Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám széttépett egy...

A kutyám széttépett egy cicát. Most mit csináljak vele? Hogy büntessem? Teljesen ledöbbentett.

Figyelt kérdés

A kutyám 7éves és egy nagy szeles idióta, azt hiszi mindenki játszik vele, és össze vissza rohangál ha megszökik. Falun lakunk s elég sok a macska, szeretjük őket, nekünk is van de a miénket családtagnak tekinti.

Eddig "csak" meghajtotta őket ugatva s akkor mindig megpróbáltuk megállítani erre most tegnap elkapott egyet. Anyuék nem altatnák el de nekem ez is megfordult a fejemben csak hát szeretem. Most mit tegyek, hogy többé ne bántson senkit - semmit? Mintha még "büszke" is lenne magára. :(((


2010. jún. 29. 11:32
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
Akadályozd meg, hogy mégegyszer megszökjön. Még mielőtt a legyilkolt cicus gazdája intézkedik ellened.
2010. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
65%

A kutyád egy természetes viselkedést produkált. Idegen állat jött be a családja területére, persze hogy megvédte a területét, pláne az ősellenségével szemben. Teljesen jogosan büszke magára.

Attól, hogy falun laktok, még lehetne egy jól nevelt kutyátok, akit lefárasztotok minden nap (uram bocsá' sétálni is elviszitek), és akkor nem szökdösne el.

Eszedbe jutott az altatás is?! Ok.......

A kutya viselkedése a gazda jellemét tükrözi általában.

2010. jún. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
79%

Kutya vs macska.

Ezért elaltatni? Milyen gazda vagy ha ez egyáltalán felmerült benned?

Figyelj rá jobban, ne adj neki lehetőséget arra, hogy megint bekövetkezhessen, sétáljatok csak pórázon egy jó ideig, vagy sétához adj rá szájkosarat, legyen szökésbiztos a kerítés, stb...


Sajnos ez előfordul...


ui.: Persze, hogy büszke! Hisz bizonyított a falkájának.... legalábbis ő ezt valószínüleg így éli meg!

2010. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Egy egy szuper dög három BŐR nyakörvet szakított el, és eltépi az ujjnyi vastag láncát is.:( Szégyellek a szomszéd szemébe nézni. (én ráadásul itthon se voltam, anyuék látták.) Plusz még sose beszéltem a cica gazdiával. :((((
2010. jún. 29. 11:40
 5/33 anonim ***** válasza:
78%

Semmit. Ez van. Ugyan miért kéne elaltatni? Időnként előfordul az ilyen. Ha egy patkányt fojtott volna meg, az jobb lenne?


És naná, hogy büszke magára. A kutyák nem szeretik az idegen macskákat, és előfordul ,hogy baj lesz. De a macska is bánthatja a kutyát, megkarmolja úgy, hogy súlyos lesz a sebe,vagy akár a kutya szemét és kikaparhatja, ilyenről is halottam már.


A macskát meg mégse veszi elő senki, hogy juj-juj összekarmolt egy kutyát mi legyen?


Az egyetlen amit tehetsz, lehetőleg ne engedd, hogy a kutya más macskákat kergessen. Ne engedd el.


Nem megpróbálni kell megállítani, hanem nem kell elengedni, ha meg mégis elmegy, a jól nevelt kutyának vissza kell mennie a hívó szóra.


A problémát én csak abban látom ,ha elrohan, és nem hallgat rátok.

2010. jún. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
0%

Ilyenkor már késő, de azért megpróbálhatod:

Cipeld oda a döglött macskához és verj a fenekére. Közben mondd neki, hogy nem szabad. Így szidd egy ideig, az sem baj, ha néhányszor ráversz a fenekére. Ha azt mondod neki, hogy rossz vagy, tudni fogja, h ezt nem szabadot volna. Büntiből egész nap nézz rá csúnyán, ne játssz vele (max holnap).

Ne altasd el, mert ezt ösztönösen tette...

2010. jún. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem az a probléma, hogy széttépett egy macskát (ez is gond, a macska gazdájának), hanem hogy ti nem foglalkoztok vele.

Miért van egy kertes házban (ha már falun laktok, biztos kertetek is van) egy kutya LÁNCRA VERVE?

Meg kell erősíteni a kerítést, és nem tud megszökni. Kell vele sétálni, tanítani. Le kell fárasztani.

Itt elsősorban TE vagy a hibás, nem a kutya. Ő az ösztönei szerint cselekedett.

2010. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
34%
Én a kutyád pártján vagyok, a macskák ellenségek:)
2010. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
85%

Ha ott helyben nem érkezett meg a büntetés, akkor már nem tudsz tenni semmit az ég világon. Akkor rögtön kellett volna. A legjobb amit tehetsz, hoyg megakadályozod a szökést, és legközelebb, ha csak ránéz a mcsakára irgalmatlanul megbünteted. Én abszolút pozitív megerősítés párti vagyok, sosem ütöttem meg kutyát, de hogyha másra veszélyesen viselkedik, akkor nem elég egy ejnyebejnye. A legdurvább büntetés úgy kezdődik, hogy elkezded kergetni, elzavarni, elhajtani magadtól a kutyát, ha lelapít, és nem menekeül, akkor megmarkolod a bőrét, és eldobod (nem földhöz vágos, mert az fájhat, és baja is eshet). Aztán kergeted tovább. Minden dühödet összegyűjtve, üvöltve zavarod el magadtól. Ha valami távoli sarokba (kert vége) lekushadt, akkor hátat fordítasz és ott hagyod. Legalább egy hétig szóba se állsz vele. Az ételt elét teszed, de nem szólsz hozzá, ha kedveskedni próbál hátat fordítasz neki, és ott hagyod. ha lakásban lakik, vagy kerttiszta, akkor sétánál nem hívod magadhoz, hanem te mész oda ráteszed a pórázt, és elindulsz. Nem szólsz egy szót se. Nincs szabadon rohangálás, nincs tiltó szó sem, semmi kommunikáció az ég világon. A szükségletek elvégzése, és hazamenés. Ennyi.


Itt egy cikksorozat: [link]


alatta kapcsolódóban találod a többi részt, a negyedik a büntetés. De ha nem vagy vezér, akkor kiröhög, és nem fogadja el tőled a büntetést sem sajnos.


A macskakergetés amúgy komoly ösztön, teljesen leszoktatni nem fogod tudni róla (nekem legalábbis nem megy) de ha minden alkalommal komoly és azonnali következménye van, akkor javulni fog a helyzet.


Elaltatni emiatt kutyát butaság lenne, de tényleg csináljátok meg a kerítést. Egyszer elütöttünk egy macskát, és azóta is mindig elképzelek egy szőke kislányt, aki heteken át telesítja a párnáját a kiscicája miatt. Ha a kutya megtud szökni, a ti lelketeken szárad az ilyen kislányok minden könnye.

2010. jún. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Erdős területen lakunk, és 2-3órás séta ideje van naponta, az jól leszokta fárasztani. Az altatásra azért gondoltam mivel a testvérem igazi macskabolond, megmondani se mertük neki.

Ráadásul ha megmarad akkor megpróbálhatják megmérgezni, volt rá példa mivel itt mindenki macskapárti, s ha valakinek kutyája van azt (legyen akármilyen kerítés mögötti, kis angyal) megpróbálják kinyiffantani patkányméreggel. Évente egyszer meg is próbálják és hát nem szép halál.

2010. jún. 29. 11:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!