Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám széttépett egy...

A kutyám széttépett egy cicát. Most mit csináljak vele? Hogy büntessem? Teljesen ledöbbentett.

Figyelt kérdés

A kutyám 7éves és egy nagy szeles idióta, azt hiszi mindenki játszik vele, és össze vissza rohangál ha megszökik. Falun lakunk s elég sok a macska, szeretjük őket, nekünk is van de a miénket családtagnak tekinti.

Eddig "csak" meghajtotta őket ugatva s akkor mindig megpróbáltuk megállítani erre most tegnap elkapott egyet. Anyuék nem altatnák el de nekem ez is megfordult a fejemben csak hát szeretem. Most mit tegyek, hogy többé ne bántson senkit - semmit? Mintha még "büszke" is lenne magára. :(((


2010. jún. 29. 11:32
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell földbe döngölni a kérdezőt azért, mert láncon tartja a kutyáját. Nincs kerítésük, könyörgöm! Inkább menjen el a világ végére, verjék agyon, lője ki a vadász, verje meg egy kóbor kutya, csak ne legyen láncon??? Az állatszeretetnek is vannak határai!

Beengedik a lakásba, sétáltatják napi szinten, kullancs ellen is védik, amit aztán a legtöbb vidéki még hírből sem ismer. Nem ütik-verik, és egy mocskos fészerben tartják száraz kenyéren és krumpli héjon!

Kicsit lássatok is már a szemetektől! Nem az ilyen embereket kell bántani, hanem azokat, akik valóban rosszul bánnak a kutyákkal.

Nem mindenkinek van pénze kerítést csináltatni, csak úgy ripsz-ropsz.


Most már megszidni felesleges, az orrbelenyomós "technikát" felejtsd el egy életre, többen leírták már előttem, hogy semmit, de semmit sem ér. Jól példázta az egyik válaszoló, ha egy fazékra mutogatnál, azért is ugyanígy elszégyellné magát.

Ha láncon volt, és úgy ölt meg egy macskát, az a macska hibája. Komolyan. A cica sem hülye, tudhatta volna, hogy baja esik.

A legtöbb macskázós kutyát nem lehet leszoktatni, lenevelni a kergetésről és a gyilkolászásról, ez ellen nem tudsz semmit tenni, ez ösztön. A macska fut, a kutya zsákmánynak tekinti. Jó, azt igen, hogy elzárod a kutyát, de ez most esetedben nem megoldható.


Ha ennyire bolond bohóc, talán még többet kéne foglalkozni vele, jobban lefárasztani, lehet, hogy neki kevés az a 2-3 óra séta, ami egy "sima" kutyának elég.

Taníthatnád komolyabb engedelmességre, trükkökre. Hiába csak falu, és nincs rá szükség, a kutya biztos élvezné. Én jókat szoktam mókázni, amikor a kutyám egy új feladatot próbál teljesíteni, de még nem érti, hogy mit is várok el tőle pontosan :D.

Itt van 1-2 könyv, olvasd el őket, jobban meg fogod érteni a kutyád viselkedését, jelzéseit, jobban fogsz tudni bánni vele, ezáltal ő is nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb lesz.

Nevelés:

*****

Sorozat:

*****


Trükközés, szellemi lefárasztás:

*****

[link]


A lánc helyett kaphatna futóláncot, úgy nagyobb lenne a mozgástere. A szeleburdiságában biztosan a láncra kötésnek is szerepe van, hiába foglalkoztok vele sokat.

Vagy lehetne kennelt építeni neki, az jóval olcsóbb, mint egy teljes kerítést felhúzni.

Vagy létezik még a villanypásztor is, az is még egy nagyjából megfizethető összeg.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. jún. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen, azt hiszem kipróbálok pár nevelési tippet. Mivel vadász eb s a vérében van talán jobban kéne idomítanom, hogy ne mindenre úgy nézzen mint "zsákmány".

Csak hát eddig még egy papucsot se lopott el nem, hogy ez...

még egyszer köszönöm az értelmes válaszokat.:)

2010. jún. 29. 17:26
 33/33 arma66 válasza:
0%

Tudom hogy későn irok de dícsérd meg!!

Ritkán csinálnak ilywn hastnos dolgot a kutyák!! 😁

2018. aug. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!