Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szerelitek le a simogató...

Hogy szerelitek le a simogató idegeneket?

Figyelt kérdés

Legszivesebben megszólalnék, hogy "elnézést, mi a fa@sz?!" Kis 3 hós kutyám van és mindenkihez odarohanna farkcsóválva, ezért a járókelők azt hiszik ez feljogosítja őket hogy lehajoljanak és megsimogassák bármi kérdés, köszönés nélkül. Hiába látják, hogy amennyire lehet visszafogom, néha az se elég ha a másik oldalra húzom, szinte benyúlnak a lábamközé.


Ti megszoktátok mondani a magatokét, elhúzzátok a kutyát, vagy "kibírjátok" amíg gügyögnek neki?


2019. jan. 4. 09:33
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben én rászólok a delikvensre, hogy kérem, ne simogassa, köszönöm.

A további reakció az ő reakciójának függvénye.

2019. jan. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim válasza:
5%

Hatosnak

Azèrt egy kutyát gyerekhez hasonlìtani 😞

Azèrt egy kutyus más.

Nekem nem volt kutyám soha "járòkelő" vagyok.

Ezt a fajta etikettet nem ismerem.

De,hogy most már tudom,illedelmesen köszönök,majd megkèrdezem...

Mindìg tanul az ember.

Amugy èn szeretem az embereket,engem csak boldoggá tenne,ha csak annyira is kapcsolatba kerülök velük,hogy simizi a kutyámat.Hm

2019. jan. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

Én nem érzem túlzásnak. Ismeretlen embernek egyszerűen nem nyúlok kérdezés nélkül semmijéhez. És azért sem, mert sosem lehet tudni. Lehet, hogy csak a gazdi nem szeretné. Lehet, hogy éppen tanulják, hogy ne menjen oda idegenekhez, csak ha a gazdi épp megengedi. Ezt csak élesben tudják gyakorolni, tanulási folyamat, amit lehet te éppen nehezítesz. Lehet, hogy orvosnál volt, zaklatott, beteg stb. és nem úgy fog reagálni. Lehet mentett, bántalmazott kutyus, aki csak addig barátságos, amíg nem nyúlsz felé.


Szomszéd kutyája egy földreszállt angyal. Mindenkihez odamenne, imádja a gyerekeket. Viszont most mikor volt a tűzijáték, és sétáltatta délután 5-kor (tehát még nem is szabadott volna durrogtatni) pár méterre nekiálltak petárdázni (ami szintén tilos...) annyira megijedt, hogy összepisilte magát. Másnap is félve ment le, majd egyszer csak egy ismeretlen gyerek hátulról odaszaladt erre kutya megharapta....anyuka meg fel volt háborodva, hogy egy vadállat.


Szóval sose lehet tudni. És nem azon van a legnagyobb hangsúly, hogy márpedig soha nem simogathatsz meg semmilyen kutyát. Sőt szerintem az emberek nagy része meg is engedi, ahogy én is. De tényleg annyira nagy fáradtság megkérdezni. Megtiszteled legalább ennyivel a kutya gazdáját. Hozzám rendszeresen akkor akarnak odajönni, amikor épp nekiállna a kutya elvégezni a dolgát. 1 árva szó/kérdés nélkül. És akkor odaszólok annyit, hogy bocsi, most nem alkalmas. Erre meg, hogy de én csak megsimogatom....Megzavarja a kutyát, aki utána megint, nem találja a megfelelő helyet. Ahelyett, hogy annyit mondana, hogy szia, megsimogathatom? Akkor elmondanám neki, hogy szia, bocsi, úgy látszik épp a dolgát végzi, ha megvárod, akkor pár perc.

2019. jan. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Két staffim van, úgyhogy szerencsére csak egy szűk réteg szeretné megismerni őket. A többség inkább kiugrik az úttestre, annyira fosik a kutyáimtól. :D

Az öregebb nem barátkozik rögtön, ha nem tetszik neki valaki (pl. részegek, letámadós emberek), akkor egy kecses mozdulattal kikanyarodik a nyúlkáló kéz alól és beáll mögém. Neki "el kell nyerni a kegyeit", szép szavakkal, nyugodt magatartással, nem visítozva vagy ordítva.

A másik kutyám ugyanolyan, mint az egyik válaszoló ebzete: a farok csóválja a kutyát, már annak is örül ha valaki szépen néz rá. :D Túl barátságos, mindenkinek hízeleg, egy simogatásért odaadná a lelkét még az ördögnek is.

Én utálom, ha kérdezés nélkül törnek rá a kutyáimra, főleg gyerekek. A kutyáim kiválóan reagálják le az állatias üvöltözést, meg se rezzennek, inkább az én fülemet sérti a kölkök hangja.

2019. jan. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont tegnap voltunk állatorvosnál a 9 hetes bernáthegyi kölykünkkel. Mindenki odáig volt meg vissza, de mindenki megkèrdezte hogy megsimogathatja e. Sőt azt is hogy odaengedhetik- e a kutyájukat mellè. Egy gyerek is nagyon szemezett vele, neki èn szóltam hogy jöjjön ide nyugodtan megsimogatni. Szóval felènk nem szokás csak úgy simogatni más kutyuját, de ha megkèrdezik ès a kutyát nem zavarja akkor nyugodtan.
2019. jan. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szólok udvariasan, hogy kérem, ne simogassa meg. Van, hogy erősebben szólok, de ha kell, beállok a kutya elé.


Viszont neked is meg kellene nevelni a kutyádat, hogy ne akarjon engedély nélkül kimenni emberekhez! Persze, hogy meg akarják simogatni, ha húz feléjük a kutya, nyüszög, bújna. Ha jól nevelt, kontrollált kutyát látnak, aki a gazdájára figyel, nem is fognak odamenni hozzátok!

2019. jan. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az enyém félős, kikerül mindenkit, ha meg megkérdezik h szabad-e simogatni, akkor szólok, hogy fél, és bizalmatlan elsőre. Szerencsére nem volt eddig semmi rossz tapasztalatunk, mindneki megértette (meg látta, hogy inkább nekem dörgölőzik).
2019. jan. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

3 hónapos bébi felhőcske? Na jól megjártad :D ki ne akarna megsimogatni egy ilyen habos-babos kiskutyát? Minél hamarabb tanítsd meg neki, hogy ne menjen oda igenekhez. Mert ha odamegy, akkor meg fogják simogatni.

Az enyémek fekete mudik, így ők nem annyira "édibédik", hogy mindenki meg akarja őket dögönyözni. Ráadásul nagyon bizalmatlanok, nem mennek oda soha senkihez. Azért így is előfordul, hogy valaki simogatni akarja őket. Azt szoktam mondani, hogy nagyon bizalmatlanok, inkább ne simogassák őket, de nem is nagyon kell mondanom semmit, mert ha valaki közelít, bebújnak a hátam mögé és elhúzódnak.

Amúgy azért nem szeretem, ha gyerekek játszani akarnak velük, mert jártam már úgy, hogy odajött egy anyuka, hogy megsimogatnák a kutyámat (akkor még csak egy kutyám volt, kölyök) megengedtem. Szimpi volt a gyerek a kutyámnak, annyira belelendült a játékba, hogy felugrott a kislányra. Az anyuka meg mérges volt, mert a kutya összekoszolta a gyerek pólóját. Azóta jobb a békesség alapon inkább kerülöm az ilyen szituációkat. Nagyon vigyázok arra, hogy a kutyáim senkihez ne menjenek oda.

2019. jan. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
10%
Az emberek szeretetre és kapcsolatra vágynak és a simi neked is szól. Úgy látszik te féltékeny természetű vagy, és sajnálod a kutyádtól a kapcsolatokat, még ha ez csak egy simogatás is. Én boldog vagyok, ha valaki elkezdi simogatni a kutyámat, aki szintén boldog, hogy simogatják, mert ő is emberbarát meg én is. Ne legyél már ilyen murci, mondd azt a simogatónak, hogy igen, még fiatal, nagyon kedves jószág, blökinek hívják. Kezcsókolom, akkor mi most megyünk!+ Gyere, blöki. Ja igen, azzal hogy hagyod simogatni, sok embernek okozol örömet és növeled a potenciális kutyatartók számát. Valahogy így kéne csinálni. Bármily furcsa is, a kutya nem csak a tiéd, hanem egy kicsit mindenkié, mert a kutya az emberre van bedrótozva és nem csak rá, ő néhány százezer éves, te meg nem sok - ahhoz képest.
2019. jan. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Ja, a kutyám mindenkié jó vicc talán oda is adjam az első rá nyáladzó embernek. Jó vicc.

És ismétlem ha nem lett volna világos, nem zavar ha megsimogatják, szívesen beszélek is róla másokkal. Amikor látom, hogy valaki nagyon nézi de "nem akar zavarni" akkor néha odamegyek, hogy meglehet simogatni. De az, hogy megpróbálják elhívni mellőlem, meg engem totál levegőnek nézve akarják gyömöszölni a kutyám, végül csak a kutyámtól köszönnek el, na azt már nem!

2019. jan. 25. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!