Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kaukázusi juhászkutyusnak...

Egy kaukázusi juhászkutyusnak milyen feladatokat lehet adni?

Figyelt kérdés
Az alapokat tudja. Ül, fekszik, marad, hagyod. Tanultunk már trükköket is. Mit lehet neki mèg tanítani amire vevő is lenne?
2019. jan. 5. 10:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Labda nem nagyon hozza lázba, kajáját ha eldugom megkeresi. Szeretnèm agyilag is kicsit jobban fárasztani.
2019. jan. 5. 10:20
 2/3 anonim ***** válasza:
Esetleg nyomkövető feladatokat kitalálhatsz neki, de alapvetően egy pásztorkutyáról beszélünk, amik nem túlzottan alkalmasak a modern világ kutyás sportjaira. Ők társ, családi kutyák (persze nem általános értelembe véve, nem olyan mint egy labrador) mellet kiváló, megfélemlíthetetlen őrkutyák
2019. jan. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kuvaszom van, és nem az a trükktanulós fajta...

Pedig amúgy nagyon jól nevelt, szocializált kutya, kinti-benti, rendszeresen járunk vele sétálni, erdőbe és be a városba is.

Amiket megtanítottam neki az alap vezényszavakon kívül, azok a "hasznos" dolgok: ne lépjen az ágyásokba, hanem a kis utakon közlekedjen helyette. Ha azt mondom neki, hogy "csípd meg!", akkor elkezd ugatni - ennek az az oka, hogy SOHA nem tanítanám emberre támadni, de tanyán lakom, s időnként járnak erre mindenféle "elemek", házalók, tollatveszek, vanehulladékvas típusú emberkék. Ha nem távoznak első szóra, akkor mondom a kutyának, hogy "csípd meg". A kutya elkezd vadul ugatni, a kéretlen látogató meg nem tudja, hogy nem támad. csak azt, hogy egy batár nagy kutya... és eddig ez MINDEN esetben bevált.

Illetve megtanítottam neki a családtagok nevét. "Hol az Enci?" - akkor odamegy hozzá. Ez neki is tetszik, főleg, hogy mindig szereti az olyan helyzeteket, mikor az egész család együtt van, és vele is foglalkozunk.

2019. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!