Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Penny-ben felétek is megszün...

A Penny-ben felétek is megszüntették a kilós kutyaszalámi árusítását?

Figyelt kérdés
2019. jan. 14. 21:32
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
87%
Bakker... Szegény kutya. :(
2019. jan. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 A kérdező kommentje:

Basszus, szegény kutya...

Mondjátok már meg, hogy mivel kell etetnem ?

De nekem ne gyertek a "szintetikus" kajákkal, mert a kutya a farkastól származik, ami viszont nyer húst evett.

Szóval akkor most mit is kell neki adni ?

2019. jan. 15. 14:16
 13/50 A kérdező kommentje:

Voltaképp mi is a baj a Penny-s kutyaszalámival ?

Ellenőrizte már valaki közületek, hogy mit is tartalmaz, vagy csak kapásból kilőttétek , mert Penny-s ?


Érdekes adat, hogy pár éve a saját márkás Penny-s téliszalámi leverte a Pick-et egy független vizsgálaton. Szegény ember, hogy mit ki nem kell állnia.

2019. jan. 15. 14:21
 14/50 anonim ***** válasza:
84%

"- Chappy


- Pedigree


- Penny


száraztápokat



Nem eszi meg a nyers húst, nem eszi meg a füstölt kolbászt, pörköltet.


6 féle szalámival próbálkoztam.



A penny-s kutyaszalámit 2 pofára falja, szereti a tejfölt, a hús levest és a tepertős pogácsát, meg a kakaós kekszet.



Na most akkor mit adnátok neki ?


Várom az okos válaszokat."


Isten, gyere le az égből? Hát mi ez a gyalázat, amit itt le mertél írni? .urva magas lovon ülsz ahhoz képest, hogy láthatóan fingod sincs egy kutya táplálásáról.


Az én kutyáim az ilyen kaliberű tápokat nem eszik meg (nem azért mert finnyázik, hanem mert nem váltak be, és nem erőltetem):


- Acana

- Brit

- Taste of the Wild



Viszont imádják a Platinumot, pedig nem egy tápfaló kutya.


Barfozni akartam, de nem jött be nekik az sem, így állatorvos tanácsára állateledel boltokban megvásárolható különböző hús, és csontos hús féléket kapnak, forrázva (nem szarrá főzve, mert az szintén nem jó, a főtt csontok veszélyesek), jó alaposan szétfőtt rizzsel, és belecsempészett zöldségekkel. Marhanyesedéket, amiben nem mellesleg rengeteg mócsingmentes színhús van, az istenért nem eszi meg egyikük, és ezt a finnyázás miatt, de ennyit elnézek neki. Kiegészítésképen alkalmanként kapnak almát, banánt, lazacolajat, és vitaminokat. Két egészséges, gyönyörű kutyáról van szó, egyik 10, a másik 3 éves.


Igen, a táplálásuk nem olcsó, na de ne is azért tartson valaki kutyát, hogy minden moslék szarral etesse, hogy minél olcsóbban megússza.

Ja, majd elfelejtettem, ami duplán kiverte a biztosítékot nálam, az a kakaós keksz! Ez honnan jött? Kakaó? Ami köztudottan méreg egy kutya számára! Persze, ipari mennyiséget kéne megennie, hogy a keksz kakaótartalma megölje... na de hát kérlek, ha a patkányméreg finom ízű nasi lenne, akkor megennéd nyugodt szívvel csak kis mennyiségben, tudván, hogy méreg, és sokat kellene elfogyasztanod, hogy kimúlj? Ráadásul cukrozott vacak, ami szintén nem nekik való. Javaslom, sürgősen olvass utána a kutyák számára mérgező élelmiszereknek, mielőtt hatalmas baj lesz!

2019. jan. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
86%

"Ellenőrizte már valaki közületek, hogy mit is tartalmaz, vagy csak kapásból kilőttétek , mert Penny-s ?"

És te megnézted? De nyugodtan bemásolhatod ide, hogy mit tartalmaz és akkor majd objektíven is meg tudjuk ítélni... De igazából már az árából is lefogadom, hogy semmi tápanyag nincs benne, mert a tényleg jó szalámik azok méregdrágák.

2019. jan. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként ha valaki nem tudná, a Bodie 200 Ft.-os kutyaszalámiról van szó, de sajnos nem találtam róla adatot, sem olyan képet, amin látszana az összetevője. Bár, azért ez is elég sokat elmond róla...
2019. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
86%

Ez lenne? [link]


Az oldalukon Morzsi kutyatáp néven fut, 10 kg / 1999.- jó magyar forint. Ennyi pénzért még szar sincs benne szerintem, mert azt is jobban megéri trágyának eladni...

2019. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
100%

Emberi ételeket ne adj a kutyának, nem tesz jót neki.

A kakaó pedig kifejezetten mérgező.

Amiket írtál, kutyatápok (pl. Pedigree), pedig nagyon silány minőségűek, ilyenekkel semmiképp nem érdemes etetni. (Olvasd el az összetételüket, 4% állati származék, a többi meg gabona, színezék, tartósító, cukor, ízfokozó stb., amik a kutyának csak ártanak.)


A kutyádnak megfelelő tápokat állateledel boltban tudsz venni, vagy online rendelhetsz. Én ez utóbbit javaslom, mert sokkal kedvezőbb áron vehetsz jó minőségű tápokat.

pl. Én a petissimotól szoktam rendelni. Mekkora kutyusod van és mennyi idős? Ez alapján érdemes tápot választani neki. Ha megírod, az alapján tudok javasolni.

Ha jó minőségű eledelt kap, egészséges lesz és sokat spórolhatsz az állatorvosi költségeken.


A legmegfelelőbb neki, ha csak száraz tápot kap, ebben minden tápanyag megvan, amire züksége van. Ne nasiztasd, és ne engedd hogy válogasson. Tehát leteszed elé a tápot etetési időben, ha nem eszi meg, elveszed, következő etetési időben megint odaadod neki. Meg fogja enni, de csak akkor, ha nem adsz neki helyette más finom falatokat. Mert úgy ki fog cselezni.


Kezdetnek, mivel látom, hogy nem vagy tájékozott kutyaetetés ügyben, ajánlok neked tápokat. Ezek jó áron vannak és jó minőségűek is. A kilós árakat nézd, minél nagyobb kiszerelésben veszel, annál jobban megéri. De először csak kis csomagot vegyél, hogy kiderüljön, beválik-e a kutyának, és utána rendelj csak nagyobbat.

Néhány példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

2019. jan. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
100%
A 79%-osra haragszik valaki, hogy le lett pontozva? :D Pedig tök értelmes dolgot írt ő is...
2019. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
100%
Én zöldet nyomtam neki, mert tetszik amit írt. :)
2019. jan. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!