Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha egy kutya...

Cseráginé Mária kérdése:

Mi a teendő, ha egy kutya vicsorítva, ugatva rohangál az utcán, ijesztgeti kicsiket, nagyokat?

Figyelt kérdés
Ma délután jöttünk hazafelé az óvodából, s bizony mind ketten féltünk! Hiába szólongattam kedves, nyugodt hangon az állatot, újra és újra támadó állásba jött felénk...Rossz érzés volt, hogy esetleg nem tudom megvédeni a kisunokámat..
2019. jan. 11. 17:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Te is vegyél fel támadó állást.

Ilyenkor az a hatásos ha nem babusgatod hanem a kutyák nyelvén reagálsz rá. Próbálj nagynak tűnni és veszélyesnek és kiabálj rá hangosan. Akkor elmegy.

2019. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyet értek az előző válaszolóval,az nem megoldás ha szépen szólsz neki,kiálts rá,tegyél úgy mintha felvennék egy követ és dobd neki (nyilván a képzeletbeli követ),viszont ha valóban támad ne képzeletbeli követ használj.
2019. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
41%
Én erre a célra készítettem egy buzogányt (fa) kapanyélből, a végébe fúrtam lyukakat és összesen 16 facsavart (ami nem fából van a gyengébbek kedvéért) helyeztem a furatokba. Ezt akkor hordtam magammal mikor még évekkel ezelőtt Erdőbényén, ahol a hétvégi házunk van esténként a kistesómmal lesétáltunk a falu közepén levő művelődési ház mellé, mivel csak ott volt wifi (mobilnetünk még nem volt akkor). Sajnos falvakban szeretik az emberkék estére kiengedni a kutyáikat, és ha egy is nekünk támadt volna azt könnyedén el lehetett volna intézni, viszont végül nem kellett használni egyszer sem. Az utóbbi években ez a buzogány bekerült az autómba mint közúti konfliktuskezelő eszköz, mert már nem nagyon járunk fel a hétvégi házunkba. Személy szerint azt tanácsolnám Önnek, hogy ha gyakran találkozik a településén kóbor, támadásra hajlamos kutyákkal, akkor hordjon magánál egy hasonló fegyvert, amivel meg tudja magát és az unokáját védeni. Egy ilyen házi készítésű buzogánnyal egy nagyobb testű kutyának is komoly sérülést lehet okozni.
2019. jan. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
Hordjàl magaddal paprikasprayt,nem drága és hatásos.
2019. jan. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Üvöltés rá tiszta erőbol! Még ha akarsz, akkor hordj magánál paprika sprayt.
2019. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

Egy kutyát bármilyen elmeállapotából, viselkedéséből, csak az éppen rajta uralkodó izgalmi szinttől magasabb intenzitással, több energiát képviselő hatással lehet kizökkenteni, és megváltoztatni, bármilyen irányba.


Egy ilyen állapotban lévő kutya fényévekre van attól, hogy kedves szavakra reagáljon.

2019. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedveskedéssel ilyen esetben nem sokra lehet menni. Erősebbnek kell látszani, mint ő. Egyébként meg nem ártana jelenteni valahol, mert bármikor történhet baj.
2019. jan. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%

#3 remélhetőleg neki nem az a célja, hogy súlyos sérüléseket okozzon egy másik élőlénynek


Egy paprikaspray lehet a legjobb megoldás, arra az eshetőségre, ha tényleg támadna. Addig pedig a kiabálás is megteszi.

2019. jan. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors reagálást! Azt tudjátok, hogy hol lehet paprika spray-t venni?
2019. jan. 12. 07:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hol vehetsz, de iit vannak ilyenek, és rendelhetsz is:


[link]

2019. jan. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!