Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeret engem, vagy van valami...

Szeret engem, vagy van valami baj?

Figyelt kérdés

Van egy kis keverék kutyám. Nagyon szeretem, bármint megtennék érte, ha nem vagyok othon hiányzik, meg mindennel elhalmozom. Nagyon halgat rám, be van tanítva, de amikor már nagyon kihoz a sodromból, vagy valami nagyon rosszat csinál, egyszeruen kényszerítve érzem magamat, hogy bántsam. Mért van így? pedig nagyon szeretem, és az életem adnám érte, de mégis van olyan pillanat, mikor nemtudom magam kontrolálni, és ráutok. O odajon hozzam, és anyira megsajnálom, megsimogatom, és elkezdek sírni, mert bántottam... Mért van ez? mért nem tudom magamat kontrolálni? Nem vagyok rosz ember, szeretem az állatokat, de még sosem volt ilyen problémám, hogy nem tudtam ellenálni annak, hogy bántsam ot. Az sem érdekel, ha ezért ezt azt írtok, mert biztos vannak olyanok, akik megvetik az ilyen embereket, de nem akaratból csinálom.

A kutya amúgy 7 hónapos, és 2 hete van ez, hogy megakarom ot utni. Vagy 6x utottem rá a pofijára,de nemolyan nagyot, csak éppen hogy. de nemakarom bántani, mit tegyek?


2010. jún. 28. 21:57
1 2
 1/13 anonim válasza:
Szia! Szerintem amikor ugy érzed, hogy megakarod ütni őt, akkor üss rá a saját kezedre, vagy saját magadra, de semmi képpen se a kutyára. Szeret téged, tuti, de az helyett, hogy az ő pofájára ütnél, üss a saját pofádra. Hidd el, ha ezt megcsinálod hatszor, ahogy a kutyának is megcsináltad, el fog menni a kedved a csapkodástól. Ennyi! :D
2010. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha erőszakból ütöd és nem azért hogy megneveld akkor szerintem menjél el pszihológushoz. De csak akkor ha úgy érzed tényleg ekkora a baj. Tudod magad kontrollálni? Csak akkor ütöd ha rosszat csinált?
2010. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

próbálj meg kutyaiskolába járni vele, vagy kezd el tanítani. Vannak dolgok, amiket tudnia kell. És azért te meg fogod jutalmazni. Tehát nem büntetni kell, hanem megjutalmazni amikor jót csinál.

Jelenleg úgy néz ki mintha az alomtestvére lennél.

A lényeg, hogy következetes legyél. Ha nem szabad valamit azt soha ne szabadjon. AMit meg megengedsz az legyen úgy,

Rendszeresség kell a kutyának és kiszámíthatóság

2010. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
én 1szer hallottam olyat a suli pszhihológus(nem tudom hogy írják xD)mondta hogy volt 1 gyerek aki nemtudta magát kontrollálni és ha 1 kicsit is felidegesítették non megverte azt és úgy segítettek neki hogy ilyen gyógyszert szedett rá nyugibogyót :P meg raktak 1 befőttes gumit a csuklójára és mondták neki hogy ha meg akar vkit verni akkor húzza meg hogy csípje meg magát és ettől lenyukszik v mi sztem próbáld ki ezt a gumisat.
2010. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Akiteki ***** válasza:

Komoly idegrendszeri problémára utal. A kutyáknál az ilyeneket kivonják a tenyésztésből.

Fordulj orvoshoz.

2010. jún. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Bizony baj van, méghozzá veled. Elsőnek fogadd meg a tanácsát, próbáld ki! Ha nem jön be menés orvoshoz, ki-ki hova, humán-állat doki.
2010. jún. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23.08.Szerintend kinek van idegrendszeri problémája? Kutynak, akiről annyit tudunk kedves gazditől, hogy rossz? Vagy?
2010. jún. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az teljesen jogos, hogyha a kutya rossz, büntetni kell, és ha jó, akkor jutalmazni, csak éppen az nem mindegy, hogy hogyan. Értem, hogy feldühít amikor rosszat csinál, és szerintem tehetetlenségedben ütöd meg, mert nem ismered a megfelelő módjait a büntetésnek. Az ütésnek nincs értelme számára, nem jelent neki semmit, az ő fajában ez nem ismert büntetési mód. Neked viszont azt hiszem nincsenek birtokodban a megfelelő büntetési módok. Én is azt javaslom, hogy menj el suliba, középfokon már büntit is tanítanak. Nem érdemes gyakran büntetni, mert egyre kisebb lesz a súlya a büntetésnek, egy idő már ha agyonvered az se fogja érdekelni, ez nem megoldás. Amikor így nagyon haragszol rá, állj fel, tedd csípőre a kezed, nyugodtan kiabálj, kimért lépésekkel közeledj fel, zavard el a közeledből, és ne hagyd egy darabig vissza jönni. Ez nem okoz fizikai fájdalmat, viszont a kutya nagyon gyorsan ért belőle. A legrosszabb amit tehetsz, hogy megütöd, utána meg babusgatod. Teljesen összezavarod vele, fogalma sem lesz, hogy akkor most mit miért, illetve mit szabad és mit nem.


Viszont ha tényleg úgy érzed, hoyg agresszió törik elő belőled ilyenkor, akkor tarts egy komoly önvizsgálatot, lehetőleg pszihológus segítségével, mert tényleg lehet, hogy súlyosbodik a helyzet, és mondjuk önmarcangolásba csap át, vagy bármilyen neurotikus tünetbe.

2010. jún. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez lehet gyerekkorból fakadó dolog, pl. vertek a szüleid és így jön vissza.
2010. jún. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Akiteki ***** válasza:

tegnap 23:22

A gazdára írtam. Nem egyértelmű? Bocsi akkor.

2010. jún. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!