Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat a fürdéshez? Nem nagyon szereti.

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 19:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém sem szereti, sem a szárítást... De hiába, muszáj. Pórázzal kikötöm a csaphoz, és úgy oldom meg.


Erre én is kíváncsi vagyok, a kutyám most 4 éves, de akármit csináltam, soha nem ment.

2010. jún. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Úszni nem szeret, vagy azt nem szereti ha fürdeted samponnal? Mennyi idős? Miben nyivánul meg, hogy nem szereti?
2010. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

itthon ,mert már naon vakarja magát...

kiskorába kikötöttük és kitépte a kerítést...

6 éves lesz,csau csau tudom hogy ez a fajta nem naon nevelhető,csak egy kicsit ha engedékenyebb lenne annak örülnék...

ma próbáltam...nem naon sikerült...

2010. jún. 29. 19:15
 4/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Nem naon értem, hogy miért kell a kutyát a kerítéshez kötni. Slaggal akartad megfürdetni? Akkor nem csoda, ha naon utálja.

Kárpótlásul küldök néhány gy betűt, úgy látom fogytán van:

gy gy gy gy gy gy

2010. jún. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
az enyémet egész pici kora óta fürdetjük szóval már megszokta, de eleinte ő sem nagyon szerette. én is ma fürdettem, de már eljátszik a vízben.:) először beletettük a kádba és úgy engedtük rá a vizet. amikor ült nyugodtan mindig kapott valami édességet, ha ki akart jönni akkor rászóltam. a szárítás nehezebb volt.. mondjuk ha így nyáron fürdeted és utána kinn van az udvaron, akkor nem kell szárítani. szerintem te is próbáld meg ezeket a jutalmakat, vagy közben valaki beszélgessen hozzá, hogy ne a vízre figyeljen.:)
2010. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ne slaggal fürdettük,vödörből tettem a kezembe és azt beledörzsöltem a bundájába...
2010. jún. 29. 19:26
 7/18 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket
2010. jún. 29. 19:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Ó basszus, akkor azért más dolgokhoz, pl emberrel való normális élethez is kéne szoktatni, nem csak a fürdetéshez. De alapvetően az először barátkoztasd meg a fürdőkáddal. Csalogasd be valami finomsággal, ültestd bele, és etesd. Aztán ha ott már komfortosan érzi magát, akkor jöhet a víz. Olyan vizet csinálj, ami kézmelegnél kicsit melegebb. Ne nyisd nagyra a zuhanyt, csak épp egy picit, és ne egyenesen rá folyasd, hanem mutasd meg neki, és ilyenkor is jutalmazd. Ha már nem aggódik a víz miatt, akkor nyisd ki kicsit jobban, és megint jutalmazd míg nem lesz nyugodt. Ha nagyon frusztrált, akkor hagyd a francba az napra, és kezd újra az elejéről holnap, aztán holnapután is. Ha nem nyugszik le, akkor fokozatosan szoktasd hozzá akár egy hét alatt. Viszont ha már nyugton van úgy is, hogy teljesen megnyitottad a csapot, akkor zárd megint kicsire, és engedj rá egy kicsit. Először szemből, mert ha hátulról csinálod, meg fog ijedni. Adj neki jutalmat, tedd le a zuhanyt a kád aljára, etesd kicsit, dícsérd, emeld fel újra, adj neki megint jutit.


Ha még sosem fürdött, ráadásul ha jól értem azóta is kikötve tartjátok, és gondolom nem sokat foglalkoztok vele, akkor ez nagyon hosszú türelem játék lesz.


Semmiképp sem humán samponnal fürdest, hanem kifejezetten neki valóval.


Ha azért akarod fürdetni mert vakarózik, akkor azért érdemes lenne kideríteni a vakarózás okát is. Ha bolhás, vagy gombás, azon nem fog segíteni egy fürdetés, ráadásul ezer más oka is lehet, ha jól tudom a csauknak nagyon érzékeny a bőre.

2010. jún. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

dehogyis nincs kikötve

és szinte mindennap jáccok vele...

2010. jún. 29. 19:30
 10/18 A kérdező kommentje:
csak fürdetéshez kötöttük ki,ne értsétek félre...
2010. jún. 29. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!