Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek a kutyát zavarja...

Szerintetek a kutyát zavarja a "büdös"?

Figyelt kérdés

A kutyusomnak egy baleset miatt lebenult a hátsó fele. Labraallt, de a szekletet nem tudja szabályozni. (Mentett kutyus, mielőtt valaki nekemesne, hogy felelotlen vagyok). Kertben van tartva. Nagytestű, hosszuszoru keverék. Bent tartani nem tudom, mert a pelenkát leszedi, ha mondjuk dolgozom és nem vagyok itthon tehát nem tudok rászólni. Jól érzi magát kint, sokat játszunk, eletvidám kutyus. Nyáron semmi baj nem volt. Sokat furdettem, és keveset volt az ólban. Na most a hidegben az ólban alszik..Ami mar irtó büdös, mert sokszor bekakil és maga a kutya is nagyon büdös, mert ez a szag járja át. Terészletesen a kakit mindig kiszedem. Pár óránként bekukkantok, de nyilván nem tudom minden alkalommal atsikalni. Akkor mindig vizes lenne.

A kutyát se tudom megfurdetni. Azt mondják kinti kutyát nem szabad már ősszel se. Pedig nagyon szeretnem rendbetenni. De azt olvastam, hogy hiába szaritom meg és úgy engedem ki, megfázhat.

En el tudom viselni a szagát.

Ami erdekelne, hogy vajon őt mennyire zavarja? Gond nélkül megeszik a kutyak az uruleket is, szóval biztosan nem olyan rossz neki, mint egy embernek. És vajon ha kakiszagu az ól akkor már nem szívesen fekszik benne?

Tudom, hogy ez így leirva nagyon rosszul hangzik.

Szívesen fogadok tanácsokat is, az ol takaritasra vagy a helyzet megkönnyítésére.


2019. jan. 25. 00:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Illetve az is érdekelne, hogy megbetegedhet-e ettol?

Tudom, hogy egy emberre a saját uruleke is veszelyes lehet

Hogy van ez a kutyáknál?

2019. jan. 25. 00:36
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Az enyéim ugyan benti kutyák, de egyenesen undorodnak a saját kakájuktól. Lehet, hogy a tiéd is, csak nem akar/nem tud máshová bevackolni ebben a hidegben.

A fertőzésveszély miatt érdemes lenne a fenekénél megritkítani a szőrt, meg ahol kakis szokott lenni. Hátha ez segít a szag redukálásában. Vagy kéthetente kozmetikus.

2019. jan. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Amikor még probalkoztam a kint-benti tartassal mindig leszedte magarol a pelenkát ha nem figyeltem és megette a kakit.

Osszekent mindent még a falat is aztán "takaritotta" fel maga után mindenhonnan. Akkor jöttem rá, hogy ez nem működik. Kint jó neki, a feneke nem is szokott kakis lenni, mert egyszerűen csak kipottyan belőle. Szerencsére általában jó allagu a széklete. A gond akkor van ha az olba kakil be. Magát a kutyát kakasnak soha nem látom. Szerintem nem fekszik bele. De most is szépen kitakaritottam az olat es a szag benne maradt sajnos.

2019. jan. 25. 00:46
 4/16 A kérdező kommentje:

Itthon is megfurdetnem egy nagyobb lavorban az eloszobaban. Csak azt olvastam, hogy a kutyusoknak van valami vedoreteg a borukon a hideg ellen, amit a furdetessel pár hónapra elveszit.

Ezt érdekesen írtam le, de a lényeg, hogy elvileg nem szabad fürdetni őket már ősszel sem

2019. jan. 25. 00:49
 5/16 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szívesen! :)

Elég, ha sima meleg vízzel lemosod a szennyezett szőrrészeket, nem kell semmilyen kemikália. Ha tűri, szárítsd meg hajszárítóval, vagy dörzsöld át alaposan.

Valószínűleg azért ette meg a saját székletét, hogy "eltakarítsa" a bűnjelet, nehogy szidás legyen a vége. A szobatisztaságot ismeri, ezért tűntette el a nyomokat. :)

Az jó, hogy nincs hasmenése, így sokkal jobb a helyzet. Az ólat továbbra is takarítani kell, minden székelés után. Neki sem higiénikus a kakiban feküdni.

2019. jan. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Valamivel ki kéne bélelni az ól alját. Akár szivaccsal, amit méretre van vágva, és tudod minden nap cserélni alatta, a piszkosat meg kimosod, kifertőtleníted a kádban. Egy szivacs hamar meg is szárad. Persze kéne belőle több darab, min. 3 szivacs.

Vagy szalmát alá, aztán azt is cserélhetnéd mindennap. Bár a szalma lehet, hogy szúr, ezt nem tudom.

2019. jan. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Van a Zeolit nevű por, az szagtalanít is, meg fertőtlenít is valamelyest. Ezzel is behinthetnéd az ólat.
2019. jan. 25. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%
Majd nyáron figyeld fokozottan, nehogy beköpjék a legyek.
2019. jan. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem a szag a gond, hanem hogy fertőzést kaphat.

Az én kutyám is lebénult, szintén nem tudja szabályozni a székletét. Ennek eredményeként, ha összekeni magát, a székletéből a baktériumok feljuthatnak a húgyutakba is. Az én kutyámnak ezért van szinte állandóan E. coli fertőzése a húgyhólyagjában, sose tudtuk kigyógyítani belőle teljesen. Pedig kan, vagyis hoszabb a húgycső. Ergo, ha szukád van, akkor meg nagyobb veszélyben van ilyen tekintetben.


Amit javasolni tudok, hogy szedd ki a székletet a kutyából, mielőtt még kijönne és összekenné magát. Állatorvos meg tudja mutatni, hogy kell.

Én úgy szoktam, hogy a farka alatt, a végbél nyílást két oldalról összenyomogatom többször is, ez ingerli az izmokat, és ha kész a "termék", akkor ki fog jönni, és wc papíron el tudod vinni.

Ha szeretnéd látni hogy pontosan hogy csinálom, szívesen küldök videót. :)

2019. jan. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! És azt külön, hogy tanácsokat és nem leszólast kaptam.

Az ilyen fertotlenitok, mint a Zeoilt por az állatra nem veszelyes?

A szivacsot, rongyokat kiszedi az olbol és úgy hallottam, hogy nem is jó, mert atnedvesedik.

A szalmat azt ki fogom próbálni. Az melegít is.

És ez tenyelg jó ötlet, hogy valamit alá kellene tenni csak ha meg az ol oldalát is osszekeni.... Egy apró darabtol tiszta bűz az ól.

Kan kutya.

Tudom, hogy hogy kell kinyomni belőle a kakit, de ha nincs a vegbelben akkor nem tudom kiszedni belőle és teljesen kiszámíthatatlan nála, hogy mikor jön.

Legtobbszor amikor ugat, az erolkodestol, az a legjobb. Az olban nagyon pici szokott csak lenni, de a szag miatt éppen elég.

Nyáron nagyon egyszerű volt.

Bármikor lemoshattam a popsijat.

Heti egy nagyfurdes

A szabadban tartozkodott általában

De muszáj kitalalni valamit mert messze még a tavasz:(

2019. jan. 25. 03:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!