Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez bunkóság lenne részemről...

Ez bunkóság lenne részemről az állatorvos felé, vagy inkább kedves gesztus szerintetek?

Figyelt kérdés

Idén márciusban lesz egy éve, hogy másik állatorvoshoz járunk. Nagyon kedves, nagyon aranyos, és imádja a kutyámat. Becézgeti simogatja. Sajnos elég sűrűn kell hozzájuk járnunk vérvételre (2-3 havonta), mert nézik folyamatosan az eredményeit. Hála neki az utolsó pár vér eredménye tökéletesen jó. A kutyám is teljesen jól van.

Mivel megmentette a kutyám életét (sajnos vele született vesebetegsége van), ezért kapott már egy nagy ajándékcsomagot. Nagyon örült neki. Illetve kapott egy filcből varrt csontot, amin szintén filcből varrt betűkkel rajta volt a kutyám neve. Nagyon tetszett neki, nagyon örült. Látszik, hogy szívből dolgozik, és igazi jó állatorvos.

Én foglalkozom ékszer készítéssel, illetve műgyanta által készített ajándéktárgyakkal. Arra gondoltam, hogy készítenék neki, és a feleségének (most házasodtak össze pár hónapja) egy-egy nyakláncot, amin ők vannak rajta, illetve ahonnan jött az ötletem az az, hogy a kutyájuk is rajta van az esküvői képeken. Szóval 1-1 fényképes nyaklánc, illetve kapnának egy hűtőmágnest, és egy dísz tárgyat is, amin rajta van a kutyájuk.

A probléma az, hogy nem ismerősöm, és attól tartok nem ajándéknak venné, hanem bunkóságnak, hogy hiába nyilvánosak a képei csak úgy fogom magam, és lementem, illetve dolgozom vele.

Szerintetek ez aranyos lenne, vagy bunkóság?

Kérlek azt ne írjátok, hogy állatorvos, és az a dolga, hogy segítsen. Én nagyon hálás vagyok, hogy megmentette a kutyám életét, és ezt viszonozni soha nem fogom tudni. Én ilyen típus vagyok.


2019. jan. 18. 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

9#, gondolom minden kezelését "közönséges pénzzel" kifizette, úgyhogy ez egy nagyon bunkó megnyilvánulás volt.


Az emberek néha jobban tudnak örülni egy ilyen kis plusznak, vannak akik kifejezetten bunkóságnak veszik a plusz hálapénzt (én ismerek ilyen orvost is).


Osztom a többiek véleményét, az ő képeik túl személyesek, de például ha a kutyusról találsz egyéni képet vagy ki tudod vágni, akkor vele egy hűtőmágnes az nagyon jó ötlet, én nagyon örülnék neki ha az én kutyusomról lenne szó.

2019. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
Az ilyet nem bunkóságnak nevezik, hanem fraternizálásnak, amikor az egyik fél mindenképpen személyes érzelmeket akar belevinni egy tárgyszerű kapcsolatba.
2019. jan. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már túl sok és túl személyes is.
2019. jan. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Biológus vagyok, dolgoztam állatorvosi rendelőben, mi olyan ajándékokat szerettünk kapni, amit ki lehet tenni a rendelőben (az utolsó gyerekrajz is kint van :D) vagy a jól bevált csokit/ropit/alkoholt, azokat mindig az egész gárda osztotta szét (mert hogy egy tényleg jó állatorvos nincs meg aszzisztencia nélkül, ahogy egy humán orvos sem, szóval ők is épp annyira megérdemlik az ajándékot!). Egy ennél sokkal személyesebb ajándék inkább kényelmetlen helyzetet szül annak, aki kapja, jöjjön akármilyen jó szándékból is.
2019. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már elég volt, amennyit kapott, azzal megköszönted neki, nem kell túlzásokba esni. Meg gondolom fizetted a kezeléseket is.

A “hálapénzezést” jó lenne már elhagyni....

2020. jan. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!