Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2019-ben szeretnék a kutyám...

2019-ben szeretnék a kutyám legjobb gazdija lenni, ehhez jó lenne ez a rutin?

Figyelt kérdés

8,5 éves örökbe fogadott ivartalanított szuka rövidszőrű magyar vizsla. Kertes házban lakunk, viszont bent van velünk a házban, mert fázós és imád a közelünkben lenni. 2019-ben szeretnék neki egy rutint beállítani, ehhez lenne pár kérdésem:

1, napi 1x 1-1,5 órát sétálunk átlagosan, én úgy veszem észre, hogy elég neki, természetesen akkor mehet ki a kertbe amikor csak szeretne, bár ilyen időben csak pisilni jár ki. Suli előtt elvigyem kicsit sétálni?

2, paraziták ellen ti mit használtok? Télen nincs rajta a bolhanyakörve (Forestot használunk egyébként) viszont szúnyogok ellen ez nem véd, azt hogy tudnád megoldani? (Itt sok a szúnyog sajnos, vízközelben lakunk). Volt szívféreg teszten is, szerencsére negatív lett, de nem vagyok ettől még nyugodt, főleg hogy a teszt csak bizonyos mérettartományban tudja kimutatni.

3, egy ideig abba kellett hagynunk egy betegsége miatt a tanítását, viszont nagyon lelkes még mindig, imád a kedvemben járni, és nagyon igyekszik mindent teljesíteni. Elég napi 1x foglalkozni vele ilyen téren?

4, sajnos nem tudjuk megoldani, hogy mindennap más kutyával sétáljon. Alapvetően mikor hozzánkkerült nem tudott viselkedni velünk, sőt most se tud, de abszolút elviseli őket maga körül, de kell neki idő míg kiismeri a természetüket, de nem támad rájuk, meg semmi, viszont én látom rajta a szándékot, hogy ismerkedne, játszana, ezért szoktam beszervezni neki barátokkal való sétát.

5, kaja. Neki Senior kellene már? Melyik márka? Elég sok mindent próbáltunk már, a 7-800Ft/kg-os kategóriában is, viszont ennél feljebb sajnos nem mehetünk, ebből szeretném a legjobbat kihozni. Sajnos a BARF nem kivitelezhető, nem is szeretné szerintem (nem eszi meg nyersen a belsőségeket pl). Jelenleg Brit Premium by Nature Sportot használjuk, de nem igazán szereti:(

6, hetente hányszor lenne érdemes kifésülni a kis bundáját?

Köszönöm előre is a válaszokat, és sajnálom, hogy ilyen hosszú lett, viszont nagyon szeretnék neki mindent megadni:)

Sajnos időhiányban küzködök, végzős vagyok egy gimiben, rengeteget kell tanulnom, de nagyon szeretnék jó gazdája lenni, mert megérdemli:)

Mindnekinek boldog új évet és jó kutyázást!


2018. dec. 31. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:
71%

Nehogy az érettségi kárára menjen!! :) persze tudom, a világ legédesebb állatai, főleg a vizslák, de biztos van szülő, nagyszülő, testvér aki besegíthet.


1. Télen lehet elég az egyszeri séta, főleg idősebb kutyának, meg ha kimehet akkor rendben van. Figyeld a mozgásigényét, ha úgy látod túlságosan izeg-mozog, akkor lehet érdemesebb lenne 2x1 órára levinni.

2. Nálunk van nyakörves bolhairtó telen nyáron, de igazából fölösleges lenne, kis testű kutya, kap olyan bor alá szúrt kullancs es bolhairtó szert évente egyszer, tavasszal. Ilyen nyakorvrol amit írtál érdemesebb lehet a dokit megkérdezni, szoktak segíteni meg náluk is lehet venni. A mienk kap évente kétszer féreghajtót meg évente egyszer visszük orvoshoz vizsgálatra, igazából nem tudom elég-e, de újabban kijött neki ez a tacsibénulása, emiatt gyakrabban megyünk. Adj neki kiegészítőket, vitaminokat, porcerősítőt. Persze csak orvossal megbeszélve előtte. A vizsgálaton meg ne félj, ha azt mondjak nincs akkor nincs, ha meg lesz valami baja jelezni fogja előbb. Ez a jo az állatokban, az ösztöneikre hallgatnak, es ha ismered a természetét, tudod mi mit jelent.

3. Milyen tanítás? Trükkök? En havonta egyszer tanítgatok neki dolgokat, de a korábbiakat rendszeresen ismételjük. Meg az enyém meg fiatal, sokat játszik.

4. Nem kell nekik mindig partner, ha foglalkozol vele séta közben. Labdázás, beszélj hozza, dicsérd meg. Az jo ha van szociális élete, de o is élőlény, nem kell mindig másik kutyával lennie.

5. Öreg kutyáknak való kajaban illetve vizslával kapcsolatban sajnos nem tudok segíteni, maximum annyit tudok mondani, hogy nem kell neki a legdrágább kaja, a fontos hogy minél változatosabban érkezzen, legyen száraz kaja is, meg friss, hús, zöldség, ha bírja akkor tejtermékek. A nyers húst meg meg lehet úgy oldani, hogy egy kis zsírban vagy natúron megpiritod a belsőségeket, a mienk imádja így enni. Amúgy meg Pedigree szaraztápot kap, meg egy kis maradékot a kajákból, ha meg jól viselkedik két naponta vacsorára alutasakos eledelt. Jutalomfalatokban is érdemes olyat venni amiben sok a vitamin, vagy erősíti a csontjait (nekunk pl azt a fogkoeltavolito rudat jutalomfalatkent kapja, kicsi korában raszoktattuk es így imádja. De pl a vitamin tablettákat nem, mert azt mint gyógyszert kezdtük el neki adni később, nem is szereti, van hogy beveszi a szájába, úgy csinált mintha nyelne, megeszi a jutifalit majd bemegy az agyába es kiköpi a gyógyszert. :D )

6. Ahogy érzed. Szerintem heti 1x fürdés es utána fésülés elég, kivételes esetek amikor koszos :D


A lényeg pedig hogy legyen egy állandó napi menet, ami mindig úgy van, hogy tudja mi mikor jön, lehetőleg ugyanakkor legyen a séta, pl. Amúgy megy az orvosok tenyleg mindenben segítenek szívesen, hozza a kajával es a féregírtóval kapcsolatban is fordulhatsz :)

2018. dec. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy cipőben járunk, mostanában én is elég keveset voltam vele, én is kiterveztem egy ilyen rutint. Nálam egy 10 éves kutyusról van szó, lakásban lakik.

Séta: Úgy tervezem, hogy reggel és este minimum 1-1 órát kint leszek vele, meg hát napközben eü séta.

2.Foresto és Advantix, utóbbi csak a szúnyogos, durvább időszakban, tavasz közepétől ősz elejéig.

Tanulás, napi fél órát ha foglalkozol vele az elég lesz, én is így fogom, régen is így csináltam.

Az én kutyusom sajnos elég összevissza kajál, mindig más táp, van, hogy csak egyszer, van, hogy kétszer egy nap, néha a tápot kiváltom házi kajával stb, szóval, hogy rendszerezzem, kiválasztottam az eddigi próbált tápokból a legjobbat, amit a legjobban szeretett, ez a Happí Dog kutyatáp. Ezt fogja kapni, illetve néha főzök neki egészséges kajákat.

A bundáját 1-2 naponta kell fésülnöm, mert hosszabb szőrű.

Egyébként erre ráérzel, hogy hogyan jó nektek.

2018. dec. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!