Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutyák közötti agresszióva...

Kan kutyák közötti agresszióval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Vidéken élünk, ennek megfelelően (igen, tudom, hogy gáz) a szóban forgó két kutya udvaron van tartva, és soha nem voltak sétáltatva. A gazdák sokat vannak kint az udvaron a kutyák közelében, de a játékon kívül közvetlen módon (feladatok tanulása, szellemi fárasztás) nem igazán foglalkoznak a kutyákkal. Mindkettő kan, az egyik kb. 4 éves német juhász jellegű, a másikat tavaly fogadták be kölyökként az utcáról - ő labdarorra hasonlít leginkább. Mióta a kicsi felnőtt, folyton nekitámad az idősebbnek, pedig az sokkal jobb fizikumú nála. Állítólag van olyan, hogy véresre marják egymást, és alig lehet őket szétszedni. Én nem értek a kutyákhoz igazán, de kb. fél éve szajkózom, hogy ivartalaníttassák őket, mert ennek több előnye is van. Na a labit most szerencsére ivartalaníttatták a múlt héten, de persze a helyzet nem javult. Szerintem eleve minden el van cseszve náluk, de mivel nem vagyok kutyás, sajnos nem tudok konkrét tanácsokat adni, hogy mivel lehetne megoldani a problémát. Viszont szeretnék segíteni a kutyáknak, és rávezetni a rokonaimat, hogy a következetes, felelős állattartásnak igenis vam értelme! Ők biztosan nem fogják a kutyákat kutyasuliba hordani meg sétáltatni, de talán van egy-két dolog, amin tudnának változtatni.

2019. jan. 12. 09:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Pedig az egyedüli megoldás a sètàltatás, tehàt a felesleges energiàk lekötése és a kutyasuli lenne, hogy ők is tudjàk értelmezni a kutyàk jelzèseit és “alfa”ként tudjanak viselkedni.

Esetleg még a kertben konolyabb jàtékokat tudnának játszani, ha agilitys pályakènt hasznàlnák (ez csak kreativitàs). De nem hiszem, hogy napi 4-5 óràt kint töltenének velük ilyen időben...

Talàn ha biciklivel elvinnèk őket futni, az lenne a leggyorsabb lefárasztàs szàmukra és a rokonaidnak is. De persze ennek alap feltètele, hogy a kutya értse a póràzon való közlekedést.

És persze Az idősebbet is kellene majd ivarttalaníttatniuk mihamarabb.

2019. jan. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az ivartalanitas nem jar hirtelen elonyokkel, sok ido (merettol fuggoen 1-3 honap) mire kiurul a tesztoszteron teljesen a szervezetebol. Ellenben mivel a kutya labilissa valik az elso idoszakban (hirtelen hormoncsokkenes, kompenzalas hatasara), ezert a legjobb idoszak uj dolgokat tanitani neki, illetve a viselkedes problemait meg egyszer es utoljara korrigalni. Ha most nem kapjak el, az ivartalanitas utan rosszabb is lehet a helyzet.

Valoban kellene a masik kutyat is ivartalanittatni, de megertem, hogy ugy erzik, arra nincs szukseg.

Ha nincs idejuk, energiajuk es legfokepp kedvuk a labival foglalkozni, itt lenne az ideje egy normalis gazdat talalni neki, akarmennyire is faj nekik a dolog. Ez is egy ugyanolyan felelossegteljes dontes-plane ha jo helyre adjak es korultekintoen bannak el az uj gazda kivalasztasanal, mint kutyasuliba hordani, setaltatni. Ha valami nem megy, nem akarodzik, sajnos azt is be kell latni es mint irtam, felelosen donteni egy masik ember mellett a kutya(k) erdekeben.

2019. jan. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elozo vagyok, kiegeszites: kertben setaltatas, parancsozas nelkul ne varjanak csodat, mert nem lesz. Plane ha a ket kutya utalja egymast. Erre nincsen titkos recept, maximum kovetkezetes neveles kolyokkortol kezdve, ahol az elso aggressziv felhangot is mar moderalod. Biztos vagyok benne, hogy barmilyen kutyas ismerosoddel beszelnel errol az elso dolog, amit mondana: meg tobb farasztas, kapcsolatepites a ket kutya kozott. Valoban nem megy mashogyan. Sajnos ez van.
2019. jan. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sejtettem, hogy ilyesmiket fogtok írni, sajnos úgy gondolom, hogy a gazdik nem alkalmasak a probléma kezelésére. A kutyaiskolával kb. körberöhögnek, a sétáltatás is esélytelen. Már az ivartalanításon is ki voltak akadva, hogy mennyibe került. :/
2019. jan. 12. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Közöld velük, hogy hamarabb kellett volna rád hallgatni. Fiatalabb korban, kisebb tömegnèl olcsóbban ivartalanítanak ;)

Ugyan ez. Sétáltatás olcsóbb, mint a sebek ellátása/altatás ha nagyon elfajulnak a dolgok. Ha ennyire anyagiasak, akkor te is közelítsd meg úgy és sorold fel az előnyeit egy sétának, szemben az állatorvosi költségekkel, esetleges bírsággal, amit kaphatnak ha a két kutya kikészíti egymást.

2019. jan. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amíg nincsenek levezetve a kutyák felesleges energiái, addig semmit nem lehet tenni. Azért marják egymást, mert unatkoznak és csak gyűlik bennük a feszültség. Két fáradt, nyugodt kutyát sokkal könnyebb kezelni. Az nagy baj, ha már sebeket okoznak egymásnak. Az már valódi agresszióról árulkodik.

Nekem ugyan ivartalanok a kutyáim, de ha egy nap séta kimarad, néha kötekednek egymással. Úgy néz ki, mintha veszekednének, de soha nincs sebesülés, csak játékból, meg unalomból "harcolnak" és egy szóra abbahagyják.

Ha nem hallgatnak rád az ismerőseid és nem foglalkoznak érdemben a kutyákkal, akkor nagyobb lesz a baj.

Szörnyű, hogy egyes emberek így tartanak állatot.

2019. jan. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csodás. Még csak az kell, hogy valami nagyobb baja legyen valamelyik kutyának! Ennyi erővel még a gazdikat is megkaphatják, ha nagyon beleélik magukat az acsarkodásba... Én sem értem minek így kutyát tartani, de az itteni helyzethez képest még ez is jónak számít. Ne tudjátok meg mi van itt! A faluban a kutyák fele láncon van, a másik fele meg a kisebbség miatt az utcán kódorog... Már az is csodaszámba megy, ha egy kutyában van chip. Na mindegy, beszélek velük, meglátom mire jutok!
2019. jan. 12. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!