Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy kutyám ami be van...

Tetovaltlany555555 kérdése:

Ha van egy kutyám ami be van oltatva, és cicák a lakásban amik nincsenek, a kutyától elkaphatnak bármi nyavaját a cicák?

Figyelt kérdés

2019. jan. 20. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Olyat nem, ami ellen be van oltva a kutya
2019. jan. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát ha a kutya rendesen van oltva akkor a nem oltott cicák nem tudnak tőle semmit sem elkapni... Se veszettség, se a tipikus macska bajok... Stb
2019. jan. 20. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de ez tök logikus is, nem kell atomfizikusnak lenni hozzá. Pl adott egy fertőző környezet de a kutya immunis rá. Akkor mégis hogy a francba betegedne meg ettől az a macska, amely a fertőző környezeten kívül él, és csak immunis állattal érintkezik???
2019. jan. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

IGEN elkaphat! De attól is ha te a cipődön beviszed a lakásba! Ugyanúgy ha a kutya a mancsával, nyálával. Attól, hogy a kutya immunis, még összeszedhet bármit csak ő nem fertőzödik meg, de a bacikat átadhatja.

Elemi iskola biológia!!!


A szobacicát is kell oltani min kombinálttal 5-6ezer/év nem éri meg a nyugalmat?

Komolyan ezen kell spórolni?

2019. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen logikus, de azért biztosra akartam menni... Több mentett cicánk van akik nincsenek oltva, gazdira várnak, stb plusz pár saját akik oltottak... Arra gondoltam csak, hogy ha egy fertőző környezetben van a kutya és ő immunis valami ellen attól még lehet hordozó... Amit a nem oltott cica elkap és rajta kijön a betegség.. De akkor ez nem így működik
2019. jan. 20. 22:15
 6/10 A kérdező kommentje:
Pont ezért kérdezem amit az utolsó írt
2019. jan. 20. 22:17
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elkaphatnak. Bár nincs sok közös betegségük, de mivel a kutya szőre, a tappancsai mindenféle baktériumnak és vírusnak megfelelő tapadási felületet biztosítanak így lehet hordozó. Simán elkaphatsz te is egy náthát, ha egy beteg ember megsimogatja a kutyàdat (Persze, ennek azért kisebb az esélye, hacsak nem nyalogatod a kutyád :)).
2019. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2019. jan. 20. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Gazdikereső állatokat is illik beoltafni minimum kombinálttal.

Ha szobacicákról van szó, a veszettség elhanyagolható, bár sok macska+kutya mellett én megkérdezném erről a dokit.


De pl alapítványoknál ideiglenes gazdiknál is a kombi oltás az alap, meg fiv/felv teszt, hogy összeengedhetők e más macskával.

2019. jan. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gazdikeresőket is oltani kéne, de ahol olvastam ilyen önkénteskedésről, ott az alapítvány ezeket a költségeket állja, tehát nem az ideiglenes befogadónak kell ezzel a plusz kiadással számolni elméletileg. Aztán hogy a gyakorlat mi, azt nem tudom, mert még nem csináltam ilyet.
2019. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!