Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen barátságosabb a...

Hogyan legyen barátságosabb a kutyám?

Figyelt kérdés

Volt már hasonló kérdés és többnyire olyan válaszok érkeztek, hogy normális ha ugat és mérges emberekre, hisz házörző, ez a dolga stb.

Viszont a nyár óta, kölyökkorában fogadtam be az utcáról, gyönyörü nagyra nőtt, akár egy jegesmedve.

Az udvaron elkeritve van, de ha bejön valaki, rettenetesen mérges és próbál kijutni. Tuti lerohanná, ha lehetősége lenne az embert.

Kizárólag pórázon sétálunk, de akkor is mintha bizalmatlan lenne, mikor elmegy mellettünk valaki, távolságtartóan megnézi, szaglászik az ember után. Más kutyáktól tartózkodik, ha az utcán megugatják mögém áll.

Az egyetlen gondom az, hogy félek nehogy valami folytán megharapjon valakit, ha neadjisten póráz nélkül lesz. Illetve kimennék vele mezőre vagy füves területre játszani(falun élünk) de ott sem merem elengedni, mert félek jön valaki és nekiugrana.

Erre mi a megoldás? Próbálom tanitgatni, hallgat is rám de félek, nehogy kárt okozzon majd.

Pont olyan, mint a baloldali: [link]


2019. jan. 16. 12:56
 1/3 A kérdező kommentje:

Még egy foxterrierem van, ő simán jön velem bárhová, póráz nélkül, semmi baja az emberekkel.

Udvaron megugatja aki jön, de nem támadna.

Nem tudom mit csinálhattam rosszul ennél a másiknál, vagy csupán ilyen természetü lenne és ezen már nemtudok változtatni?

2019. jan. 16. 12:59
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem szocializálódott megfelelően, lehetséges hogy bántották is, ezért bizalmatlan. Mindenképp vidd szakemberhez
2019. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy amig nem került hozzám rossz kezekben volt, sőt, mivel utcáról kóborolva szedtem össze, ez valószinübb.


Viszont attól kezdve próbáltam szoktatni emberkhez, nem volt elkeritve, ha jött valaki inkább játszott vele, vagy legalábbis semmit se csinált, sőt a családtagjaim vagy barátaim mikor jöttek még játszottak és barátkoztak is vele. Úgy tünt nem lesz baj, de ahogy nagyobb lett úgy lett egyre jobban agresszivabb másokkal. Velünk szemben nagyon alázatos és vajszivü egyébként ,jobban mint a foxi, az tojik ránk, öntörvényü.

2019. jan. 16. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!