Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám széttépett egy...

A kutyám széttépett egy cicát. Most mit csináljak vele? Hogy büntessem? Teljesen ledöbbentett.

Figyelt kérdés

A kutyám 7éves és egy nagy szeles idióta, azt hiszi mindenki játszik vele, és össze vissza rohangál ha megszökik. Falun lakunk s elég sok a macska, szeretjük őket, nekünk is van de a miénket családtagnak tekinti.

Eddig "csak" meghajtotta őket ugatva s akkor mindig megpróbáltuk megállítani erre most tegnap elkapott egyet. Anyuék nem altatnák el de nekem ez is megfordult a fejemben csak hát szeretem. Most mit tegyek, hogy többé ne bántson senkit - semmit? Mintha még "büszke" is lenne magára. :(((


2010. jún. 29. 11:32
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Vidd ki többször, hosszú sétákra.
2010. jún. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Azért van LÁNCRA verve mivel KERÍTÉS NINCS. Hiába mondtam apunak, nem hajlandó rakni egyet. :(

Ez jó ötlet, én se nézek rá, beszélek hozzá mióta megtudtam,

a többiek is elutasítóak vele. Remélem hat rá.

2010. jún. 29. 11:53
 13/33 anonim ***** válasza:
0%
Dícsérd meg! most nah egy macskával kevesebb nagy cucc egy fialásnál helyette jön majd vagy 8-9 db macska
2010. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%
Egy macskával kevesebb, minek ment as kutyához, az ő baja volt, épp egy kocsi is elüthette volna, vagy megmérgezhették volna, csak most épp széttépték, előbb utóbb a 9 életének is vége! ez van
2010. jún. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 Akiteki ***** válasza:
100%

Csodás!

Kutya láncon, néha szökik.

Itt a macska a legkisebb gond.

2010. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Ez meg a másik. Láncon? Vegyétek le a láncról, és csináljátok meg a kerítést, ha normális kutyát akartok. Tessék megérteni: Kutyát láncon tartani tilos!


Mindegy mennyit sétál, akkor sem szabad. A kutyát láncon dolgot, ki kell irtani az emberek fejéből.

2010. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
76%
Így utólag már tök mindegy! Akkor rögtön kellett volna bűntetni,leszidni és nem hozzászólni.De mivel láncon van és gondolom nem sokat sétálsz vele érthető hogy tele van feszültséggel,a macska csak felingerelte.Ezek után többször vigyétek sétálni,vegyetek neki még hosszabb láncot,hogy még nagyobb mozgástere legyen. Ez sok mindenre felróható,de azért nem kell elaltatni,a ti hibátok volt nem az övé,ő csak cselekedett.Egyáltalán tanítottátok rá,hogy a macskákat nem szabad bántani?Mert ha nem,akkor nem kéne csodálkozni se...
2010. jún. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
52%

Most már hiába bünteted. A kutyáknak nagyon rövid a memóriája, ha most bünteted, csak annyit fog érzékelni, hogy valami baj van, de nem tudja, mi.

Amit tehetsz, az az, hogy amikor éppen kergetni kezd egy macskát, akkor szidod le, hogy azt nem szabad. Bár valójában felesleges, kb olyan szintű, mintha valaki téged megpróbálna ránevelni, hogy nem mehetsz wc-re.

Még annyit lehet tenni, hogy lánc nyakörvet kap, ha eddig nem az van, vannak nagyon jól kiképzettek, amik belül puhák, tehát nem bántják, illetve ha kap egy jóó nagy futtatót (amikor a magasban kifeszítetek egy drótot vagy csövet és arról lóg le a lánc) jó hosszú lánccal, így kevésbé akar talán meglógni.

Az elaltatás hülyeség, normálisan viselkedett, igazából a tettéért kutyaszemmel nézve valóban dicséret járna neki, csak mi élünk ilyen kifordított világban. De ha rendesen láncon tartjátok és mégis odamegy hozzá egy macska vagy bármi és azt megfogja, hát akkor a gazdi magára vessen, ti megtettetek minden tőletek telhetőt.

2010. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
79%

mi az hogy egy macskával kevesebb, nagy cucc???

az én macskámat is széttépte már kutya nem volt szívderítő élmény, és nem úgy gondoltam utána rá, hogy na, mindegy, majd lesz másik macskám....

a macskának nem lehet megtiltani, hogy ne mászkáljon át más udvarába...

persze azt se lehet, hogy minden kutyát megkötve tartanak.

sajnos itt nincs megoldás, a kutyának meg kell tanítani, hogy oké, elkergetheti a macskát az udvarból, de ne bántsa. biztos vannak olyan könyvek, honlapok, ahol ehhez adnak segítséget.

nem a kutya hibás, hogy ezt tette, de azért nem kellene úgy viselkedni, hogy egy macska élete mindegy, mert van belőle elég.......

2010. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

nincs kerítés? és mi van helyette, sövény? az sokat ér!

örülj hogy még nem törtek be hozzátok. (már ha)

2010. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!