Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartotok kutyát?...

Hogyan tartotok kutyát? Foglalkozás, etetés, tisztán tartás, séta?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy kinek hogy telnek a kutyás napja. Csak röviden, példaként leírom az enyémet:

Shih-tzu kiskutyám van, 3 éves, kan. Kinti-benti kutya, napi 1x40perces séta, 2x15perc játék, 1x10perc tanulás. Mindennap megfésülöm, kéthetente megfürdetem, fürdés után kókuszolajjal balzsamozom át a bundáját. Napi 2x etetem, orijen red/6hal tápot kapja, este kap rá egy teáskanál Terra Canis színhús konzervet. Mindennap kap egy kicsi rágópálcikát(tiszta bőrből van, kemény vékony kis rudacska). Havonta kap féreghajtót és félévente repellens hatású nyakörvet külső élősködők ellen.


2019. jan. 13. 22:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

2 közepes testű keverék. Kinti kutyák, de a házuk egy fűtött melléképületben van, kutyaajtóval, télen 5-10 fok körül van a hőmérséklet itt.

Naponta 1-2 alkalommal sétálnak egy órát. Ez időjárástól és a család tagjainak idejétől függ. De napi 1* egy óra mindig megvan. Tanulás ezen kívül napi 15-20 perc. Barfozunk.

Hetente kapnak valamilyen természetes rágót (marhacsont pl).

Bravectot 3 havonta kapnak, mint ahogy féregtelenítő tablettát is.

2019. jan. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Egy amstaff (3 éves, ivaros kan), egy tervueren (2 éves ivaros kan) és egy 30 kilós, rövid szőrű ivartalan szuka utcamixem van.


Napi 2×1 óra séta, reggel és este, hétvégén kirándulások. Magasugrás, falmászás, őrző-védő sportokat űzök velük, 3-4 óra mire mindegyik kutya lefáradt, ezek után 1 óra nagy közös játék, 1 óra nevelés/tanítás

Szóval 3 nagy mozgásigényű kutya nem kevés idő, de nem is sajnálom rájuk :)

A bundájukat naponta alaposan átfésülöm 3 fajta kefével is. Akkor is, ha abszolút nem muszáj, ők nagyon élvezik és én is hogy nyugton maradnak egy kicsit :D

Féreghajtás 3 havonta, spoton havonta

A rágós cuccok rövid életűek, de nyers marhalábszárat adok nekik 2 hetente 1-2t. Kb visítanak a boldogságtól.

Kiegészítőket amúgy is adnék, de sportolás, plusz megterhelés miatt különösen fontos. ( [link] , [link] , [link] , [link] ) Wolf of wilderness bárányos tápot kapnak.

2019. jan. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Két nagy testű, kerti kutyánk van: egy 1 és egy 13 éves (az öreg hidegben bent alszik). Hétköznap ébredés után a második utam hozzájuk vezet, fél óra tanulás, játék, simogatás, kicsivel utána etetés (Brit premium). Amíg munkában vagyok, a nyugdíjas szüleim és a család arra járó tagjai (unokák) foglalkoznak velük. Délután/este megyünk sétálni, az öreg csak 15-20 percre, a fiatalnak legalább egy óra és több feladat kell (2 és fél óránál többet nem szoktunk hétköznap), valamivel utána etetés (előtte egy kis babusgatás), este még valamikor ki szoktam ugrani hozzájuk 5-10 percre. A szőrüket csak kefélni szoktam, fürdeni fürödnek maguktól is, ha van rá lehetőségük ;), féreghajtót évi 3-4X kapnak, élősködők elleni nyakörvet kb. fél évente (általában Kiltix), édesapám napi egyszer ad nekik fogtisztító pálcikát. Hétvégén kutyasuli van, kirándulni is szoktunk, illetve akkor többet dolgozunk a kertben, így a mozgás és a kósza simogatások száma is nagyobb, de változó a program.
2019. jan. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Labrador. Kinti benti lenne de együl nem marad kint sokáig. Napi 4x van a kertben pisilni, kaiklni és napi 1x40-90 perc a séta. Ha nagyon nincs időm akkor séta helyett kimegyek vele a kertbe. Tanulni külön nem nagyon szoktunk már. Hétvégén szoktam neki eldugni jutalomfalatot, keresd szóra áll neki a begyüjtésnek. Egy évben 2x fürdetem de sokat van nyáron vízben. Imád kirándulni de sajnos csak kb 3 havonta tudjuk összehozni. Fésülni hetente szoktam. Napi 2x eszik, napközben nem kap semmi nasit csak a saját jutalomfalatját.

Amit régen elrontottam: magától simán kibír akár 10-12 óra hosszát pisilés nélkül de ez károsítja a veséjét főleg hosszú távon, de nem is jelez egyébként és csak egy 2 éve szoktam rá, hogy nem napi 3x van kint, hanem legalább 5x.

A fogait eddig csak rágókával tisztította magának, most lesz neki leszedetve és utána minden nap mosni fogom neki a fogát, hogy ne alakuljon ki újra fogkő.

Régen is jó tápot kapott de mellé ette a hulladék jutalomfalatot. Ezt már pár éve lecseréltük jó minőségűre.

És ha lenne rá időm és pénzem akkor biztos járnék vele suliba mert nagyon szeret dolgozni de sajnos az én tudásom kevés a parancsokhoz. Ami nagyon tetszene az a kereső tanfolyam, azt biztosan ő is nagyon élvezné.

2019. jan. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
59%
Ne fürdesd kéthetente a kutyádat, azzal csak tönkre teszed a szőrét meg a bőrét.
2019. jan. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

5 hónapos cavalier kan kutyus. Benti kutyus.

Naponta 20-30perc sétára szoktatàs, jobb időben kétszer 30 perc. Kb egy óra játék a kertben délután. Igény szerint 10-20 percek pluszban kint. És természetesen valaki mindig tud vele napközben is játszani. Van egy szobacica baràtocskája is, akivel reggelente vagy esténként ( a cica kedvétől függően) fogócskázni szoktak.

20-30 perc ismétlés és tanulás minden nap.

Naponta a fülèt fésülöm, a szemèt tisztítom és műkönnyezem. Esténként megmosom a fogait és a mancsàn lévő szőrt vágom visszàbb ha szükség van rá. Hetente van egy nagyobb fésülködése és fültisztítása. Minden hónap 10.én fürdetem, 14.én kapja meg a vectra 3D cseppjét. Ekkor kapja a milprazon tablettáját is.

Sajnos az ünnepek alatt jött ki a csirkére az allergia nàla, így most az s.o.s. beszerzett Happy Dog bárányos kölyöktàpjàt kapja napi kétszer. A héten fogunk váltani a Hill’s bárányos, érzékeny gyomorú kölyköknek szànt tàpjára. Ebédre 20 gramm marha húst szokott nyersen kapni, joghurttal vagy túróval kiegészítve. És minden este megosztozunk egy kis almàn.

2019. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%

7 éves 30 kg-s ivartalan szuka német juhász-terrier mix.

Kinti-benti. Napközben, míg dolgozunk, az udvaron van. Hazaérkezés után a korai sötétedésre való tekintettel rögtön sétálunk megfeszített 3/4 órát. Feladatozni is ekkor szoktunk terepen. Tavasztól őszig 1-1,5 a hossza későbbi indulással. Szeret apportírozni, így ezt sokat űzzük.

Sportosabb időszakban este kocogunk egy fél órát.

Anyuék minden hétvégén hozzák a saját kutyájukat, olyankor egész napos játék, majd közös séta van. Nap végén kidőlnek, mint egy zsák krumpli. :) Alig várjuk a jó időt, hogy ismét mehessünk kirándulni is...

Etetés este Brit care táppal (most épp Venisonnel). Plusz zöldkagylóport is kap kiegészítésként, meg olykor lazacolajat. Éjszaka bent alszik, előtte csekkolja a benti macskát, szórakoznak egy sort, majd mindenki elvonul a helyére. Néha ezután még parancsokat gyakorlunk. Reggel, munka előtt engedjük ki.

Most Scalibor nyakörv van rajta, előtte Foresto volt fél évig. Tavasszal valószínűleg visszaváltunk a régire...

Nasit, rágókát gyakran kap, általában naponta. Ezek főként szárított disznó, marha alkatrészek vagy kis halacskák, esetleg natúr joghurt.

Szőrápolás főleg vedléskor -tehát most épp aktuális a sűrűbb kikefélés. Van Furminátorunk, az hamar kiszedi a nemkívánatos aljszőrt. Féreghajtás háromhavonta.

2019. jan. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

2 éves ivartalan közép schnauzer kan.

Ilyen időben illetve nyáron teljesen benti, az átmeneti évszakokban amikor még nincs rossz idő, akkor kinti-benti (akkor van kint, ha nem vagyok otthon) .

Naponta 2x sétálunk. Egyszer délután, ez egy hosszú 1-1,5-2 órás séta (attól függ meddig voltam aznap iskolában) . Egyszer pedig este 20-21 óra körül, ez egy rövid, 30-45 perces "kakiséta" .

Ezenkívül persze az udvarra kiengedjük pisilni napjában többször.

Van még egy 15 perces agyi fárasztás trükkökkel és minden nap egy 15 perces engedelmességei gyakorlás (edzésterve van, minden napra beosztva, mivel aktívan versenyzük engedelmességiben)

Játszani akkor játszunk, ha odahozza a játékát, hogy szeretne.

Minden nap este kap enni, a kakiséta után, Carnilove bárányos-vaddisznós tápot, mellé lazacolajat és csipkebogyóport, illetve kúraszerűen probiotikumot (rossz a gyomra).

Minden héten 1x kutyaiskola van, versenyek előtt heti 2x-3x . Hétvégén sokszor megyünk messzebb túrázni, és kutyasulin kívül ilyenkor bandázunk más kutyákkal.

Illetve mindig próbálok valami érdekesebb programot szervezni a kutyával, mivel nagyon aktív, borzasztóan igényli. Néha a városba megyünk be, néha a szomszédos megyébe autókázunk el. Nyáron szoktunk vadkempingezni.

Szóval elég aktív életet élünk, de én is ezt igénylem, nem az a kanapén punnyadós típus vagyok.

Bár már meglehet, hogy túlzásba viszem ezt a dolgot :D .

2019. jan. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

2 éves közepes, nagy bundájú keverék.

Kétszer kap enni, Brit Care táp + egy kis főtt csirkehús vagy májkrém + jutalomfalatok, rágcsák stb.

Kinti-benti. Benn alszik. Reggel még itt benn játék. Délelőtt általában kinn van, kora délután bekérdzkedik, este megint kimegy, és éjszakára jön be. (De nyáron pl. ugye egész más, bár akkor is benn alszik, de akkor többet van benn, mert itt olyankor hűvösebb van.)

A séta rendszertelen, ahogy a munkám engedi (azért hetente min. 2-szer, de van, hogy naponta kétszer, ez tényleg nagyon munkafüggő). Ha elmegyünk, az kb. 1 óra. Nyáron kinn, télen inkább benn játszunk. Tanítgatni séta és játék közben szoktam. Este-reggel csak "simi" is van. Ha itthon vagyok, pár óránként kimegyek hozzá.

Fésülni megfésülöm időnként, de nem igazán szereti, és igazából nincs is nagyon miért. Fürdetni csak akkor, ha valamiért nagyon koszos + évente egyszer, nyáron. De tiszta szokott lenni.

Oltások, féreghajtás stb. alap.

2019. jan. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

Azt kifelejtettem, hogy 3 havonta visszük kozmetikushoz trimmeltetni, de nem fürdetjük csak 6 havonta. Öntisztuló bundája van.

A fogát velőscsonttal tartjuk tisztán, tökéletesen leszedi a fogkövet. Most rendeltünk be 6 darabot, egy-egy csont 1 hétig elég, ha minden nap megkapja 10 percre.

2019. jan. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!