Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek közül melyik száraztápot...

Ezek közül melyik száraztápot választanátok?

Figyelt kérdés

Ecopet Natural kb 400 Ft

Dog Chow kb 750 Ft

Pedigree kb 750 Ft

Eukabana Jogging kb 1400 Ft


Kíváncsi lennék minél több kutyás véleményére.



2019. jan. 21. 22:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Esélytelen vagy...
2019. jan. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Ja, valamelyik kérdésnél linkeltek egy írást, ahol a száraztápot nem ajánlják, mert a legtöbb fogprobléma a szárazos kutyáknál keletkezik.

Hogy ez a nagyobb abrazív koptató hatás miatt van e, nem tudom.

A magam részéről heti 1-szer, max 2-szer adok neki szárazat, mert ha véletlenül megsérül a keménytől az így, vagy a szájpadlás, akkor egy kínszenvedés a kutyának a minden napos száraz anyag.

Embereknél is előfordul és utána milyen jól esik pár napig a puha tejbe rizs.

2019. jan. 22. 22:05
 23/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem nem számít, mit írnak ezek a tesztek, ugyanis az állatot figyelembe véve kell választani az eledelt, legyen az kutya vagy bármi más, és ez nagyon egyedi lehet.


Nem csak kutyám van, hanem két nimfapapagájom is, illetve madaraim nagyon régóta vannak, régebb óta, mint kutya.


Én kifogtam már hírneves márkából penészes madáreledelt, szóval azóta olyan eledelt vásárolok nekik, amit a csomagoláson keresztül látok, milyen, hogy az éppen az olcsóbb vagy a drágább, hogy noname vagy valamilyen ismert gyártó terméke, illetve hogy milyenre értékelték a tesztek, ez nekem nem szempont, az a szempont, hogy a madaraknak jó legyen, megegyék, és ne legyen bajuk tőle.


Na most kutyaeledelt ugyan nem látok a csomagoláson keresztül, de kipróbálok többfélét ha kell, és azt adom, ami legjobban beválik, azaz a kutya megeszi, szép a bundája, jó az erőnléte és az egészségére sem megy rá. Jártunk már úgy, hogy valami meghajtotta, és szobatisztasága ellenére meglepetéssel várt itthon. Kiiktattam azonnal minden újdonságot, már másnap nem volt baja. De hallottam itt már olyat, hogy egy finnyás kutyának állandóan váltogatni kell az eledelét, mert pár havonta megunja, amit éppen kap. Olyan is van.


Szóval lehetnek az értékelések akármilyenek, mindig az egyed alapján kell dönteni a kajáról. :-)

2019. jan. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:

18-as

A NÉBIH, mint hivatal összefoglaló névvel,

-hatóság

-felügyeleti szerv

-igazgatási szerv

egyben.


2011 óta minden labor vizsgálat rájuk tartozik.

És nem csak élelmiszer, de többek közt még az erdészet is.

2019. jan. 22. 22:29
 25/26 anonim ***** válasza:
Szóval mielőtt bármit megeszel, ránézel a NÉBIH oldalára, hogy mit ír róla?
2019. jan. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
"Azt írod, hogy nem mindig nézi a NÉBIH." Nem azt írtam hogy nem mindig. Azt írtam NEM azt nézi hogy jó-e a kutyának, hanem hogy átbaszták-e a gazdit.
2019. jan. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!