Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeret engem, vagy van valami...

Szeret engem, vagy van valami baj?

Figyelt kérdés

Van egy kis keverék kutyám. Nagyon szeretem, bármint megtennék érte, ha nem vagyok othon hiányzik, meg mindennel elhalmozom. Nagyon halgat rám, be van tanítva, de amikor már nagyon kihoz a sodromból, vagy valami nagyon rosszat csinál, egyszeruen kényszerítve érzem magamat, hogy bántsam. Mért van így? pedig nagyon szeretem, és az életem adnám érte, de mégis van olyan pillanat, mikor nemtudom magam kontrolálni, és ráutok. O odajon hozzam, és anyira megsajnálom, megsimogatom, és elkezdek sírni, mert bántottam... Mért van ez? mért nem tudom magamat kontrolálni? Nem vagyok rosz ember, szeretem az állatokat, de még sosem volt ilyen problémám, hogy nem tudtam ellenálni annak, hogy bántsam ot. Az sem érdekel, ha ezért ezt azt írtok, mert biztos vannak olyanok, akik megvetik az ilyen embereket, de nem akaratból csinálom.

A kutya amúgy 7 hónapos, és 2 hete van ez, hogy megakarom ot utni. Vagy 6x utottem rá a pofijára,de nemolyan nagyot, csak éppen hogy. de nemakarom bántani, mit tegyek?


2010. jún. 28. 21:57
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

09:44-es, tökéletes a válaszod, én is ezt írtam volna. Nagyon jól megfogalmaztad! :)

Én még azt tudom ajánlani, hogy amikor emeled a kezed, számolj el háromig, erőltesd magad, hogy végig tudd gondolni: miért is akarom én megütni? mit is érek el vele?

De a saját magad arcul csapása sem egy rossz ötlet.

2010. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%-os! Én meg általában a tieiddel vagyok így, hogy nem írok már semmit, mert megírtad, sőt sokszor olyan türelemmel válaszolszl, amilyenre én sose lennék képes. Ha már így udvarolunk egymásnak, gondoltam szólok :)))
2010. jún. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Koszi a válaszokat.

Amúgy a kutya meg van tanítva, még a maradj parancsot nemigen akarja jól csinalni, de amugy mindig szoktam tanítani új dolgokra. Nemis arról van szó. Itt ha kiviszem a pályára játszani, egy darabig jó... de aztán jon egy cigány kutya, tele van parazitákkal, tiszta zsír a szore, és az enyem meg mikor meglátja elkezd utána szaladni. de nem bántja, hanem játszodni akar vele. és mindig megharapják, egyszer meg majd oszeverekednek, és akkor én nem tehetek semmit!

Teljesen leszaladnak a csalánba, nagy fuvekbe, ahol járni nemlehet, és én meg szólok neki nemjon. Le kell mennem érte olyan meszire és még akkor is elszalad! én ekkor borulok ki, mert én tudom, hogy ebbol baj lehet.

Most akkor ne engedjem el? hogy lehet játszani egy kutyával ha nem engedem el?

Tegnap is voltam kint, elengedtem, és mikor jott az a kutya, odahívtam magamhoz míg nem vette észre, mikor már észre vette, rogton ment volna, tehát muszály voltam megkotni. Bárki hoz a kozelunkbe kutyát, o megy oda játszani, de valamelyik kutya nemakar játszani, és ebbol van az, hogy a kutyámat megharapják. De még a hibájából sem tanul! Tudom magam kontrolálni kisseb dolgoknál, de mikor már elszalad, nemhalgat, nemjon ha hívom, és bajt csinál, akkor az már felduhít!

Tudom, hogy megtudok neki tanítani mindent, mert volt egy kutyám, ugyanez a fajta, és ot még arra is megtudtam tanítani jutalomfalat nélkul, hogy felmenjen a járdára, ha jon egy ajtó. és 2 napomba tellet. nemtudom hogy. de eztet nagyon sokat kell tanítani, amúgy okos kiskutya, csak neki fontosabbak a más kutyák mint én. Hogy ne lehetne már ráutni ilyenkor, amikor így elszalad, és szaladok utána, ott meg látom hogy a másik majd megoli, és akkor sem akar hozzám jonni. Amúgy meg mindentól fél, bármi fura zajt hal fél, aztán meg ugat mint akit megtámadtak...Tegnap is elszaladt, szóltam neki, és visszajott, de nem vertem el, pedig elakartam. Volt nálam tycinky abbol adtam neki, hogy visszajott.

2010. jún. 30. 09:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!