Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg, hogy nem...

Hogyan tanítsam meg, hogy nem szabad? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
3 kutyánk van, mindhárom kan. Az egyik egy kis foxi keverék, meg 2 labrador. A kis foxi állandóan morog az egyik labira, de az általában hagyja is magát. a kicsi hamarabb került hozzánk. a másik labit nem piszkája, de azt amelyiket igen, az már szinte depressziós, mert kihagyják a játékból is, és külön alszik ezektől. Nem tudom mit tegyek hogy ne rekesszék ki.
2010. jún. 28. 17:31
 1/5 anonim válasza:
0%

Lehet, hogy hülyeséget írok, de nekem van egy ötletem.

Azt a kutyust, amelyiket kirekesztik szeretgesd a másik kutyák előtt, hogy féltékenyek legyenek rá. Ezzel segíthetsz a depresszióján, és talán rájön a másik két kutya, hogy ő is a csapatotokba tartozik.

2010. jún. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Próbáltam már, féltékenyek is, de ugyanúgy kirekesztik :( Nagyon tanácstalan vagyok.
2010. jún. 28. 17:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha te vagy a falkavezér, akkor működnie kell annak amit az előző írt, ha nem akkor javaslom, hogy vedd át a vezérséget. Nálunk a cicákkal volt gond. Nem emiatt kezdtünk el sulizni, meg Jan Fennel módszert alkalmazni, hanem teljesen másért. Viszont nagyon aranyos dolog történt: Már több mint két hónapja minden szabályt betartva alkalmazom a Fennel módszert, és nemrég az egyik kandúrunkat ivartalanították, mert nagyon ramaty állapotban volt, és eléggé elvadulva a sok kandúros kalandozás után. Mikor hazahoztam az orvostól kihasználva, hogy kába, kitisztogattam a szemeit, a füleit, kikeféltem a szőrét, szóval rendbe tettem, a kutyám meg az üvegajtón keresztül nézte. Utána azt is figyelgette, ahogy hordom be neki a kaját a télikertbe, itatom, stb. Egyik reggel felkeltem, és azt láttam, hogy a macska bent a nappaliban a széken fekszik, a kutya meg nem sokkal előtte a földön játszik a tesóm fiával. Rá se néz a macskára, Figyeltem a jelenetet, és egyszer-egyszer még odasandított, de messze nem olyan durván, mint korábban, hogy a cicának menekülnie kellett volna., sőt némi fújással simán elzavarta.


Utána csomót gondolkodtam, és rájöttem, hogy ez biztosan azért van, mert mostmár elismert vezérnek, és látta, hogy a vezér szerint ez a ronda vörös nyávogó izé is a mi falkánk tagja.


Szóval elvileg ha vezér vagy, meg tudod nekik mutatni, hogy a te bandádba tartozik a másik kutya is. Sajnos azt nem tudod nekik megtanítani, hogy szeressék, de azt, hogy elfogadják, igen.


Egyébként ha Fenneltől nem olvastad a Tanuljunk meg kutyáult, akkor azt ajánlom figyelmedbe, mert ott többet van szó több kutyából álló falkákról, mint a kutyapszihológiában.

2010. jún. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A falkában az utolsó helyen lévő állatot sokszor kirekesztik, bántják, rajta töltik ki a mérgüket. Bár ez kutyák között, normális falkavezérrel nem lenne ilyen hangsúlyos mert azért ők már nem farkasok.
2010. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Akiteki ***** válasza:
44%

Pont ezzel tudod elérni, hogy még jobban utálják.

Fordítva: a másik kettővel kell törődni, akkor majd a kívülálló is úgy érzi, hogy csatlakoznia kell a játékhoz.

A morgósat meg heréltesd ki, akkor majd abbahagyja. Nálunk is a legkisebb morgott a többire, aztán nyissz neki! Azóta jól elvannak.

2010. jún. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!