Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kezdő kutyás vagyok, egyetem mellett szeretnék kutyát tartani. Mindenképpen fajtatisztát szeretnék, tudom hogy a keverékek is nagyon édesek és sok szeretet tudnak adni, de a fajtatisztákat kiszámíthatóbbnak érzem. Kistestű fajtában gondolkodom és lakásban lenne tartva. Nem gond ha szeret mozogni, de ne legyen nagyon hiperaktív. Én inkább a hosszú sétákat/túrákat részesítem előnyben a nagy(obb) erőkifejtést igénylő mozgásformákkal szemben, szóval jó lenne ha ez kielégítő lenne a számára. Nem igazán szeretnék sokat törődni a szőrével vagy kozmetikushoz vinni, de ha évente 1-2 alkalommal el kéne vinni az természetesen nem jelentene problémát. Hétköznap napi 2-3 órát tudnék vele foglalkozni, ebben benne vannak az eü séták, egy hosszabb séta/haverkodás más kutyákkal és nevelés/játék. Más háziállatom nincs, de kisgyerekek vannak a környéken szóval a törékenyebb felépítésű kutyáktól picit tartok.


Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát előre is :)


2019. jan. 7. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%
Én azt mondom vegyél egy foxit!Nem hosszú a szőre ezért kozmetikust nem igényel csak fürdetést.A hosszú sétákat bírja!És nem egy törékeny virágszál.
2019. jan. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%

Csivava, mopsz, francia bulldog, törpe tacskó, törpe pincser, kis olasz agár.


Azzal, hogy nem szeretnél macerát a szőrével (amit teljesen megértek egyébként), sajnos nagyon leszűkítetted a választékot. A legtöbb kistestű kutya kozmatikaigényes. Tudom, mert én is hasonló cipőben jártam. A fentebb felsorolt fajták rövidszőrűek, így könnyű gondozni őket --> hűvösebb időben a ruha kötelező darab náluk.


Nekem egy csivava keverékem van. Imádom. Mozgásigénye közepes, bírja és igényli a nagyobb sétákat, kirándulásokat, de szeret lustulni is. Főleg ebben a hidegben, ilyenkor szeret bekuckózni az ölembe. Idegenekkel szemben inkább tartózkodó, nem haverkodik akárkivel. Igazi mini házőrző, védi a területét. A közeli barátokat viszont örömmel, farok csóválva fogadja. Nagyon ragaszkodó, simulékony és hűséges, elhagyni sem tudnám, mert mindig a nyomomban van, követ mindenhova. Nagyon eszes, rengeteg trükköt tud. Más állatokkal is remekül kijön, 10 éves kora ellenére is játékos és mozgékony. Néha nagyon fel tud pörögni, de alaptermészete nyugodt és kiegyensúlyozott. Nem egy hiperaktív kutya. Gyerekekhez való viszonya nevelés és szoktatás kérdése.


Ha te is inkább egy egygazdás kutyára vágysz, akinek a gazdája a mindene, de az idegeneket inkább elutasítja, akkor jó szívvel ajánlom a csivavát. Ha inkább egy mindenkivel barátságos, pusziosztó kutyát szeretnél, akkor inkább a mopszot vagy a bulldogot ajánlanám :) ők mindenkit imádnak

2019. jan. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Ez lemaradt: Enyém rövidszőrű, heti egyszer kikefélem a szőrét és kész. Nyár elején kicsit jobban hullik a szőre, de nem vészes. Sose járt kozmetikusnál. Én fürdetem stb. Eléggé fázós, 8 fok alatt már kell neki egy pulcsi, minuszokban pedig vastag kabát.
2019. jan. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Közép-vagy törpeuszkár. Igaz, kb. negyedévente nyírni, vagy legalább évi háromszor, de cserében nem hullik a szőre, okos, könnyen nevelhető.
2019. jan. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Anyagilag belefér? Egy igazi fajtatiszta kutyát már beszerezni sem olcsó mulatság. Kölyköt vagy felnőttet szeretnél? Kölyökkel nem lesz elég a napi 2-3 óra, velük gyakrabban kell lemenni, magasabb a kezdeti költségük is.

Fajtamentőknél is érdemes szétnézni, előfordulhatnak mentett fajtatiszta kutyák is, és ők tudnak segíteni, hogy hozzád illő első kutyád legyen.

Nekem egy fajtajellegű keverék mentett kutyám van fajtamentőktől, már felnőtt, előny, hogy alacsonyabb kezdeti költség, már szobatisztaként került hozzám, szóval ezzel nem volt gondom, már ivartalanított, ezzel sem volt teendőm, borzasztóan ragaszkodó, és nagyon meg akar felelni, pontosan tudja, milyen az, ha nem kell, nagyon jól tanítható, a rossz berögződései ellenére.

De nem akarlak meggyőzni, csak ez az én tapasztalatom, néztem fajtatisztákat is, de egy percig sem bánom, hogy végül mentett keverék lett a kiválasztott.

A terrier félékkel óvatosan, szerintem az enyémben is lehet belőlük egy csipet.

2019. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Nekem fajtatiszta törpe tacskóm van, kis lakásban, napi kétszeri séta.


Imád mozogni, futni, nagyon szeret sétálni, de bőven elég neki hétköznap a napi 2x1 óra, hétvégén pedig lehet hosszabb körökre vinni. De volt hogy 5 órán át kirándult velünk, hegyre fel, és simán bírta, szóval kitartóak is.

Nagyon okosan, könnyen és gyorsan tanítható, lesi minden kívánságod. Plusz cukiság, hogy ha valami rosszat csinál, könyörög neked, hogy ne haragudj rá. Tudnak alkalmazkodni a hangulatodhoz, ha nyugi kell akkor békén hagy, ha szeretet akkor babusgat.

De sokat kell velük foglalkozni, mármint igényli a napi 1 óra bármit a sétán kívül. Az, ha jól csinálod (mármint úgy tanítottad, hogy szeresse), lehet tanítás vagy játék, rá kell bízni, mert ha nem akar aznap tanulni, akkor sehogy sem tudod rávenni, hogy rád figyeljen. Szófogad, így el lehet engedni póráz nélkül sétálni ha megtanulta.

Ha rövid szőrűt választasz nem kell bajlódni a fodrásszal, fürdetni elég hetente egyszer koszosabb napokon. A körme gyorsan nő, így azt ha nem kopik vágni kell, de meg lehet otthonra tanulni.

Étel szempontjából sem túl igényesek, simán megesznek bármit, amit elé raksz, lehet az táp vagy a vacsora-maradék. Viszont ha valamit nincs kedve enni, akkor inkább napokig koplal, mint hogy egyen. Eléggé makacs teremtések :D


A menhelyes vagy mentett kutyus jó ötlet, ők a legédesebbek és a leghálásabbak. A miénk egy családtól van, véletlenül találkoztunk velük, de csípőbaj miatt ő volt az utolsó kutyus, majdnem fél évesen került hozzánk. Eleinte félt, de utána nagyon hálás lett. Mintha tudta volna, hogy ő maradt utolsónak. Nagyon ragaszkodó lett emiatt, tényleg bármit megtenne hogy a kedvünkben járjon.

Ami esetleg rossz vagy kellemetlen lehet, bár szerintem ez nevelés kérdése, hogy némelyik hangos. Illetve nagyon könnyen barátkoznak, simán odamennek idegenekhez, de ha meg is van neki tanítva, ha valaki odamegy hozzá akkor amíg neki tetszik addig hagyja magát simogatni, aztán már nem. Kicsi testük ellenére imádnak ugrálni.

Ó igen, a háta. Vigyázni kell, nem szabad lépcsőztetni, mert lebénulhat, de ha figyelsz mindenre amit az orvos mond, nem lehet baj, illetve ha a jeleket időben észre veszed, meg is előzhető a betegség.

De ezeken kívül tényleg a legideálisabb első kutyus, én nagyon ajánlom! (Nekem is első kutya volt, most 4,5 éves :) )

2019. jan. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4: 2019.01.07. 20:33. Az uszkárokat nem negyedévente, hanem kb. 1,5 - 2 havonta célszerű kozmetikázni. Ezen kívül hetente legalább 1x (de inkább 2x) át kell fésülni (mondjuk ez kb. 10-15 perc alatt megvan).
2019. jan. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Anyagilag belefér, menhelyről pedig tényleg nem szeretnék kutyát, túl nagy rizikót látok benne.

2019. jan. 10. 18:29
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

A kutya "jelleme" és "kiszámíthatósága" nem fajtától függ, kizárólag a nevelésen múlik minden (tapasztalat). Egy pitbullból is lehet tökéletes családi kutya, aki jól kijön a kisgyerekekkel ha jól nevelik a gazdájuk, és egy labrador is széttéphet ha rosszul neveled.

Az első hetekben, hónapokban 2-3 óra kevés, sőt szinte semmi, a helyedben várnék nyárig vagy amíg nem lesz három-négy hetem intenzíven foglalkozni vele. Ahhoz, hogy a kutyád kiegyensúlyozott legyen, rendszer kell az állatnak, például ahhoz is hozzá kell szoktatni, hogy ha elmész otthonról, ne essen pánikba és a házat se szedje szét.

2019. jan. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

A mentett kutyák nagyon hálásak és nagyon tudnak kötődni. És alaposan kikérdezheted előre az ott dolgozókat a kutyákról, egészségükről, viselkedésükről, ameddig vissza tudják követni, sokszor eleve ivartalanítva kapod már. Természetesen ott is emberek dolgoznak, nem mindig tökéletesen működik ez a rendszer sem, de ha korrektekbe futsz bele, akkor nem fognak olyan kutyát rád sózni, amilyen nem passzol hozzád, vagy ha mégis probléma adódik, az valószínűleg náluk sem derült ki.

Egyébként egy tenyésztőtől vásárolt kölyökkel is futhatsz vakvágányra.

2019. jan. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!