Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyik száraztápot...

Ezek közül melyik száraztápot választanátok?

Figyelt kérdés

Ecopet Natural kb 400 Ft

Dog Chow kb 750 Ft

Pedigree kb 750 Ft

Eukabana Jogging kb 1400 Ft


Kíváncsi lennék minél több kutyás véleményére.



2019. jan. 21. 22:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Eukanuba
2019. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 bollocks ***** válasza:
Csak szólok, hogy Eukanuba Adult Premium Performance Jogging & Agility a zooplus-on 953 Ft/kg.
2019. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Úgy látom sikerült csőbe húznom a gazdikat.

Nagyon sok véleményt olvastam már az oldalakon, és egyértelműen ki lehet jelenteni, hogy még azok sincsenek tisztában a dolgokkal, akik agresszíven azt állítják magukról. Sok nagy arc véleményét is olvastam, akik lehúzzák ezt vagy azt a tápot. Szállóige szerűen terjed az a kifejezés, hogy etesd "jó minőségű" táppal. Akik ezt állítják, azok csak az ár alapján mondják rá, hogy jó, közben meg egy olcsó táp vitte a pálmát. Még az Aldis is benne van az első tízben.



Nos nézzük a 2015-ös év első tíz helyezettjét, a független NÉBIH vizsgálat alapján. Amúgy 41-et vizsgáltak.


Ecopet Natural 2,5 kg, 352 Ft/kg 54,08 pont Szerbia

Select Gold 1kg, 2199 Ft/kg 53,75 pont Németország

Natural&Delicious kutyatáp 2,5 kg 1159Ft/kg 52,50 pont Szerbia

Dog Chow 2,5 kg, 685 Ft/kg, származási hely: Magyarország, 49,83 pont

Real Nature 1,5 kg, 1799 Ft/kg, származási hely: Hollandia 49,08 pont

Dein Bestes (gabonamentes) 1 kg, 1289 Ft/kg, származási hely: Ausztria 47,75 pont

Pedigree 2,4 kg, 675 Ft/kg, származási hely: Magyarország 46,58 pont

Royal Canin 0,8 kg, 3749 Ft/kg, származási hely: Franciaország 46,50 pont

Eukabana jogging 3 kg, 1312 Ft/kg, származási hely: Hollandia 45,58 pont

Aldi teljes értékű kutyaeledel 3 kg, 265 Ft/kg, származási hely: Magyarország 44,02 pont

2019. jan. 22. 12:01
 14/26 anonim válasza:
100%
Hát most ennek sok értelme volt így.
2019. jan. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
93%
A NÉHIB még mindig nem azt nézi hogy jó-e a kutyának a kaja, hanem hogy átbasszák-e a gazdit.... Szóval semmit sem jelent abból a szempontból a dolog Hogy a KUTYÁNAK melyik jó ezek közül. Úgyhogy kérdező, az érvelésed amivel a szar, hulladék tápokat védeni akartad, ostobaság. Aki nem azt lesi hogy hogy ne kelljen normális ételhez juttatni a kutyáját, az pontosan tudja mennyit jelent egy normális minőségű táp az agyonreklámozott hulladékkel szemben. De pöffeszkedj csak, úgysem érdekli a magadfajtát hogy a KUTYÁNAK mi a jó. Csak "óccsóért" legyen.
2019. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

15-ös

Nem védeni volt szándékom, hanem a hozzád hasonlókat leültetni egy kicsit, mert Te is az agresszívek közé tartozol.

Azt írod, hogy nem mindig nézi a NÉBIH. És ha most éppen nézte ? Megnéztem már a NÉBIH részletes vizsgálatát, vagy csak a szádat járattad ?

Ha a NÉBIH-ben nem bízol meg akkor nyilván a Magyar Rendőrségben sem, mert ők sem nézik mindig azt, hogy éppen 200-al mész. Egyszerűen csak meg akar büntetni a "hülyéje".

2019. jan. 22. 13:01
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezt is olvasd el, és értelmezd:

"Az ellenőrök értékelték a termékek csomagolását, ellenőrizték, hogy jelölésük megfelel-e a jogszabályi előírásoknak, valamint összevetették a címkén feltüntetett összetevők értékeit a laboratóriumi vizsgálatok eredményeivel. A NÉBIH több biztonsági (avasság, Enterobacteriaceae sp., Salmonella spp,) paramétert is ellenőrzött, valamint érzékszervi vizsgálatokat is végzett. Utóbbinál a szakemberek olyan szempontokat vettek figyelembe, mint, hogy mennyire elfogadható az állattartó számára a táp szaga, vagy épp milyen a termék megjelenése (szín, forma, töredezettség)."


[link]


Tehát nem azt vizsgálták, hogy a tápok az adott kutyáknak valóban megfelelnek-e. Egyébként meg kutyánként eltérő lehet, melyik táp felel meg, számít a kutya életkora, a mérete, az, hogy érzékeny-e valamire, hajlamos-e hízásra. Meg hát a gazdi pénztárcája is fontos. Nem mindig a drága táp a jó, erről is olvastam már tapasztalatokat.

Na most én nem tudom, mit kapott a kutyám a menhelyen, ahonnan befogadtam, amióta nálam van, sokkal szebb, dúsabb, selymesebb a bundája. Nem választottam drága tápot, de vegyesek az értékelések, van, aki gyengének ítéli meg, van, aki középkategóriásnak. Hát fene megy el ezeken az értékeléseken.

2019. jan. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, hiába akarod osztani az észt, magadat húztad csőbe, mert a 15 és 17 válaszolóknak teljesen igaza van. A NÉBIH egy hivatal, és sem feladata, sem jogköre a tápokat aszerint nézni, hogy mi az állat számára a megfelelő.

Ők azt nézik, hogy a vásárlókat ne verjék át, mert ez az, ami egzakt: az-e a beltartalom, ami a zacskón fel van tüntetve, mennyiségileg megfelel-e, a származási hely megfelel-e, a csomagolás eredeti-e, a lejárati idő rendben van-e stb. Ez alapján állítják fel a rangsorukat (és ezért is van az, hogy nagyrészt az áruházakban széles körben kapható "szemetet" vizsgálják, mert ez az a kör, amivel a legszélesebb körben lehet találkozni. A speciális, nagyrészt online rendelhető, valóban jó minőségű tápok nagy része nem is szerepel a listán. (Tudom, mert már egyszer véigbogarásztam.)


De amúgy is némileg szubjektív, mi a "jó" táp, ez alapján nem is lehetne büntetni. Mert minden kutyának a életszakaszától, fajtájától, esetleges betegségeitől függően más a "jó" vagy a "legjobb" táp.


Pl. a macskáim RC Intestinalt esznek (állatorvosi javallatra) - az RC manapság már sehol sincs a korábbi minőségéhez képest, de ez a táp, amitől nem hánynak:S - tehát nekik ez a "legjobb" táp. De ha egészséges cicusok lennének, nem ezt adnám nekik.

2019. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, csak mutatom a saját kérdésed:

"Ezek közül melyik száraztápot választanátok?"


Nem azt kérdezted melyik a legjobb a NÉBIH felmérés szerint, hanem személy szerint, ki-mit ad... Kit is húztál csőbe?.... Kérdezni sem tudsz értelmesen

2019. jan. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

17-es.

A hozzászólásod részben objektív, de nagyon figyelmetlen vagy, mint a többi veled egyetértő.


Az első helyre sorolt Ecopet részletesen.


Matematika !!!!


Érzékszervi vizsgálatok(0-5): 4,33 pont

Csomagolás(0-5): 1 pont

Cimke:(0-5) 3,75 pont

Önként vállalt tápanyagok: 15 pont (ez a legmagasabb a mezőnyben)

-----------------------------------

Ez összesen: 24,08 pont.


A táp viszont 54,08 összpontot kapott. A 30 pont különbség a beltartalmat takarja.


Ha az összes tápnál ezt kiszámolnánk, előfordulhat, hogy változna a sorrend a beltartalom tekintetében.

Az Önként vállalt anyagok csomagoláson való NEM feltüntetése viszont úgy gondolom nem életszerű, mert melyik az a hülye gyártó aki nem tünteti fel a "minőségnövelő" plusz tápanyagokat.Ez akkora marketing hiba lenne, hogy meg is érdemelnék, hogy kisebb legyen az eladásuk.

-------------------------


Amúgy az egész hercehurcát azért indítottam, hogy végre észbekapjanak a SZUBJEKTÍV etetők.

Egy táp minőségét kizárólag objektív adatok alapján lehet meghatározni. Nincs helye a szubjektivitásnak.

A rendszerben az egyetlen szubjektív élőlény a kutya lehet, hogy ízlik e neki vagy sem.


A kutya táplálásához szükséges minden mikroelem és tápanyag milyenségét, mennyiségét objektív alapon határozták meg, nem pedig a Józsi bácsi véleménye szerint.

Ha a gazda nem hajlandó ezt figyelembe venni, akkor ne is adjon tanácsot sem itt, sem máshol.

2019. jan. 22. 21:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!