Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi kölyök nevelésében...

Mudi kölyök nevelésében kérnék segitséget. Hogyan tudnám lenevelni a másik kutyám csipkedéséről?

Figyelt kérdés
Először is, a kutyust nem terveztem, igazából ideiglenesen befogadtam, a gazdájánál nem maradhatott, mert a saját kutyája 'öldöste' ahogy ő fogalmazott. Végül megtartottam. Az én kutyáimra valoszinűleg a rossz tapasztalatából kifolyólag vicsorgott, és konkrétan látszott rajta, hogy rettegett. A kutyáim igazából értetlenek voltak, és inkább nem foglalkoztak vele. Szép lassan összeszoktak. Az idősebb kutyám (egy tacskó keverék) megtanitotta, hogy tartsa meg vele a távolságot, sose bántotta, csupán figyelmeztetően morgott vagy mereven nézett rá amikor úgy érezte túl vehemens vele. A mudi ebből értett, és mivel a másik kutyámmal (3 éves menhelyi, ivartalan kan juhászkutya keverék) jól kijött nem is zavarta a kisebb kutya társaságának hiánya (ami egyébként sajnos pár napja elpusztult). Amíg nem érezte elég otthonosan magát elég jól viselkedett, de mostmár kicsit szemtelenné vált. A másik kutyát konkrétan terelné folyamatosan. Ha jön valaki és ugatnak, vagy valami miatt izgatottak, akkor ő rá ugrik, csipkedi, mivel hosszú a szőre azt szokta rángatni. A kutya tűr, mintha nem is lógna rajta egy hatalmas piócaként, de csak addig míg az éles fogaival nem a bőrét találja el, és akkor leteremti. A mudi mindig megadja magát, és sose megy át verekedésbe, de tudom hogy ha nő már nem biztos így lesz. Tudom hogy az lenne a legjobb, ha kutyasuliba vihetném, de sajna az lehetetlen. Vidéken lakok és a legközelebbi tőlem egy órányi autóútra van. Ennek ellenére tervezem hogy a nyáron felviszem őket majd 1-2szer tanácsadásra, de sajnos hogy rendszeres oktatáson vegyek részt azt nem tudom megoldani.Tudom hogy a mudinál ez ösztönösen jön, de nem akarom hogy ez odáig fajuljon, hogy ebből bármelyikük is rosszul jöjjön ki. A kérdésem igazából az, hogyan lehetne erről leszoktatnom, lenevelnem?

2019. jan. 30. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Tiltással, csak az a baj, hogy valószínű nem tudsz hatékonyan tiltani.

Ha látod, hogy megint megy a másik kutya felé akkor rászólsz. Határozottan, hogy "Nem" vagy "Elég" vagy akármi. És elküldöd onnan.

Ha nagyon nem akaródzik békénhagyni a másik kutyát akkor kizökkented. Jó hangosat tapsolsz mellette, dobbantasz vagy egy műanyag flakonba raksz kavicsokat és megrázod a közelében. Ezekhez is mindig társíts tiltószót. Ha jól alkalmazod a kizökkentés+tiltószó kombót, akkor egy idő után a tiltószó is elég lesz, majd később már az sem kellesz, amikor megunja a folytonos próbálkozást, ha mindig tiltást kap.

2019. jan. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
25%

Tiltsd le, hozz be szabályokat az életének ebbe a részébe is! Emellett ilyen típusú juhászkutyáknál általában az szokott lenni a kulcs, hogy a gazdára kell a kutyát átkapcsolni. A gazdához kötődjön és vele kontaktáljon, a gazda legyen az, aki ösztönkielégülés ad neki, ne a másik kutya, ne berögzült rossz viselkedés, stb. Az ilyen kutyáknál nem csak szellemi és fizikai, de ösztön energiákat is le kell vezetni!

Ha a fentiekhez nem értesz, akkor marad a rendszeres kutyasuli!


Csak egy mellékes kérdés, ha nincs tapasztalatod nevelésben, képzésben, miért adsz tanácsokat?

2019. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igyekszem tiltani természetesen. Már a megmozdulásakor rászólok, de jól írtad nincs a gazdára átkapcsolva... ki fogom próbálni ezt a flakonos dolgot, a legnagyobb probléma hogy a legtöbb esetben én nem vagyok ott. Csak a család meséli,hogy már megint leteperte én meg fogom a fejem. Arra gondoltam, hogy kiprovokálnék külső tényezőkkel ilyen helyzeteket amikor otthon vagyok... de ennek a kivitelézésében még hadilábon vagyok.

Őszintén. Tudom, hogy velem van a gond... az előző kutyáimat általában felnőttként kezdtem nevelni, mégis meg van/volt köztünk a kapocs. Na mármost vele csak az első hetekben volt... azóta a nagyobb kutya árnyéka lett.


Hogyan tudom 'átkapcsolni' a gazdára? Ez mit jelent pontosan?


Semmilyen tapasztalatom nincs juhászkutyákkal, se fajtajellegűekkel. Rengeteg mindent nem tudok a kutyanevelésről, de sok mindenre megtanítottak az életben az eddigi kutyáim, és képes voltak kiegyensúlyozottak lenni mellettem, szeretném ha ez a kutya is az lenne. Két kérdésre válaszoltam eddig kutyanevelésben.. ezekre gondolsz egyébként? Azért mertem válaszolni, mert azokat sikerült megoldanom, megtanítanom a kutyáimnak, és gondoltam ha nekem amatőrnek bevált hátha másnak is. :D

2019. jan. 31. 00:42
 4/5 A kérdező kommentje:
Ui.: Nagyon köszönöm a válaszokat! ^_^
2019. jan. 31. 00:43
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

Az első válaszoló által javasolt flakont felejtsd el! Fantasztikusan lehet vele hangérzékennyé tenni egy kutyát! Pláne egy olyan érzékeny kutyát, mint a mudi.


A másik kutyától kapásból el kellene zárni akkor, amikor nem vagy ott. Amíg nem jönne helyre a dolgok, felügyelet nélkül nem lenne szabad együtt hagyni őket, mert ez így veszélyes is és csak egyre rosszabbá válik a helyzet. Amikor meg ott vagy, azt kell elérni, hogy veled akarjon lenni a mudi, téged keressen, veled kontaktáljon, ne a másik kutyával. Rengeteget kellene egyedül csak vele foglalkozni. Munkakutya, munkára van szüksége! És nem mellesleg a munka az, amivel igazából épül a kapcsolat.


Erősen javaslom, hogy terelésre kezdj el járni rendszeresen, mert csak ott fogod tudni igazán megérteni az ilyen juhászkutyákat és ott fogod tudni megtanulni, hogy hogyan neved jól.

2019. jan. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!