Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi ez a mizéria a magas...

Mi ez a mizéria a magas fehérjével?

Figyelt kérdés

Bennr vagyok egy tápos csoportban Facebookon és ördögtől valónak tartanak minden tápot, aminek 30% fölötti fehérjéje van.

Én Carnilove bárányos-vaddisznós táppal etetem a kutyám már lassan két éve. A fehérjetartalma 38% . A kutya majd kicsattan, azóta jött rendbe az emésztése, hogy ezt kapja. Doki meg szokta nézni rendszeresen, véleménye szerint még egyik táptól sem volt ilyen szép. Mégis én egy utolsó felelőtlen gazda vagyok, hogy merek ilyen magas fehérjés tápot adni.


Én értem, hogy nem minden kutya bírja a magas fehérjét, de amelyik igen,azt miért ne lehetne olyan táppal etetni, ha a táp prémium kategóriás?


Ott az Orijen is például. 40% fehérje és világ vezető minőségű.


Szerintem a probléma akkor kezdődik, ha a fehérje növényi eredetű nagy részt. Akkor okozhat problémát.


Na most akkor mi van? Csak véleményekre vagyok kíváncsi, veszekedést nem akarok, kultúrált vitát, érvekkel igen.

Az nem érv viszont, hogy "magas fehérjét ne, nem bírják a kutyák" .


2019. jan. 3. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A magas fehérje egymagában nem is gond. Viszont nagyon nem mindegy, mennyi zsír van mellette.

Az sem mindegy, húsfehérjéről, vagy hús és növényi fehérjéről van szó.

Egyébként a húsban magában 23 %-nál több nemigen szokott lenni a fehérje tartalom.


Az pedig egyedi kutyafüggő, melyik kutya miként reagál a táp összetevőire.

2019. jan. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igaz, ezt én is hallottam, hogy a húsban nincs 30% fölötti fehérje, de a legtöbb tápban nem csak egyfajta hús van, szóval akkor gondolom a többfajta hús is megdobja egy kicsit.


De tegyük fel, hogy egy ilyen 38% fehérjés tápból 27-30% állati eredetű fehérje, a maradék 11-8% meg növényi (mondjuk borsóból) . Ez így egészségtelen?

Ha ez egy 20%-os zsírral párosul.

És egy munkakutya az alany.

2019. jan. 3. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Munkakutyáknak a legmagasabbakat adhatod nyugodt szívvel, én ha nem az ilyeneket adom, akkor a kutya fogy. Csak az ilyenekkel tudja tartani a súlyát, bár ő tényleg sokat edz.

Egyébként a kutyának szerintem ponthogy egészséges, elvégre ragadozó, neki a fehérjén alapul az étrendje.

A legjobb tápok szerintem amiben 60-80% állati eredetű termék a maradék zöldség-gyümölcs-gyógynövény és legfeljebb egy nagyon kevés gabona az egészséges fajtából.

2019. jan. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor megnyugodtam, hogy nem lesz hosszútávon baja ettől a fehérjétől.

Csak fura volt, hogy lehúzták az elvileges nagy tápszakértők a Carniloveot, mikor a tápban 70% állati eredetű összetevő van (55% dehidratált hús, 3% csirkemáj, 10% csirkezsír, 2% lazacolaj) és a maradék az sem rizs vagy burgonya, nem is gabona. Borsó, zöldségek (répa), gyümölcsök (alma) és még pár kiegészítő (porckivonat).


De nem csak ezt a tápot húzzák le. Szerintük a Brit Premium egy forintot nem ér, mert tele van ízfokozókkal (what?) , a Brit Care nem éri meg az árát, az Orijent, Acanat utálják, mert magas a fehérjetartalma. Persze a Markus-Mühle az meg túl kevés húst tartalmaz.


Érdekes, hogy amiket ők forgalmaznak azok minden kutyának tökéletesek. Állításuk szerint pl a Trophy sokkal jobb, mint a Brit Premium. Ez szánalmas, mert a Trophy full gabona.


Kicsit szánalmas, ezért nem is vásárolok náluk.


Juj, ez kicsit személyes lett, bocsánat, csak most felidegesítettek.

2019. jan. 3. 17:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Carnilove bárànyos-vaddisznósával etetek èn is, semmibaja sincs tőle a kutyámnak, jól néz ki tőle, nem tervezek váltani.
2019. jan. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően nem a magas fehérjével van gond hanem azzal, hogy a 30-32% fehérje fölött ami van, de inkább 29% fölött az az esetek többségében már nem állati eredetű fehérje hanem növényi eredetű. Azok a tápok melyek nagyon magas fehérje szinttel rendelkeznek az esetek 95%-ban magas növényi fehérjékkel vannak párban pl. borsú bab és egyéb hüvelyesek. A növényi fehérje marha nehezen emésztődik a kutyák esetében. Egy átlagos mozgásigényű kutya fehérje szükséglete 24-26% a kevesebbet mozgó idősebb kutyáké 20-24% ás természetesen a szír mely ideális esetben 14-18% között gyenge gyomornak, keveset mozgónak, hízásra hajlamosnak 9-14% közötti.

Magasabb fehérjét indokolja az extrém mozgás, sport, izomépítés. Ha mondjuk izmot akarsz építeni olyan tápot kell keresni mely 65-80% közötti SZÁRÍTOTT húst tartalmaz, mely valóban indokolja a 35-40%-os fehérje mennyiséget.

Az átlagos kutyatartókat azért szoktál "elrettenteni" a magas fehérjés tápoktól, mert a kutyák többségének egyszerűen nincs rá szüksége! Sőt nagytestű kölyöknél, idős kutyánál nagy gondokat is okozhat. De egy normál mozgás igényű kutyának a magas fehérje a máját és a veséjét terhelni. ez későbbiekben szeri gondokhoz is vezethet, vagy emésztési gondokhoz is.

az általad írt Cornilove fehérjére 36% ehhez jön 16% zsír. A zsír kevés a fehérje extrém magas, nincsenek rendben az arányok. Jó a beltartalom, nem rossz a 50% húsliszt, de a fehérjét itt a borsó dobja meg ami már növényi fehérje. Ha ragaszkodsz a magas fehérjés táphoz akkor inkább nézd meg az Acana, vagy N&D (sütőtökös) tápját.


Egy olyan magas fehérjés táp melyet jónak tartok, HA a kutyám naponta sportolna:

Összetétel: szárított csirkehús 61%, friss csirkehús 10,5%, borsó 8%, burgonyakeményítő 6%, szárított bárányhús 5%, baromfi olaj 2,5% (omega-6 zsírsav forrás), cukorrépapép, csirke alaplé, szárított egész tojás, növényi rost, ásványi anyagok, vitaminok, lazacolaj (omega-3 zsírsav forrás, EPA és DHA forrás), szárított paradicsom és sárgarépa, cikória kivonat, lucerna, tengeri alga, barnamoszat, élesztő kivonat (0,1% tiszta béta-glükán), glükozamin, kondroitin, menta, őrölt paprika, kurkuma, kakukkfű kivonat, citrusz kivonat, taurin 1000 mg/kg, jukka kivonat, vörös áfonya, édeskömény kivonat, szentjánoskenyér kivonat, gyömbér, csipkebogyó kivonat, gyermekláncfű kivonat, rozmaring olaj kivonat, oregánó, probiotikumok.


Beltartalmi értékek: nyersfehérje 38%, olajok és zsírok 20%, nyershamu 8,5%, rost 4,5%, kalcium 1,8%, foszfor 1,33%, szénhidrát 23,5%.


Applaws Dog Adult Small & Medium Breed Chicken & Lamb


Tehát ha a kutyád napi rendszerességgel komolyan sportol több órát mehet neki a magas fehérje. Ha inkább kerti kutya napi pár óra sétával heti 1-2 ÖV edzéssel, akkor totálisan felesleges!

2019. jan. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Amit írtam Carnilove tápot az 20% zsírral van.

Az N&D nekem nagyon nem szimpatikus, nem éri meg az árát véleményem szerint. Közel sincs annyi hús benne, mint a Carniloveban és ugyanúgy ott a borsó, ráadásul drágább is.


Köszönöm a választ, de tápváltásról senki nem fog meggyőzni. Rengeteg félét próbáltunk, mire bejött egy. Ez volt a Carnilove. Próbáltuk egyébként az N&D-t ,de a kutya állandóan fogyott, pedig az ajánlott adag többszörösét kapta és akkor még nem is volt aktívan munkában.


Azt meg meg sem említem, hogy amúgy csirke allergiás, szóval kb. a tápok több, mint fele kiesik.


Én teljesen elégedett vagyok a Carniloveal. 70% VALÓDI (nincs benne csak dehidratált hús) hústartalommal szerintem tökéletesen reális táp, ráadásul az ára is igen kedvező (1300 ft /kg, ahol mi vesszük)


Igazából nem isteníteni akarom ezt a tápot, csak zavar, hogy önjelölt tápszakértők lehúzzák és mindenkit küldenek el tőle, mert ők nem forgalmazzák. És ezt egy csomó másik márkával is megteszik, holott igazi magyarázatot nem tudnak adni, csak annyit, hogy "magas a fehérje, nem jó" .

A város legelismertebb állatorvosához járunk, ha szerinte nem okoz gondot a magas fehérje, akkor inkább neki hiszek.

2019. jan. 4. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Én csak elmondtam azoknak a kutatóknak a véleményét és általános szakértői álláspontot akik az állatok élelmezésével foglalkoznak, és a farkas nyers étrendjéből indulnak ki.

De természetesen mindenki úgy etet ahogy ő jónak gondolja. Az a lényeg hogy a kutya jól működjön tőle. Hosszú távon a magas fehérje akkor sem jó mondhat bárki bármit.

De ha igazán jót akarsz és ennyire fontos a magas hústartalom akkor válts BARF etetésre.

2019. jan. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!