Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám széttépett egy...

A kutyám széttépett egy cicát. Most mit csináljak vele? Hogy büntessem? Teljesen ledöbbentett.

Figyelt kérdés

A kutyám 7éves és egy nagy szeles idióta, azt hiszi mindenki játszik vele, és össze vissza rohangál ha megszökik. Falun lakunk s elég sok a macska, szeretjük őket, nekünk is van de a miénket családtagnak tekinti.

Eddig "csak" meghajtotta őket ugatva s akkor mindig megpróbáltuk megállítani erre most tegnap elkapott egyet. Anyuék nem altatnák el de nekem ez is megfordult a fejemben csak hát szeretem. Most mit tegyek, hogy többé ne bántson senkit - semmit? Mintha még "büszke" is lenne magára. :(((


2010. jún. 29. 11:32
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
23%

Téged is láncra vernélek, legalább 5-6 órára.

Nem tudom, te hogy éreznéd magad. És ha apukád nem csinál kerítést, csinálj te. Ráérsz a dolgod felől, nem?

Szegény kutya! Simán elvenném tőletek, mert ez már állatkínzás.

2010. jún. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
48%
Hát,sajnos azt kell mondjam,hogy sajnos benne van a pakliban,hogy egy kutyus néha bánthatja a cicákat!Néha nem is szánt szándékkal,egyszerűen nagyobb testű,játszani akar,de a cica túl kicsi hozzá!!Anyukám két kutyája a világ legszebb,legkedvesebb,és legbarátságosabb két kutyája!Nincsenek láncra verve,etetve vannak,foglalkozik az anyu velük,és szabad mozgásterük van...mégis,ha a kertbe téved egy macska,megörülnek,úgy üvöltenek rá,és kergetik!Ez a kutyaösztön,ez ellen nem nagyon lehet semmit tenni!Akinek cicája van,az is odafigyelhet arra,merre kószál a cicus!Azok a macskák,akik kint járnak,valóban előfordul,hogy elüti őket egy autó,vagy egy kutyu széjjel tépi!Elmondhatod a kutyának,hogy ne tegyze,megpróbálhatod rendszabályozni,de sajnos,mint mondtam,az ösztön benne van!A
2010. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
31%

Csináljatok kerítést! Kutyát láncon taratni TILOS!!!

Ez csak falun szokás. (ahogy te írtad, h hol laktok) Nem tudom mit szólnál ha egész nap egy láncra verve kéne élned 7 éve. Én biztos borzasztóan érezném magam.

2010. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Szerintem egyáltalán nem dicséretes, hogy széttépett egy macskát! Emberből is sok van mégse mondod, hogy na irtsuk ki a szomszédot mert jön helyette másik... :S


A kutya nincs egész életében láncon mivel szobakutya, lakásban van külön helye, kikötni egy 5-6m hosszú láncon van és naponta sétáltatjuk, törődünk vele.


Csak úgy kerítést nem tudok felhúzni, ha apáék nem egyeznek bele, ez olyan mintha te akarnád kifesteni egyik napról a másikra a házat bárki engedélye nélkül (ha az nem a tied). Azért megpróbálom meggyőzni őket.

2010. jún. 29. 14:05
 25/33 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam eddig is "büntetni" ha cicát kergetett. Rászóltunk, fegyelmeztük, de sajnos vadászkutya és ösztönös nála. :S

Odavittem a véres, szőrös helyszínre s belenyomtam az orrát, majd a seggére csaptam. egy próbát megért, szégyelte magát. Utána a házban próbált hozzám bújni de a helyére küldtem. Cicut elvitték s eltemették. :(

2010. jún. 29. 14:10
 26/33 anonim ***** válasza:

Ha szobakutya akkor miért van kikötve. Nálam a szobakutya az azt jelenti egész nap a lakásban lehet.

Minek kötitek ki?? Napi hány órán át van kikötve?

2010. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Addig van kikötve amíg felmosok, feltakarítok, eszünk vagy vendég van, vagy 1-2havonta egyszer mikor megkapja a kullancs és bolhairtót. Kb 2óra egy nap.
2010. jún. 29. 15:27
 28/33 anonim ***** válasza:
53%

Persze, hogy szégyenli magát basszus. Most próbáld ki szépen, vidd be a konyhába, mutass egy fazékre, és közben szídd meg, meg üsd meg. Nagyon fogja szégyelni magát. Nem azért mert tudja, hogy rosszat csinált, hanem mert az tudja, hogy amikor szídod akkor szégyelnie kell magát. Ennek nagyon sokan bedőlnek. Látom a következetesség is megy. Eddig nem beszéltél vele, aztán oda vitted, aztán leszídtad, aztán megint nem beszélsz vele.


FEnekére ütni a gyerekeknek kell, nem a kutyáknak. Számára ennek nincs értelme egyáltalán. Főleg nem órákkal az elkövetett bűn után. Mostmár nem tudom megbüntetni, nem érted?! Semmi sem ér, egyáltalán. Csak még jobban összezavarod.

2010. jún. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégegyszer, utoljára: a kutya kergeti a macskát. Ezt nem lehet belőle kinevelni. Mindig kergetni akarja majd.


Ennyi erővel, arra is nevelhetnéd, hogy ne vegyen levegőt.


Arra tanítsd meg, ha hívod visszajöjjön, és ne rohanjon el.


Valamint semennyit se tartsd láncot.

2010. jún. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 Akiteki ***** válasza:
100%

13 birtokháborítót kaptak el eddig a kutyáim. Mit tudok csinálni? Ez van. Rengeteg a kóbor cica a környéken. A saját macskánk meg ül az ablakban és röhög a markába. Aztán lemegy a kertbe és játszik a kutyákkal.

Kimenni nem tudnak a kertből csak velem, tehát senki sem szólhat semmit, hogy bántják a kutyáim a macskáját. Mondjuk lánc sincs itthon.

2010. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!