018. máj. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cél, hogy egy semleges, nyugodt állapotban közelítsen más kutyák felé.

Persze, az nem jó, ha agresszív, de ha túl izgatott, az is majdnem olyan rossz.

Semmi baj a kutyáddal, csak nem neveled megfelelően. Ezeket a segédeszközöket el is felejtheted. Szuperjó, boldog kutyusod van, ne tedd tönkre.

Menyjetek kutyasuliba. Jó sok más kutyával találkozhat, megtanulja hogyan kell barátkozni, neked pedig megtanítják, hogyan fegyelmezd a kutyád. Megéri, hidd el :)

2018. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen valószínűleg az en hibám mert elég sok mindent ra hagytam mert milyen cuki is volt amikor 3 hónaposan a nagy kutyákkal játszott és akkor meg a másik gazdi is csak jókat nevetett a dolgon, de azóta cseppet megnőtt és a súlya is meg 3-4 szerezodott.

Most már inkább félelmet vált ki más gazdákból attól függetlenül hogy a saját kutyája nem fel és látom rajta hogy ő is benne lenne a játékba, de mivel a gazdi félti inkább elhúzza a kutyáját és távoznak a futtatóból, nem hagyom hogy elsőre odarohanjon ha látom hogy jön valaki és meg az enyém nem vette észre vissza hívom és ra rakom a pórázt megvárom hogy be jöjjenek és figyelem milyen a másik kutya, mert ha mondjuk kicsi vagy épp öreg akkor csak pórázon hagyom ismerkedni őket.

Voltunk kutya iskolában de azt tanácsolták hogy akkor menjünk vissza ha kinőtte ezt a “hiperaktivitást”.

Ezek szerint nem a legjobb iskola volt mert ott kellett volna kinevelni belőle:(

Keresek tovább hátha találok egy jobb iskolát .

2018. máj. 27. 12:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola, egyénre szabott szocializációs/rehabilitációs foglalkozás. Megfelelő oktató és megfelelő kutyák mellett meg tudja tanulni, hogy nyugodtnak kell maradnia, amikor más kutyákkal találkozik.

Elektromos nyakörvhez rossz élmény társít. Két dolgot lehet vele elérni: 1. még idegesebb legyen, amikor kutyákkal találkoztok 2. "learnt helplessness" (keress rá). Nyilván egyik sem megoldás a helyzetre.


(Nem megfelelő kutyák letépik az arcát, nem megfelelő gazdik úgy felrúgják, hogy bolygó körüli pályára áll és nekik lesz igazuk. Te sem szereted, ha vadidegenek a nyakadba ugranak, ugye?)

2018. máj. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenben egy kutyás ismerős segített. Mikor összefutunk séta közbe előbb jó pár méterre megállunk levannak ültetve vagy fektetve szép lassan közelítünk egymáshoz míg meg nem nyugszanak. Ez azért is hasznos mer két ivaros kanról van szó akik felpörgöt állapotba könnyen összekapaszkodhatnak. Itthon még labdával szoktam gyakorolni (labda bolond) hogy a labdát pórázon közelítjük meg, pórázon megyünk el érte ha eldobtam és ha húzza akkor vissza fordulunk, csak nyugodt állapotban sikerül a labdáig eljutni neki. Még nem tökéletes a közömbösség de látványos a javulás
2018. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!