Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldről kutya? Többi lent

Külföldről kutya? Többi lent

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy volt már valaki aki vett külföldről kutyát. Ugyanis a napokban érdeklődtem pár hirdetés után és eddig volt 3 külföldi akik felajánlották hogy kihozzák nekem házhoz. Csak adjam meg az adataim előre utalást természetesen elutasítom. Szerintetek ez mennyire megbízható? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2019. jan. 7. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szaporító, szlovák és román cigányok csinálják ezt.

Komoly tenyésztő nincs rászorulva, hozzá odamennek és hónapokkal - évekkel előre foglalják a piciket.

2019. jan. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akikről én hallottam, hogy külföldről vettek tenyésztőtől kutyát, mind maguk mentek a kölyökért, vagy valamelyik ismerősük. Lényeg, hogy nem a tenyésztő vitte házhoz.
2019. jan. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vettünk tenyésztőtől. Szigorúan ki volt kötve, hogy mi menjünk érte és előlátogatások is voltak, pedig keresztapám szintén kennelneves tenyésztő és rajta keresztül jutottunk hozzá el.


Fontos, hogy csak a chipes és veszettség ellen oltott (21 napnak el kell telnie az oltás után) állatokat lehet a határon áthozni, tehát 3 hónapos és 21 napos lesz a kölyök, amikor leghamarabb a tiéd lehet. Ritka fajta esetén megéri. De csak megbízható helyről.

Természetesen azt mondani se kell, hogy a külföldi kutyus sokszor drágább, mint a hazai főleg a plusz behozatali költségek miatt.

2019. jan. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi gyors válaszokat. Igen elég gyanús volt hogy az egyik 50.000ft-ról lecsúszott 35.000ft-ra csak vigyem el a kutyát.. ami vicc az egészben hogy az összes pesten volt hirdetve és mikor kérdeztem meg-e lehet őket tekinteni akkor persze jöttek azzal a dumával hogy hát most külföldön vannak és így nem lehetséges mert a kutyák nálam vannak.
2019. jan. 7. 19:12
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

És furcsa helyesírással írtak? Meg persze említve lett hogy előre utald el az összeget hogy elhozd a kutyát, nem? (annak ellenére hogy írod hogy ezt elutasítod)

Mert ezek a legalapabb kutyás átverések sajnos. :( Külföldi jó tenyésztőknél sorban állás van, és mindenki maga megy a kölyökért.

2019. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez semennyire nem megbízható.

Külföldről is csak tenyésztőtől szabad kutyát venni, azt pedig nem fogják házhoz hozni, de az adataidat sem kérik el...

Te is érzed, hogy ez nem stimmel.

2019. jan. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Külföldről megbízható helyről nem igazán láttam még olyan fajtatiszta kutyát (amit érdemes is megvenni) ami 1000 EUR alatt lenne. És neked kell érte menni, és kapsz egy csomó mindent vele (export papírok, nemzetközi chip regisztráció /ez kell, hogy át tud iratni magadra itthon a chipet/, oltási könyv v. kisállat útlevél, szerződés, export származási lap /régi néven törzskönyv/), kezdő csomag (néhány napnyi táp amit korábban evett, a kedvenc játéka, a legtöbb neves tenyésztő külön "fekvőt" (ez általába egy törölköző) használ minden kölyökhöz akkor azt is megkapod a kiskutyával.

Ahogy írták érvényes veszettség elleni oltással lehet legálisan áthozni a határon, nyilván vannak bátrak akik "átcsempészik" a határon a kiskutyát még az érvényes veszettség elleni oltás előtt, de nagyon rizikós (ha elkapják akkor karantén és stb.).

2019. jan. 8. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!