Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kezdő kutyás vagyok, egyetem mellett szeretnék kutyát tartani. Mindenképpen fajtatisztát szeretnék, tudom hogy a keverékek is nagyon édesek és sok szeretet tudnak adni, de a fajtatisztákat kiszámíthatóbbnak érzem. Kistestű fajtában gondolkodom és lakásban lenne tartva. Nem gond ha szeret mozogni, de ne legyen nagyon hiperaktív. Én inkább a hosszú sétákat/túrákat részesítem előnyben a nagy(obb) erőkifejtést igénylő mozgásformákkal szemben, szóval jó lenne ha ez kielégítő lenne a számára. Nem igazán szeretnék sokat törődni a szőrével vagy kozmetikushoz vinni, de ha évente 1-2 alkalommal el kéne vinni az természetesen nem jelentene problémát. Hétköznap napi 2-3 órát tudnék vele foglalkozni, ebben benne vannak az eü séták, egy hosszabb séta/haverkodás más kutyákkal és nevelés/játék. Más háziállatom nincs, de kisgyerekek vannak a környéken szóval a törékenyebb felépítésű kutyáktól picit tartok.


Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát előre is :)


2019. jan. 7. 18:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
46%

"menhelyről pedig tényleg nem szeretnék kutyát, túl nagy rizikót látok benne" - mármint miben?

Természetesen vegyél fajtatiszta kutyát, ha azt szeretnél, nincs ezzel gond (csak normális tenyésztőtől), csak nem értem, mitől rizikósabb egy menhelyi kölyök, mint egy tenyésztőtől származó.

2019. jan. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Esetleg nézd meg őket, mentett kutyák, különböző előélettel, de van köztük fajtatiszta is:

[link]

2019. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!