Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartotok kutyát?...

Hogyan tartotok kutyát? Foglalkozás, etetés, tisztán tartás, séta?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy kinek hogy telnek a kutyás napja. Csak röviden, példaként leírom az enyémet:

Shih-tzu kiskutyám van, 3 éves, kan. Kinti-benti kutya, napi 1x40perces séta, 2x15perc játék, 1x10perc tanulás. Mindennap megfésülöm, kéthetente megfürdetem, fürdés után kókuszolajjal balzsamozom át a bundáját. Napi 2x etetem, orijen red/6hal tápot kapja, este kap rá egy teáskanál Terra Canis színhús konzervet. Mindennap kap egy kicsi rágópálcikát(tiszta bőrből van, kemény vékony kis rudacska). Havonta kap féreghajtót és félévente repellens hatású nyakörvet külső élősködők ellen.


2019. jan. 13. 22:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
94%

Kb 1.5-2 éves vidéki állatvédő alapítvány által utcáról összeszedett ivartalan kan spániel-border collie keverékem van.

Kertes házban élünk, ha kint vagyok kint van velem, de 90%-ban benti kutya.

Délután-este sétálunk 2.5-3 órát, a nagy része póráz nélküli séta a mezőn és bandázás. Séta után mindig átfésülöm, samponos fürdés kb 3-4 havonta van. Nyáron szinte minden nap fürdik a Kis-Dunában.

Napi egyszer eszik este, reggel nem igényli, akkor jutalomfalat van (ez mindig magas huszartalmu, egészséges), illetve reggel kapja meg a natúr joghurtba kevert lazac/kendermagolajat és a sörélesztőt.

Vacsora Real Nature, már az összes ízt kipróbáltuk amiben nincs csirke, és a bárányos lett a nyerő, ettől a legjobb a végtermék és a legszebb a bunda, legkevesebb a vakarózas. A szárazra kap egy villányi szintén Real nature konzervet.

3 havonta Bravecto, havonta Milbemax az élősködők ellen.

2019. jan. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%

2 éves kan nèmetjuhász mix kutyàm van, panelban élünk.

Reggel fél óra séta, mikor elindulok dolgozni, kap 1 fogtisztító jutalomfalatot.

Délutàn munka után fél -hàromnegyed óra séta, utàna vacsorázik Farmina Team Breeder száraztàpot, egy kis konzervvel, plusz az izületvédőjét és lazacolajat is ekkor kapja meg a tàpba keverve.

Este lefekvés előtt van még szabadon rohangászàs/labdàzás, ez is kb fél óra. Hétvégente, szabasnapokon plusz egy séta van dél körül.

Kiskorában sok mindenre megtanítottam, manapság màr csak ezeket gyakoroljuk kb heti egyszer, màst nem tanítok neki.

Heti 1-2szer kb 15 percig logikai játèkokat játszok vele, utàna megunja.

Havonta kap bolha-kullancs elleni cseppet nyàron szúnyog ellen is vèdekezünk. Féreghajtót 2-3-4 havonta kap, mikor eszembe jut.

Fürdetni nem szoktam mert utálja. Azt hiszem tavaly márciusban fürdött utoljára.

2019. jan. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
83%

Nekem malim van. Kinti kutya. Lehetne kinti-benti is, de nem szeret bent lenni. Van fűtött kutyaháza, de inkább a kövön vagy a betonon fekszik a kapuban, mint egy csövi. :D csak azért, hogy le ne maradjon semmiről, ami az utcán történik.


Reggel meló előtt 1 órát játszunk a kertben, aztán meló után 3-4 óra séta vagy kutyafuttató, ahol bandázik. Hétvégén megyünk kirándulni (erdő, hegymászás stb). Nyáron úszni megyünk (hétköznap is sokszor), illetve akkor erdei túrák vannak, hogy ne süljünk meg.

Folyamatosan feladatokat kap, hogy agyilag is fáradjon és ne legyen túl sok ideje gondolkozni. :D szoktunk járni akadálypályákra is, ahol lehet keresőset is játszani, azt imádja.

Ilyenkor télen a hógolyózás az, amit órákig tud csinálni.


Napi 1x kap enni, BARF-ozunk, ami nagyon bevállt nála. Fürdetni nem szoktam, mert annak ellenére hogy csövi, nem retkes és nem büdös. Nyáron szoktam megfürdetni, mielőtt jön velünk nyaralni. Fésülni is csak a vedlési időszakban kell, de akkor 2x naponta kiszedek belőle 1 fél kutyára való szőrt.


Háromhavonta féreghajtózunk, illetve egész évben van rajta csepp és nyakörv, ami szúnyog, bolha, kullancs és minden ellen véd.

2019. jan. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%

Nekem 3 hónapos bichonom van. Reggel 5 kor viszem le először pisilni (ekkor kel párom munkába) Utána 8, 12 ,16, 19 viszem le 10- 20 perces eü sétára, ezek után egy kis játék a lakásban és kaja (4x kap száraz tápot, néha alutasakosat/komzervet is kap)


Este háromnegyed-egy órás séta van. (9-10 körül fekszünk le)

Tanítani folyamatosan szoktam, nincs megadott idő. Enni csak úgy kap, ha előtte engedelmes, sétánál is mindig mondom mit várok el tőle (lábhoz, hagyd stb) klikker és pár juti falat mindig van nálam.


Eleinte lemostam a lábát ha sáros lett, mostanában megvárom hogy megszáradjon és kifésülöm. Így is szép fehér a bundája. A szeménél minden nap letörlöm a könnyet.

2019. jan. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kinti nagy testű lassan 3éves lesz. Heti 3-4 séta szabadnapjaimon. Sajnos azokon a napokon mikor dolgozok nincs séta viszont jó időben reggel futunk vagy bicajozunk ha az energiám engedi. Este eszik mikor haza érek. 3 havonta féreghajtó, kúraszerű porc erősítés. Évente veszetségi, kombinalt, kennelköhögés oltás és szívféreg teszt. Ezen kivül dokihoz akkor viszem ha szükséges. Havonta advantix. Samponos fürdetés sosincs viszont nyáron redszeresen viszem úszni. Eukanuba tápot kap illetve kb két hetente főzök neki húst, főleg vadat rizzsel és almával vagy más zöldséggel. Azokon a napokon mikor robotolok sem unja magát halálra itthon mivel tesom és szüleim délutan haza érnek és játszanak vele a kertben.
2019. jan. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!