Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora összeggel számoljak...

Mekkora összeggel számoljak egy kutya örökbefogadásakor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég költöztünk össze a barátommal albérletbe. Én már régóta szeretnék egy kutyust, most látom is végre a lehetőséget rá, szerencsére a főbérlőnk is megengedi :) Menhelyről szeretnénk elhozni egy kutyust, ha jól tudom, ilyenkor csak az állatorvosi költségeit kell fizetnünk. Most arra gondolok a kérdésemmel, hogy amikor hazahozzuk a kutyát, kb mennyicel számoljunk, ami mindenképpen legyen félretett pénz, mi mindent szerezzünk be neki, mi alapján valasszunk kutyatápot? Az ivartalanítás korhoz van kötve, hogy minimum mennyi idős legyen a kutyus?


2019. jan. 21. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
3%

Bízok benne, gyereket nem akartok! Érett elmét kíván, és magasfokú felősség vállalást mindkettő!

Ti amúgy a holdról érkeztetek?

2019. jan. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen korrekt kérdés. Nyilván mindennek utána lehet járni, de akinek még sosem volt kutyája, az nagyon könnyen eltéved például egy állateledel webshop hatalmas kínálatában.

Az alap dolgok: fekhely, 2 tál, játék, kutyakaja, póráz, nyakörv. A határ a csillagos ég, de mondjuk 10.000.-30.000. között ezek megvannak. Ha fiatal a kutyus, akkor az oltási sor, chippeltetés, ivartalanítás is rátok hárul, ezek egy év alatt, orvostól függően mondjuk 50.000.-100.000. Ft között lehetnek.

A későbbi kiadások nagyban függnek a kutya méretétől. A legnagyobb kiadás, ugyanúgy mint nálunk, a kaja. Ez egy négy kilós ölebnél sokkal kevesebbe fog fájni, mint egy 30+ kilós kutyánál. Onnantól az évenkénti oltások, féregtelenítés stb. Kutyaiskola opcionális, de nagyon ajánlott. Állandó kiadás még a kakis zacsi, ami mondjuk havi egy ezresből megvan.


Csak, hogy számolni tudjatok, a kb. 30 kilós kutyám éves költségei (állatorvos, kaja, játék, elhasználódott póráz stb.) jó minőségű táppal számolva kb. 250.000. Ft volt évente. Erre jöttek a nem várt balesetek (toklász és társai, egyéb sérülések) amik eseti jelleggel megdobták a költségvetést hol egy harmincezres, hol egy százezres állatorvosi számlával.

Rengeteget tud adni egy kutya, de nagyon nem olcsó hobbi :)

2019. jan. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás mérettől is függ, de kb. 20 000 forint.

Tavasz elején szokott lenni sük helyen 50%-os akció.


Tápot legalább közepes minőségűt vegyetek, tehát ne friskiest meg pedigrét, azok nagyon rosszak.


Közepes minőségű pl. a Brit Care, Josera, vagy például mi ezzel etetjük a kutyinkat: [link]


Ha Te sem vagy a legjobb anyagi helyzetben, akkr szerintem ez a legjobb ár/érték arányra.


Ha prémium tápot keresel akkor Acana vagy Orijen. Ugyanazok gyártják, jóminőségű, szabadon tartott állatokból, az Orijen a szuper prémium.


Vagy ott van a BARF, nyers hússal való etetés, de ez csak akkor jó, ha nagyon bele ásod magad, mert bonyoult... És ha nem jól csinálod az veszélyes.


Ezzel kapcsolatban érdeklődhetsz a Fanni's Barfshopban, ha jól tudom MO-n az egyetlen BARF-al foglalkozóvüzlet.

2019. jan. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Fél éves kor körül szokás leghamarabb ivartalanítani a kutyát, ha annál idősebbet fogadtok be, akkor szinte biztos, hogy már túl van a dolgon.


Menhelytől függ, hogy mekkora összeget kérnek, van, ahol csak jelképes hozzájárulást kérnek, van, ahol mondjuk az ivartalanítás költségeit. Megint máshol azt mondják, hogy a kutya ingyen van, de a többi mentettkének elfogadnak adomány (ez ilyen "kötelezően ajánlott" kategória, nem mondják, hogy mennyit, pénzt/tárgyi dolgot, de illik adni). Érdemes előre utánaérdeklődni, hogy a kinézett menhelyen mi a szokás, nem ciki rákérdezni.


Hogy mit kell neki beszerezni, az nagyon függ attól, hogy mekkora termetű a kutya, mennyi idős, stb. Ha kölyköt fogadtok be, az oltási programra néhány tízezerrel számoljatok, az ivartalanítás szintén, ha elég idős lesz hozzá. Ha nem kölyök, akkor (kezdeti) állatorvosi költséggel nem nagyon kell számolni, hiszen egészséges, oltott kutyát kaptok, egyszer érdemes elvinni dokihoz egy általános kontrollra, meg hogy a chipet átírassátok, az 2-3ezer Ft dokitól függően kb. (Esetleg féreghajtás, bolhairtás lehet még plusz pénz.)

Felszerelés... fekhely, póráz-nyakörv-hám-szájkosár, vagy ha kistestű, akkor hordozótáska, tálak, játékok, fésű. Ha mindenből a legolcsóbbat veszed, akkor 10-15ezerből ki lehet jönni, plusz a táp ugye, de ha fontos a küllem, vagy csak minőségibb felszerelést szeretnél, nagyobb fekhelyet... határ a csillagos ég. Meg ezek is, egy nagyobb testű kutyának nyilván drágábbak.


Én azt mondanám, 30-40ezerrel számoljatok azért az elején legalább, mert úgyis lesz olyan, hogy ez is tetszik, az is hasznosnak tűnik, nem tudod, milyen játékot, jutifalit szeret, stb...

2019. jan. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A menhelynek illik adni egy pár 10 000 Ft-s adományt. Én annak a híve vagyok (a kemény vonalas kutyaértők ezért megköveznek), hogy úgy kell kutyát örökbe, fogadni, hogy megvan köztetek a "vibrálás" (A kutya szimpatikus neked és a kutya is elfogad téged). Természetesen enélkül is megy, de az első időszakban segít.


[link]

2019. jan. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
22%

Remek döntés! Aztán a következő 15 évben állandóan fél lábbal az utcán lesztek, mert kutyával rendes albérletet nem egyszerű találni, és egyre több társasház szabályzata is tiltja a kutyatartást.

Költséggel úgy számolj, hogy nekem egy felnőtt kutya teljes addigi kezelési költségét akarták elkérni, ami 300 felett volt.

Kiskutya esetén számolj azzal, hogy minden menhely keményen küzd a parvoval, és nem nyerésre állnak. Ha mentett kiskutyát fogadsz be, akkor irány az állatorvos egyből. Csipet ellenőrizni, átíratni, és érdemes lezavarni az összes vizsgàlatot. Az egy dolog, hogy te kifizetted pl. a féregtelenítést, de nem azt jelenti, hogy nem férges.

Felnőtt kutya esetében mérlegelj azzal, hogy valamiért menhelyre jutott. Múltja van. Senki se fogja az orrodra kötni, ha problémás, mindegy, csak vigyed.

Sajnos egyre jellemzőbb, hogy az állatmentésből üzletet csinálnak. Nem véletlen, hogy a szaporító kevesebbet kér el, és így is megéri neki. Csak a szaporító utána nem jár a nyakadra. A menhelyes az igen. És ha úgy tartja, hogy rossz a kutyulimutyulibugyulinak, akkor viszi is el. Azt a kutyát, aminek te kifizetted az orvosi költségeit, rendbe hoztad, felhízlaltad. Aztán egy hét múlva viszi a következő gazdi jelölt, fizet mindent, és aláírja az örökbefogadási szerződést.

Nem véletlenül okádják a mocskot arra, aki ingyen ad kiskutyát.


De nem is ez a lényeg. Hanem az, hogy úgy vállalj kutyát, hogy most van albérlet, de bármikor kitehetnek. Abban az esetben viszont a saját dolgod nehezíted, ha kutyával keresel albérletet.

De arra is van példa, amikor a főbérlő engedi a kutyát. De a társasház szabályzata nem. Vagy zavarja a szomszédokat. És akkor kutyástól kell menni.


Az ilyen apróságot, hogy most cuccoltok össze, az se biztos, hogy idén együtt maradtok, aztán szakítás esetén mi lesz a kutyával, azt fel se vetem. Tudjuk, hogy ez kizárt, örökre együtt, szercsilávcsi.

2019. jan. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátunk 17 ezret fizetett a menhelyi kutyájáért. A chipet még a menhelyen átírták, az ivartalanítást a menhely végeztette el, szóval azzal együtt, plusz oltásokkal kértek 17-et. Sajnos vissza kellett vinniük,

mert a főbérlő meggondolta magát 1.5 hónap után. (Egyébként azt a kutyát előttük kétszer “vettèk meg” és az utánuk lévő család is visszavitte. Mindig kint volt az uj gazdikeresok kozott)

2019. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Menhelyek nem szívesen adnak albérletbe kutyát, ha mégis, akkor nekik általában az állatorvosi költséget kell fizetnetek, ez helyenként eltérő.

Ezen kívül kell kalkulálni felszerelésekkel, fekhely, etető, itató, törölközők, pléd, játékok, nyakörv, hám, póráz (eleinte lehetőleg fix, később lehet flexi), szájkosár, ha szükséges, akkor kennel, szállítóbox, valamilyen zacskó felszedni az ürüléket, ez rendszeres kiadás lesz, lehet lapátot is venni, amire a zacsit ráhúzod, az kicsit higiénikusabb, nekem van, de nem vesz mindenki (nem is szedi fel mindenki...), aztán lehet még olyanokat, hogy kutyakabát, esőkabát, kutyacipő, de ezt nem veszi mindenki, a cipő azért télen jól jön, ha sózzák vagy felszórják a járdát valamivel.

Eledel mérettől és fajtától is függhet, árban határ a csillagos ég, de nem mindig a drága a jobb is, érdemes valami halolajjal is tervezni, valami jutalomfalat, ez lehet akár virsli is.

Ivartalanítást ivarérés előtt is elvégzik normálisabb helyeken. Kutya nemétől és méretétől szokott függni, hogy ez milyen kiadás, de menhelyről akár már ivartalanított kutyát is be tudsz fogadni.

2019. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!