Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek az amstaffról?

Mi a véleményetek az amstaffról?

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy úgy általánosságba milyen természetű kutya és hogy van-e tenyésztő vasmegye környékén

2019. jan. 23. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nekem vsn kettő egy ír farkaskutya mellett


Határozott erős gazdát igényel mert domináns, makas, magabiztos, akaratos kutya.


Hatalmas energiája vsn, amit nem elég azzal kezepni hogy 30-40 kilóra hízlaljuk. (Amúgy az átlagos súlyuk 18-26 kg között van)


Kutyákkal szemben extra domináns, van is kihívás mikor nem a haverokksl találkozik


Intelligens, okos, kedves, hűséges kutyák,imádom ezt a kettőt ami van.


Tininek, lusta kutyásnak, első kutyásnak NEM való

2019. jan. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Másik kutya mellé mennyire ajánlott esetleg macska mellé?
2019. jan. 23. 20:09
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit az első ír 100%ban meg tudom erősíteni, szintén kettővel. Macska már a környéken sincs...
2019. jan. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szintén két amstaffos. Azt mondom:szuper kutyák a megfelelő gazdának. Az enyémek nem dominánsak, az alom legjámborabb, legjátékosabb tagjai, plusz én is tehetek róla. De idegennel szemben, akit nem ismernek visszafogottak, bizalmatlanok. Napi több óra foglalkozást igényelnek, napi 2 óra sétát és két óra játékot.

És ahogy az első mondta: tininek, kezdőkutyásnak nem való!

2019. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
44%

Édes tündér bogár tud lenni, ha úgy van nevelve, és ha egyedül van. Más kutyákkal, macskákkal, egyéb állatokkal még tapasztalt gazdának sem szabad összeengedni, mert iszonyatosan domináns, ami nála kisebb, azt még véletlenül is képes megölni vagy megsebesíteni.

Még a jól nevelt, alapvetően barátságos és kedves egyedek is simán nekimennek egy másik kutyának vagy macskának vagy nyúlnak vagy bárminek. Aztán lehet, hogy mire sikerül visszahívnod, már késő.

Csakis és kizárólag tapasztalt, erős kezű, kutyákhoz értő, olvasott gazdának ajánlom, aki nem csak vagánykodni akar vele meg tömegelni, aki ismeri a fajtát, ismeri a társas viselkedést, tud vele eleget foglalkozni, és tudja, hogyan kell pórázzal szépen sétáltatni és elkerülni az esetleges összetűzéseket.

Azt nem tudom, létezik e egyáltalán 100% original amstaff tenyésztő itt, ez az egyik legnépszerűbb fajta az elmúlt években, emiatt rommá hamisították és szaporították...

2019. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Nekem is van kettő. A családtagoķkal plüssnyuszik,de az idegeneket utálják. Más állat pedig ne kerüljön a közelükbe. Csakis határozott kemény kezű gazdának való,mert tényleg makacsok.

2019. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!