Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehetne tenni az ellen,...

Mit lehetne tenni az ellen, hogy a család kutyája ne törjön be a házba?

Figyelt kérdés

Szüleimnek van egy 6 éves keverék kutyája. Kis vagy inkább közép termetű. Az udvaron van a kertes házban. Nincs megkötve, soeem volt. Normál állapotban nagyon kedves játékos. Viszont ha megijed pl az ég zengéstől ha vihar van, akkor, vagy petárdáznak, vagy... akkor ha épp nyutva van az ajtó, akkor berohan. Ha épp nincs nyitva, akkor megvárja h egy pillanatra valaki kimenjen és berohan. Keres valami sarkot, szűkebb részt és oda begubózik. Nem lehet kizavarni sem. Morog, harap ha megpróbáljuk. Inkább támad nekünk mint hogy kimenjen. El telik pár óra és szépen kisétál, ha úgy van kedve.

Az utóbbi fél évben viszont már, ha rossz idő van kint, esik... akkor is bejön és nem lehet vele mit tenni.

Én felnőtt nem is kis darab ember vagyok, de már feladtam. Simán megharap ami után napokig fáj.

Ha éppen jó idő van és nem ijed meg valamitől, akkor imádnivaló a kis dög. Múltkor édesapám elesett és ott ugrált meg rohant be hogy menjünk ki segíteni...


Mit lehetne tenni, hogy ne jöjjön be? Láncra kötni nem szeretnék!



2019. jan. 2. 18:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Hàt én is morci lennék ha ilyen hidegbe kicsuknànak.


Mi az ;hogy h a r a p?


Ilyet nem lehet megengedni.. Mit csinàlsz? Seprűnyéllel àllsz neki kirakni?

Àllítom egy falat kajàval simàn kijönne velem;szép szóval meg is fürdetném...

Némely pasi azt hiszi ha üvölt az àllattal akkor majd szót fogad

2019. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ha egy kutya harap, azt jelenti, nem tisztel. Egy jó vezetőt a kutyája a sötét kútba is követi. Bizalom. Én a kutyámmal bármit megtehetek, mindennek örül, pedig ő is elég keményként kezdte.

Másrészt, nem tudom, milyen fajta, de egy napi 1 órás foglalkozás, amihez még a kertből sem kell kimenned, megtenné a hatását. Agyzsibbasztás, intenzív testi mozgatás szükséges.

És hogy még egy utolsó tipp, amelyik kutya hangérzékeny, azt szoktatni kell. Módszert nem írok, mert nem ismerem a kutyát, nem tudom nála mi válik be, de pl durrogás, mennydörgés imitálás miközben eszik, ha lehet, finom falatokat, amiket ritkán kap. Ezt gyakorolni, kellő idő után összekapcsolja a hangokat azzal, hogy neki az jó és a kaja is elhagyható. Vagy lehet, elég neki, ha (nyilván nem tomboló viharban) ilyenkor kimész és eltereled a figyelmét játékkal. Ott is összekapcsolja a hangot azzal, hogy az neki buli.

Szabályokat tessenek felállítani, nem viccből vannak kitalálva.

Röviden ennyi, hosszan kb könyvet írnék, azt meg úgy se olvassa el senki 😀

De ha kérdése van valakinek, szívesen segítek.

Üdv egy egyre tapasztaltabb kutyás

2019. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mint írtam a kutyát nagyon szeretik a szüleim. Sokat foglalkoznak vele, már nyugdíjasok szval van rá idejük. Van saját kutyaháza az udvaron, nem nem a kertben! Mindig jó minőségű tápot kap. Nem nem barnultunk le sehol. Egyszerűen őt nem akarják, hogy a házban legyen. Az addig nem gond, korábban sem volt, ha bejön míg vihar van, szilveszterkor... A baj az hogy olyankor agresszív és egyre sűrűbben jön be.

Illetve valaki írta, hogy egy kis kajával... nem jön ki, egy durranás és teljesen megváltozik. Semmire nem reagál és agresszívvá válik. Volt korábban, hogy ölbevettem, hogy kivigyem. Ahogy látta h a kijárat felé indulok azonnal megharapta a karom. Pedig korábban nyugtattam simogattam, h megnyugodjon. Úgy is tűnt, akkor már vihar sem volt. Órák teltek el a vihar után. Ha beteg vagy oltásra van szüksége akkor az állatorvos jön. Volt h beteg volt, akkor hagyta magát, de csak a sima oltáskor a dokit is meg akarja harapni.

2019. jan. 2. 20:56
 14/19 anonim ***** válasza:

A válaszaid alapján én arra gondolok, hogy hiába mondod, hogy "foglalkoznak vele" a szüleid, szerintem nem eleget, vagy nem jól. Ahogy írták előttem, egy kutya olyan, hogy a számodra legfélelmetesebb szituációban is melletted van. Szerintem elvárható, hogy cserébe amikor ő ijed meg, akkor te is ott legyél vele. A harapás és kitámadás minden esetben azt jelenti, hogy nem megfelelően van kezelve a kutya. Akármennyire is szeretjük, nekünk kell lenni a falkavezérnek, mindenkinek jobb úgy, az ő érdekében is fontos.


Szerintem ez a probléma, amit te tapasztalsz, a "fekhely féltékenység". Orvosolható ilyen idős korban is, fordulj szakemberhez!

2019. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
91%
Ja, kedves tízes: jó nagy ökör vagy. Nem kell elaltatni a kutyát, ha megharap. Meg kell tanulni, hogy hogyan orvosolhatóak a gondok, mert a kutyák viselkedésbeli problémái 99%-ban a gazdi rossz szokásaból, hibáiból erednek. Ha mindig ugyazt csinálod, minden kutyád bajos lesz, gondolj csak bele. Ha tízből tíz kutya "rossz kutya" lesz nálad, ne a kutyákban keresd a hibát.
2019. jan. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%

Nem lehet erre érdemben mit mondani. Általánosságban lehet, de azzal semmire nem mész.


Ugyanazt tudom mondani, képzelgéssel nem lehet helyettesíteni több tízezer évnyi evolúciót.


Az a baj, hogy nagyon sok ember valami ismeretlen okból a nulla tudásra a semmiből azt hiszi, tudja hogy kell kutyát tartani.

(Vagy hogy kell főzni, házat építeni, stb, ez valami rejtélyes eredetű nagyképűség)


De ez nem a valóság! Ez csak a valóság behelyettesítése egy véleménnyel. Ők, sok más emberhez hasonlóan úgy gondolják, hogy egy kutyát bárki képzés nélkül tud tartani, hiszen látják, bárkinek van, nem probléma.

Úgy gondolják magától a semmitől majd normálisan fog viselkedni.

Hát íme, az élet bizonyítéka, hogy rosszul gondolják!


Egy kutyához érteni kell, és a kutya fajtájától, személyiségétől függően nagyon szigorú következetességgel, vagy gyengébb kézzel, ezt a tudást alkalmazni kell.


A ti kutyátok ezer helyen van elrontva, és azért megválaszolhatatlan ez a kérdés , mert az alapokig kéne visszamenni.

Totál a kezdetektől el kéne magyarázni hogy kell bánni egy kutyával kölyök korától kezdve.


Ebben 2 szinte lebonthatatlan fal van.

Az egyik, maga a kutya. Ő a könnyebb eset.

6 éves, nem egyszerű, de tény, hogy nem lehetetlen. Minden kutyát le lehet építeni, nullára lehet bontani egy kapcsolatot, és új alapokra helyezve újjáépíteni azt.


Csak éppen egy átlag aránylag hozzáértő ember, ha kölyökkora óta jól nevel egy kutyát, akkor nincs ilyen gondja, ha viszont ilyen gond felmerül, akkor általában egy átlag hozzáértés nem elég, hanem kell egy szakember, aki végignézi mit csinál, mit csinálnak a gazdái, kiértékeli, és elkezd egy rehabilitációs programot.

Na most a te szüleid bőven messze vannak egy "átlag" aránylag hozzáértőtől is, szóval ha valóban elkötelezettek a dolog megszüntetése mellett, akkor ezt nem fogják megúszni szakember nélkül.


A 2. komoly fal, azok a szüleid.

Akik az életük nagy részét úgy élték le, hogy volt egy vélt tudásuk, hogy ők mindent jól csinálnak, és ilyen esetben csak a kutyát hibáztatják, azok az emberek nem fognak egy 50 évnyi szokást kitörölni az agyukból, és befogadni egy totál új szemléletet.

Például valószínűleg nem fogják naponta minimum 2 órát sétáltatni, fegyelmezett körülmények között, mert mi a szarnak az, ott a kert, rohangálhat, ha meg kimegy, akkor minek legyen fegyelmezett. Csak egy szokásos példa.

De elég ahhoz, hogy itt le is fulladjon a dolog.


Azért nem is írtam erre megoldást, mert őszintén szólva szakember nélkül, aki legalább pár órában elmondja mit hogy kéne tenni, és a szüleid 180° -os fordulata nélkül nem sok eredmény remélek.


Igaz, rajtad ez sajnos egyáltalán nem segít, de millió ilyen van, ezért szoktam azt mondani megoldásnak, hogy ezt a tantervbe kéne beépíteni, és egész generációknak megtanítani, mert naponta 100 meg 100 ilyennel lehet találkozni, és erre kéne valami társadalmi szintű komoly megoldás.

2019. jan. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
79%

" ölbevettem, hogy kivigyem. Ahogy látta h a kijárat felé indulok azonnal megharapta a karom. Pedig korábban nyugtattam simogattam, h megnyugodjon"


Mennyi hozzá nem értés, mennyi kártékonyság , mennyi súlyos következménnyel járó hiba 1 mondaton belül.


Az ilyenekről beszélek, hogy ezt tanítani kéne. Te saját magadtól azt hitted, ezzel jót teszel, vagy hogy értesz hozzá, hogy ezt így kell csinálni.

De egy kutya, az továbbra is kutya.

Nem alkalmazható rá emberi pszichológia. A kutyákra kutya pszichológia alkalmazható. Ez pedig az embernek nem vele született tudása. Tanulni kell.


(Csak mellékesen, ha a simogatás az jutalmazás, jutalmazni pedig mindig egy aktuális lelkiállapotot lehet.

Tehát ha megsimogatsz egy feszült ideges agresszív kutyát, azt jutalomként, biztatásként pozitív megerősítésként értékeli, tehát, -számára logikus módon- még feszültebb, idegesebb, agresszívabb lesz.)

2019. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
62%

#10-es, ha egy kutya agresszív, vagy problémás, az 99,9%-ban a gazda hibája. Nincs hülye, meg idióta kutya. Olyan van, hogy szar gazdi, vagy nem hozzáértő, vagy nem "illenek össze".

Kedvenc történetem, kb. 2 évvel ezelőtt egy ismerősöm feltette a kölyökkutyáját hirdetni a facebookra, hogy vigyék innen, mert undorító jószág. Egy kártékony féreg. Ezekkel a szavakkal és volt még csúnyább is. És ha nem viszi valaki, kiteszi az út szélére. Nem az első kutyája volt, a többivel nem volt gondja. Egy közös ismerősünk még aznap értement. A kutya reszketve bújt hozzá. Két nap alatt jelentkezett valaki, aki örökbe fogadta a kutyust. Kiderült, hogy a kutya okos, tanulékony, hálás és imádják egymást a gazdival. Aktívan sportolnak együtt, semmi baj vele.

Ha a gazdi nem érti a kutya jelzéseit, akkor gondok vannak. Márpedig a kutya nem tud beszélni. Testbeszéddel kommunikál. Nincs olyan, hogy a gazdi mindent jól csinál, a kutya mégis agresszív, vagy rombol.

Kérdező, ha baj van a kutyáddal nézz magadba és kérj segítséget. Házhoz menő kutyakiképző kellene. Olyan szakember, aki látja, hogy mit csinál a kutya. Szerintem egyébként a fejetekre nőtt és nincs rendben a falkasorrend. Vagyis azt hiszi, hogy ő a főnök és harapással rendre utasít titeket. A kutya alapból nem nagyon veszi a bátorságot, hogy megharapjon valakit, aki a ranglétrán "felette áll". De ezt tényleg látni kellene élőben.

2019. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
27%
kérdésre válaszoljatok már!! senki nem kiváncsi az okoskodásookra
2019. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!