Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinted ma mi egy kutya...

Szerinted ma mi egy kutya legfontosabb feladata? Azon kívül hogy társ, valami ami tényleg feladat.

Figyelt kérdés

2019. jan. 27. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Feladata az hogy boldoggá és kiegyensúlyozottá tegyen :) ugyanúgy ahogy te is őt . Legyen sok örömötök ,tiszteljen és legyen a legjobb barátod .
2019. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kereső (kb bármi kiszagolására be lehet őket tanítani), rendőr, terápiás, vadász, vakvezető, segítő.
2019. jan. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Metionin ***** válasza:
91%
A hobbiként tartott kutyák elsősorban társak, a munkakutyáknak meg amire kiképezték.
2019. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Egy hétköznapi családban a kutyáknak komolyan feladata nincs.

Lehet valaki "házőrzőnek" tart kutyát, de valójában nem igen látja el a kutya ezt a feladatot, mert pillanatok alatt "kiiktatja" egy elszántabb betörő.


Amire még komolyan használnak kutyát az falun a juhok, tehenek terelése, hajtása. Ezt géppel eddig még (hál' Istennek) nem sikerült helyettesíteni.


Illetve ami manapság egyre nagyobb teret hódít az a terápiás kutyázás.


Illetve egyértelműen nagyon fontos feladat a vakvezetőkutyáké is.


Persze rengeteg munka létezik, kezdve a drogkereső kutyáktól, a romkutató kutyákon át a vadászkutyákig. Viszont ezek nem "egyszerű" embereknél jellemzőek, hanem akiknek szakmájukba vág.

2019. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Számomra az, hogy úgy ugráljon, ahogy én fütyülök :D


Ez egy kicsit erős, de nekem az igazi kutya, az, aki kajával és játékkal is jól motiválható és szeret tanulni. Cserébe én pedig kielégítem a tanulás utáni vágyát :) pl a jelenlegi kutyáimmal is agilityizünk, hobbi szinten futunk, biciklizünk.

2019. jan. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyedi alkalmasságán múlik. Vannak terápiás kutyák (például pszichés problémák esetén vagy értelmi fogyatékosok mellé alkalmazzák őket), segítő kutyák (vakok, mozgáskorlátozottak mellé például), keresőkutyák (kábítószer, robbanószer), mentőkutyák (hegyi mentésnél például)... stb.

Egyik volt munkahelyemen dolgozott két látássérült, azt nem tudom, hogy teljesen vakok voltak-e, vagy csak nagyon erős volt a látáscsökkenésük, de két golden retriverrel jöttek mindig dolgozni.

2019. jan. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Feladatuk a mai kényelmes világban a feltétel nélküli szeretet. De tegyük fel most lenne egy apokalipszis ki kellene egészítsük egymást. Pl. Neki sokkal jobb a szaglása, én tudok minden féle eszközt csinálni a kezem, illetve az erre alkalmaa agyammal.
2019. jan. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyán amellett, hogy társam (ketten lakunk a tanyán, az egyéb jószágokat nem számítva), biztonságot ad.

Kuvasz, és remek házőrző. Persze, tudom, itt mindenki azt mondja, hogy egy komoly szándékú, elszánt betörő ellen nem védne meg, s ez így is van. De nekem nincs semmi értékes dolgom, és a házamon is kb. ez látszik. Ide nem komoly betörő jönne be, hanem a "helyi erők", akik elviszik pl. a fűnyírót, vagy a húst a fagyasztóból, tyúkokat, bármit. Tehát piti, besurranó tolvajok. De hozzám nem surrannak be, mert van egy benga nagy kutyám, aki elég elszántan ugat rájuk, ha kell.

Vagy ugye sokat kirándulunk, sétálunk a kutyával, és nekem biztonságot ad, hogy az erdőn, mikor egyedül vagyok, ott van mellettem a legjobb barátom, akiről tudom, hogy az élete árán is megvédene.

A falusi boltos nevetve említette, hogy hallott egy beszélgetést, amiben felmerült a nevem, és az első megjegyzés az volt: "Ja, az xy? Na, annak igen fogós kutyája van..."

Szóval azzal együtt, hogy a kutya konkrétan még sosem támadt emberre, csak nagy, tekintélyt parancsoló, és ha kell, morog vagy ugat, nekem a barátsága mellett biztonságérzetet is ad, és távoltartó erőként is szolgál. (még senki nem próbált nélkülem bejönni a telekre... nem tudom, hogy mit tenne a kutya, ha ez megtörténne, de szerintem támadna. Egy csepp félelem sincs benne, de ha ott vagyok, és rászólok, hogy maradjon nyugton, beengedi az embert, de látom rajta, hogy nem különösebben örül)

2019. jan. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a komoly munkakutyákra gondolsz, hanem a házikedvencként tartottakra, akkor a társaság és a szeretet nyújtása mellett szerintem van más előnyük is. Például sokszor olyan dolgokat is észrevesznek, amit az ember nem és ha ezt rendellenesnek tartják, jeleznek. Az egyik ismerősöm egyik éjjel a kutya heves ugatására ébredt. Kigyulladt a házuk. Sajnos teljesen leégett, de a kisfiával még ki tudtak jutni.

A mi kutyánk elsősorban társállat, sok közös programunk van, viszont ő felügyeli a kertet, vigyáz a többi haszonállatra és jelzi, ha jött valaki. Még ha látszólag éppen alszik is, akkor is éber lesz egy pillanat alatt, ha szükséges. A 8-as hozzászólóval egyetértek: biztonságot ad. Nem a komoly betörők ellen, arra ott a riasztó, de a gyanús elemek nem szoktak vele kekeckedni sem az utcán, sem a kertben. Egyébként még soha, senkit nem bántott, de nagy és sötét színű, ami általában elég.

2019. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Ez a kutya mamár nem alkalmas házörzésre dolog nagyon makacs tévhit. Bizonyos betörés tipús ellen valóban nem alkalmas ellátni a feladatát, de ma is jól véd bessuranó, tyúk- és almatolvajok ellen, meg a fűkaszát az udvarról eltüntető alkalm szülte tolvajok ellen.


Emellett a vadaktól védi a veteményest, gyümölcsöst. A ragadozótól a baromfit. Emelett jó jelzők, a mienk hátrajön értünk a gyümölcsösbe ha valaki jött hozzánk, mert a csengő az csak bent szól kint nem, és nem látni rá a kapura.

2019. jan. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!