Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet vagy felejtsem el?...

Jó ötlet vagy felejtsem el? Szobatisztaságra szoktatás

Figyelt kérdés

A hétvégén hozzuk el kutyánkat, akit a lakásban fogunk tartani. Viszont már van egy kinti kutyánk aki 6 éves. Természetesen szeretném minnél előbb összszoktatni őket, de egy kicsit tartok az idősebb kutyusunk reakciójától, annak ellenére hogy, általában jól kijön idegen kutyákkal.

Arra gondoltam, hogy eleinte nem az udvarra vinném ki, hanem le a pincénkbe. Van a pincénknek egy része, ahol a fát tároljuk ami nincs lebetonozva.Ez jó lehet, vagy összezavarom vele? Pár napig gondoltam erre, utána az udvarra vinném ki. Kutyapelenkát semmiképpen nem szertnék használni.


2019. febr. 1. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És pár nap után már nem tartanál az idősebb kutya reakciójától?
2019. febr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez butaság, az első pillanattól kezdve a normális rendet kell tartani.
2019. febr. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
És miért vinnél oda egy pici kutyát ha az idősebb kutya nem akarja? Minek? Meséld már el? Hülyegyerek pici kutyát akar csak azért?
2019. febr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Miért nem fogadtok örökbe egy már felnőtt kutyust, a szobatisztasággal sem lenne gond és az időst se csesztetné, hamarabb összebarátkoznának.

Én is először pici kutyust akartam, aztán egyszer találtam egy kidobott kölyköt, akkor döbbentem rá, hogy ez így nagyon nem oké. A picinek gazdit kerestem, majd hoztam egy felnőttet altatás elől. Vele az első pillanattól megvolt a közös hang, kölcsönös tisztelet. Sokkal jobban jártunk így.

2019. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2. Köszönöm a válaszod, akkor az elejétől kezdve az udvarra viszem.


1. válaszoló: Pár nap után remélem már teljesen megszokjak egymást.


Egy időben volt már másik kutyával együtt, semmi probléma nem volt. Egy időben a szomszédunk kutyája is rendszeresen átjárt, vele sem volt semmi gond. A másik szomszédunk kutyáját viszont, nem szereti, mivel rendszeresen hergelte a miénket, amire a szomszéd fia még rá is tett egy lapáttal. Ha az utcán találkozunk más kutyakkal, velük jól kijön.


3. válaszoló: Nem igazán értem, hogy a pici kutya alatt a méretére vagy a korára gondolsz. Mert méretre azért nem lesz olyan pici. És bocs, de a jelenlegi kutyánk a mit szólnál egy másik kutyához kérdésre nem valaszolt. Én kérek elnézést, hogy szeretnék jobb életet biztosítani egy kutyának. Ahol most van csak

ételmaradékot kapnak, mivel az anyja már nem nagyon tudja őket etetni. Az eltelt 8 hét alatt egyszer sem látta a kutyákat állatorvos.

2019. febr. 1. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Már csak azért sem jó ötlet, mert egy idő után iszonyat büdös lesz a pincében, és ki kell cserélned a talajt.

Nálunk kóbor macskák szoktak be a nyaraló pincéjébe, csak tavasszal vettük észre, s a pincében a homokos talajt vagy fél méter mélyen ki kellett hordani és másikat bevinni helyette, mert a bűzt semmilyen módon nem tudtuk eltüntetni. Nem ajánlom.

Állj ott a kiskutya mellett, mutasd meg őt a nagynak, és ha bármilyen ellenséges megmozdulással próbálkozik, azonnal tiltsad neki.

Ha nem tudod a kutyádnak tiltani egy másik kutya támadását, akkor sürgősen hívj egy hozzáértőt, aki ezt megtanítja neked, mert előbb-utóbb nagy baj lesz belőle.

2019. febr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló: A kora ellenére nagyon játékos, aktív kutya. Nehéz lefárasztani, pedig sokat foglalkozunk vele.

Amikor együtt volt egy másik kutyával pár hónapig, utána nagyon éreztem, hogy hiányzik neki a társasága. (Rokonoknál voltunk házfelújítás miatt)

Nem hiszem, hogy hosszútávon gond lenne, de mégis csak az ő területére hozok be egy idegent.

2019. febr. 1. 11:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Jajj én ezeket nem értem.. Ha ez bent lesz a lakásban, akkor a másik miért kinti kutya?
2019. febr. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első körben is egy 8 hetes babakutyát nem rakhatsz ki sem kertbe, sem pincébe. Ha eddig kint voltak, akkor sem normális, egészséges ez egy ilyen fiatal kutyának!


Másrészt az első találkozás semleges helyen legyen, telken kívül.


De én is egyet értek, ha az idős kutya neveletlen, félsz, hogy nem tudod kontrollálni, akkor nem kellene második kutya. Minden egyes alkalommal bebizonyosodik, hogy ha az egyik kutya neveletlen, a másik is az lesz. Mert ez a gazdából jön.

2019. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elhoztuk a kiskutyát, nem volt gond az ismerkedéssel.

"Erőszakosabb" lépés az elején volt 1x, azonnal rászoltunk és eltereltük a figyelmét játékkal. Ugatás, morgás egyáltalán nem volt. Amikor szépen közeledett kapott jutalomfalatot, és persze nagyon sok dícséretet.

Ha a nagy békén hagyja a kicsit, akkor a kicsi megy oda hozzá. Amikor ma kint voltunk és hívtam a nagyot jöttek mindketten :)

2019. febr. 3. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!