Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embere veszélyes kutyákat,...

Az embere veszélyes kutyákat, miért nem lehet betíltani? Pitbull, meg hasonszőrű társai. Úgy értem, a tartásukat.

Figyelt kérdés
2019. jan. 31. 21:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Mi alapján mondunk egy fajtát az emberre veszélyesnek? Ez általánosítás.

Akkor mondjuk a motorokat/autókat is tiltsuk be, mivel az emberre veszélyesek?

Ne félj már a kutyáktól, nem az oviban vagyunk.

2019. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Tudatlan vagy. Az emberre veszélyes kutya nem a "pitbú'" kutya és társai, hanem a neveletlen elhanyagolt kutyák. Ezt kéne megtanítani az embereknek, amíg a média a pitbulltámadásokat nyomja, addig nem lesz semmi.
2019. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Az emberre veszélyes embereket miért nem lehet betiltani? Szívesen megszabadulnék sok ostoba, agresszív féregtől a közelemben is. És ez kicsit sürgetőbb és fontosabb is volna, mint a "pitbull" betiltása.
2019. jan. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

Harsoghatja a média akármedd7g, statisztikailag még mindig az úgynevezett harcikutyák felelősek a legkevesebb ember támadásért...

Hőn szeretett cukimuki vadászkutyák, akikben még sokkal inkább ott az ösztön, mint a már évszázadok óta csak kedvtelésből tartott "harci kutyákban"...

Németjuhász, labrador, goldi, sokkal több embert marnak meg, mint a hírhedt pitbull meg stb...

2019. jan. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nincs, hogy egy kutya fajtájából adódna emberre veszélyes legyen!

Ez erősen nevelés, és szocializáció kérdése! Inkább azokat az embereket kellene erősen szűrni akik ilyen kutyát tarthatnak! Egyszerűen a Pit nem való mindenki kezébe, ahogyan sok más kutyafajta sem. De ameddig az emberek küllem miatt választanak kutyát ez nem fog megváltozni.

2019. jan. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Egyszerű a válasz: mert olyan nincs hogy emberre veszélyes kutyafajta
2019. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, de jelentettem ezt a nyilvánvalóan provokatív kérdést.


Egyébként épp lila a kezem, mert megharapdált egy golden retriever, aki beszökött a kertembe amikor kinyitottam a kaput.


Szerintem "tíccsuk be" ezt a fajtát is.

2019. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha betiltják a "pitbull szerű" kutyákat, akkor jön a rottweiler, német juhász, kaukázusi, közép ázsiai stb... A buta emberek fognak találni más fajtát, amivel balesetet okozhatnak. A fajta nem könnyű eset, én nem szeretem a bull típusú kutyákat, de a betiltásuk nem oldja meg a helyzetet. Inkább a kutyatartást kellene engedélyhez kötni, a szaporítást ellehetetleníteni, a leendő gazdákat felvilágosítani jogaikról és kötelességeikről.
2019. febr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
28%
Igazából nem minden pittbul veszélyes. Az igaz, hogy erősebb bennük a vadászösztön, de alapvetően ártalmatlan. Nevelés kérdése az egész. Az egyik ismerősünk ék például egy németjuhásza volt. Eleinte tartottam tőle, de igazából ő volt a leg értelmesebb kutya akivel találkoztam. Hallottam már olyan kiskutyáról, aki, amikor a gazdája házába betörtek, a betörő ék leharapta a lábujját (tudom undorító). Szóval szerintem a nevelési módszert kéne betiltani.
2019. febr. 3. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
22%
Miért kene betiltani a Pitbullt? Volt már neked valaha ilyen kutyád? Ha lett volna, akkor rajonnel,hogy egy nagyon érzelmes,értelmes és intelligens kutya💕💕 véletlenül lett nekünk egy pitunk, 8 hetesen került hozzánk de egy imádnivaló kutya. Volt már több fajta kutyám is,meg jelenleg is van mellette meg 2 husky, de ő sokkal másabb. Annyira ragaszkodik hozzam, és első szavamra ugrik. Ráadásul a gyerekeimmel is nagyon elvan,játszanak és szeretik egymást! Szóval kijelenthetem,hogy a Pitbull az egyik legjobb kutya fajta,hogyha megfelelő kezekbe kerül! Ne általánosítsunk már könyörgöm....
2019. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!