Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » . Van valami lehetősége...

. Van valami lehetősége annak, hogy eltüntessem a kutyusomnak a fogkövét orvosi beavatkozás nélkül vagy az lenne a legjobb megoldás ha orvos szedné le neki? ( a fogkő még csak most kezd megjelenni)

Figyelt kérdés
Van egy 3 éves Bichon Maltes kutyusom, észrevettem, hogy a napokban nagyon rossz illata van a lehelletének így jobban megfigyelve észrevettem, hogy kezd fogköve lenni.Orvoshoz még nem vittem és ha nem muszáj nem vinném..

2019. jan. 15. 13:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legalább évente így is, úgy is elviszed orvoshoz a kötelező oltások miatt, úgyhogy ha legközelebb mész, mutasd meg a dokinak.

Amúgy ha szaga van, akkor egészen biztosan be is van gyulladva az ínye, vagy van vmi fertőzés a szájában.

2019. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Doki kell.


Amúgy azért IS lett fogköves, mert nem rendesen eteted! Csont kell neki, meg kemény, rágós kaja, amivel küzdhet, téphet, rághat.

2019. jan. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne kövesd el azt a hibát amit mi igen!!


A dokinak mondtam tavasszal, hogy nem a legszebbek a fogai, megnézte, és azt mondta, hogy ezt már nem lehet megmenteni, ki kell húzni, de ráér még. Hát nem ért volna rá..

Szeptemberben lett kihúzva, de már foggyökér tályogja volt szerencsétlennek. (Pedig fogkő leszedésre kértem időpontot, tehát ha én nem szólok nem tudom meddig húzódott volna). De mivel későn lett kezelve a gyulladás, a baktériumok szétszóródtak a szervezetében, és úgy begyulladt a porckorongja, hogy felállni se tudott.

Had ne kelljen sorolnom hogy hány doki látta, és mennyivel húztak le minket.

Ez pusztán megelőzhető lett volna egy végtelenül egyszerű ultrahangos fogkő eltávolítással, ha a doki megvizsgálta volna rendszeresen a kutyát (rendesen jártunk vele mindig, csak soha nen nézte át alaposan). Ehelyett rengeteg idő és pénz ment kárba, a kutyám állapotáról nem is beszélve.


Úgyhogy légyszíves te ne ess ebbe a hibába, nem egy drága beavatkozás, ahhoz képest, hogy mekkora baj lehet belőle. Hidd el, sokkal jobban megéri mindnekinek.

2019. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Többiek leírtak mindet. En még annyit tennék hozzá, hogy a leszedés után minden nap sima fogkefével mossátok meg neki a fogát, így nem fog kialakulni neki újra.
2019. jan. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!